Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?
Autor Wiadomość
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 21, 2017 13:16   

neilah, przeważnie oddziela się samce od samiczek po 4,5 tygodnia, bo wtedy samce są już płodne. Jeśli Cię to niepokoi, oddziel je od samiczek nawet dziś. Lepiej odrobinę się pospieszyć, niż potem martwić się ciążami u maleństw, które mogą nie przeżyć porodu.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 13:55   

Albireo, popieram. Nie ma co ryzykować miotem "wpadkowym". Co później zrobisz z tymi maluchami? Z drugiej strony to fajnie, że maluszek tak szybko się rozwija. Wcześniej będziesz mogła go "miziać". :) Zdecydowanie jest on płodny. Masz duże doświadczenie w hodowli szczurów? Wydaje mi się że po oddzieleniu jąderek jest już płodny. Oddziel jak najszybciej!!! Tak, 4,5 tygodnia to jest ten okres, w którym ogonki dojrzewają. Jak będziesz miała jakieś problemy - pisz! "Szczuromaniacy" zawsze chętnie pomogą. Pozdrawiam i trzymam :kciuki: za Twoje maluchy :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 22, 2017 01:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karol739, fakt zejścia jąder nie oznacza natychmiastowej płodności, nie siejmy paniki. Oczywiście, że oddzielenie 4-tygodniowych chłopaczków nie zrobi im krzywdy, ale jądra potrafią zejść i wcześniej - oddzielisz wtedy 3 tygodniowe? Każdy dzień kontaktu z młodych z dorosłymi (nawet tylko z matką) to nauka szczurzych relacji, każdy dzień z matką to lepszy start w dorosłe życie.

neilah, zazwyczaj oddziela się młode samczyki w wieku 4,5 tygodnia tak jak napisała Albireo i jest to bezpieczny termin. Próby kopulacji (i to nie tylko w relacjach damsko-męskich!) u ogonów niekoniecznie są związane z zachowaniami seksualnymi, ale również z ustalaniem relacji. Możesz wiec obserwować to zarówno u dzieciaków jak i dorosłych osobników nawet w jednopłciowych stadach.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 29, 2017 21:39   

Scaliłam z odpowiednim tematem.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 02, 2017 15:55   

Pyl, spoksik, nie ma co tu panikować. Ja też ogonki mam dopiero 3 miesiące, nigdy nie odchowywałem żadnego miotu, więc nie jestem jeszcze tak doświadczeni jak inni :) Do przesady, paniki nie sieję. :D Ale dzięki za uwagę. Uwaga słuszna, 3-tygodnowych nie oddzielę, bo mogę skrzywdzić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11