Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Młode szczurki - problem z wybiegami
Autor Wiadomość
black9 

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 14:00   Młode szczurki - problem z wybiegami
   Zwierzątka: Brak

Mam problem - mam dwa 6-tygodniowe, bardzo żywe maleństwa - dwóch samców. Obaj są bardzo aktywni, bardzo szybko biegają, bawią się, wspinają się itp.

Problem jest jednak taki, że obaj nie bardzo są chętni na wychodzenie z klatki. Nie gryzą, ani nie wydają żadnych negatywnych dźwięków, ale sprawiają wrażenie, jakby się bały wzięcia ich poza domek. Same z klatki nie wyjdą, kiedy zostawiam ją otwartą, a jak wejdą mi na rękę (o ile w ogóle, nie są zbyt chętne na to, żeby się do niej zbliżyć), albo jak je po prostu wyjmę, to pierwsze co robią, to szukają klatki, wspinają się i do niej wchodzą.

Nie wiem z czego to wynika - strach, wiek? Jeśli tak, to jak sobie z tym poradzić? Czytałem sporo wątków, ale nie znalazłem nic takiego - jeśli natomiast ktoś tu na coś takiego natrafił, to wskażcie proszę gdzie:)

Skarpetka 
100% bawełny

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 18:18   
   Zwierzątka: Cheeto, Dorito, i Bob

Z mojego stadka jeden wyszedł od razu z klatki, jeden po kilku dniach, jeden po kilku tygodniach (nie miał żadnej traumy, po prostu taki charakter). Właśnie w tym wieku co Twoje byli. Spokojnie daj im czas, niech klatka będzie otwarta, żeby wiedziały, że mogą spokojnie wyjść i wrócić. Dawaj znać za jakiś czas jak poszło, jakby to trwało dłużej niż parę tygodni, to się pomyśli nad rozwiązaniem : ) Ale jeśli dopiero niedawno do Ciebie trafiły, to myślę, że nie masz się czym martwić, tylko okaż im cierpliwość :)

black9 

Wysłany: Sob Sty 14, 2017 00:39   
   Zwierzątka: Brak

Oczywiście standardowo trochę spanikowałem :roll:
Chłopaki wychodzą już chętniej, ba, jak podchodzę do klatki to przybiegają (o ile nie śpią :mrgreen: ) i podchodzą często do drzwiczek od klatki :D

Dzięki za odpowiedź!:)

Odpowiedz do tematu