Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Młode szczurki - problem z wybiegami
Autor Wiadomość
black9 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 14:00   Młode szczurki - problem z wybiegami
   Zwierzątka: Brak


Mam problem - mam dwa 6-tygodniowe, bardzo żywe maleństwa - dwóch samców. Obaj są bardzo aktywni, bardzo szybko biegają, bawią się, wspinają się itp.

Problem jest jednak taki, że obaj nie bardzo są chętni na wychodzenie z klatki. Nie gryzą, ani nie wydają żadnych negatywnych dźwięków, ale sprawiają wrażenie, jakby się bały wzięcia ich poza domek. Same z klatki nie wyjdą, kiedy zostawiam ją otwartą, a jak wejdą mi na rękę (o ile w ogóle, nie są zbyt chętne na to, żeby się do niej zbliżyć), albo jak je po prostu wyjmę, to pierwsze co robią, to szukają klatki, wspinają się i do niej wchodzą.

Nie wiem z czego to wynika - strach, wiek? Jeśli tak, to jak sobie z tym poradzić? Czytałem sporo wątków, ale nie znalazłem nic takiego - jeśli natomiast ktoś tu na coś takiego natrafił, to wskażcie proszę gdzie:)
 
     
Skarpetka 
100% bawełny



Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 122
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 18:18   
   Zwierzątka: Dorito, Vin, Nacho, Trufel


Z mojego stadka jeden wyszedł od razu z klatki, jeden po kilku dniach, jeden po kilku tygodniach (nie miał żadnej traumy, po prostu taki charakter). Właśnie w tym wieku co Twoje byli. Spokojnie daj im czas, niech klatka będzie otwarta, żeby wiedziały, że mogą spokojnie wyjść i wrócić. Dawaj znać za jakiś czas jak poszło, jakby to trwało dłużej niż parę tygodni, to się pomyśli nad rozwiązaniem : ) Ale jeśli dopiero niedawno do Ciebie trafiły, to myślę, że nie masz się czym martwić, tylko okaż im cierpliwość :)
 
     
black9 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: Sob Sty 14, 2017 00:39   
   Zwierzątka: Brak


Oczywiście standardowo trochę spanikowałem :roll:
Chłopaki wychodzą już chętniej, ba, jak podchodzę do klatki to przybiegają (o ile nie śpią :mrgreen: ) i podchodzą często do drzwiczek od klatki :D

Dzięki za odpowiedź!:)
 
     
Stwór 



Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 13:30   podłoga to lawa
   Zwierzątka: Szczurki


Mamy dwóch chłopaków. Zamieszkali z nami w styczniu mając 3 miesiące, teraz to już są prawdziwe chłopy. Wybieg stanowi dla nich łóżko i wszelkie koce, w które się wkopują. To trochę nas ogranicza, mimo tego, że są grzeczne i nie uciekają na meble przy łóżku czy kaloryfer, to trzeba mieć na nie oko. Chcemy je puszczać m.in. po podłodze i tu zaczynają się schody. Żadna inna przestrzeń poza łóżkiem nie jest przez nich akceptowana. Ciemny jeszcze sobie potupta, ale Jasny od razu panika, posra się posika i wskakuje, wspina od razu na łóżko albo na nas... Nie ma opcji położenia go na podłodze, bo błyskawicznie ewakuuje się na wyro. Także podjęłam próbę puszczania ich na stole, byłam oparta o blat, a one powoli schodziły z ramion. Jasny od razu wygenerował bobki, multum bobków - ze stresu. Zszedł na chwilę i od razu w panice wrócił na moje ramie. Gdy wstałam od stołu a one zostały na nim same, to ciągle głośno niuchały i na rancie blatu patrzyły czy już do nich wracam. Jaki jest sposób, żeby te obsrywusy nauczyć biegać po innych miejscach niż tylko łóżko? To też byłaby dla nich większa atrakcja i więcej ruchu, gdyby miały zdecydowanie powiększone pole do śmigania. Obaj mają 8 miesięcy, będzie coś z tego, czy już zawsze będą kluchami w łóżku?
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 13:47   

Ja bym zrobiła wygodne zejście z łóżka, i na czas spacerów serwowała na podłodze jakieś smakołyki :)
po jakimś czasie się skuszą ;)
Ale obstawiałabym czas liczony w tygodniach ;) niż paru dniach
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Stwór 



Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 13:53   
   Zwierzątka: Szczurki


Mają możliwość zejścia. Nie interesuje ich to ;) Wejdą poniuchają i w nogi. Smakołykami także próbowałam ich przekupić, ale są tak zaaferowani, zwłaszcza Jasny i tak szybko kombinuje ucieczkę, że nawet nie zwraca uwagi na jego ulubione chrupki ;/
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 14:10   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


A próbowałaś kłaść na podłodze te koce, których używasz jak biegają po łóżku?

Może adoptuj maluszka :mrgreen: i po udanym łączeniu od razu z nim na podłogę :mrgreen: Wujkowie się nauczą jak trzeba korzystać z życia :P
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 14:12   

A czy szczury mają możliwość samemu wyjść z klatki na podłogę ?
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Stwór 



Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 15:05   
   Zwierzątka: Szczurki


Nie, nie mają możliwości wyjścia z klatki na podłogę, wyjmujemy je na wybieg.
Wybieg zawsze jest rozścielony ich kocem i ręcznikiem.
Nawet jak siadam na podłodze z nimi, to włażą i siedzą na mnie.

Adopcja 3 ogona nie wchodzi w grę.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 15:53   

To może umożliwić szczurom samodzielna decyzję czy chodzą po podłodze?
Wyjście z klatki, eksplorowanie okolic klatki i dalej, i dalej...

U mnie niektórym młodziakom taka decyzja zajmowała koło miesiąca, żeby od klatki się oddalić.
Jak wyniosę szczury do innego pokoju, to od razu się chowają, nie ich teren.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Stwór 



Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 16:35   
   Zwierzątka: Szczurki


Ok, spróbujemy z klatką na podłodze :)
dzięki!
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 17:01   

Tylko daj im trochę czasu :)

i jakieś kartony, rury, do poeksplorowania blisko
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 18:18   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


jokada napisał/a:
i jakieś kartony, rury, do poeksplorowania blisko

Otóż to. Kilka kartonów, żeby się mogli schować, może nie będą wtedy uciekać pod meble :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Stwór 



Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 19:30   
   Zwierzątka: Szczurki


one nie uciekają pod meble one wbiegają, wskakują, wspinają się z powrotem na łóżko, tak jak pisałam wcześniej.

i jeśli chodzi o atrakcje to podrzucam im kartony, pudełka... no i ich ulubiony koc, ale wszystko poza ryciem w kocu mało ich interesuje :p
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 10:37   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Stwór napisał/a:
one nie uciekają pod meble one wbiegają, wskakują, wspinają się z powrotem na łóżko

Tak sobie myślę, że to w takim razie nie ten temat ;)
Przenoszę do właściwego.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11