Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Karena
Pon Cze 08, 2015 17:24
Jak długo żył Twój szczurek?
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 12:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Senthe, tak - te ekstremalne przypadki to najczęściej podmiana szczura dziecku przez rodzica, żeby nie płakało :>
Tutaj masz ewidencję najstarszych szczurów rodowodowych SHSRP. Oczywiście można snuć teorie spiskowe, że szczury pochodzące z SHSRP żyją znacząco krócej niż sklepowe i labiki i stąd brak tam wiekowych egzemplarzy, ale... pozostawię to zwolennikom takich teorii.

Robiłam jakieś wieki temu większą akcję analizy wieku szczurów, najstarszy okaz dożył (deklaratywnie! więc znów w jakiś sposób jest to informacja od właściciela, bez formalnego potwierdzenia) 4 lat i 2 miesięcy (1 osobnik!), kolejny (też tylko 1!) miał dopiero 3 lata i 7 miesięcy. A zarówno średnia jak i mediana były na poziomie ok. 2 lat.

Więc podsumowując - 4 lata to może jeszcze tak, choć to ekstremalne przypadki. 5 lat raczej można między bajki włożyć.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 12:38   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Senthe, tak jak ostatnio na grupie pani przedstawiła swojego 5-letniego szczurka, a jak zajrzała do zdjęć, to się okazało, że jest rok młodszy. Nie każdy przywiązuje uwagę do dat chyba :)

Wuwuna kiedyś korespondowała z osobami z USA, którzy, podobno z pewnymi sukcesami, starali się hodować szczury dożywające 4,5-5 lat. Ale nie wiem, na ile to prawda.

Jak zobaczysz swoje szczury w wieku 2-2,5 lat (zwłaszcza, że masz samce, ktore fizycznie zazwyczaj szybciej się starzeją), to zrozumiesz, że takie 5 lat jest bardzo mało prawdopodobne do osiągnięcia.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 13:20   

quagmire, właśnie dlatego pytam, bo spokojnie żyłam w przekonaniu, że 5 lat jest nieprawdopodobne, a tu nagle parę osób mi zaczęło wmawiać, że one mają tak stare szczury. Nie muszę obserwować dwuletnich szczurów na żywo, wystarczą mi forumowe historie, które czytam w sporych ilościach.

Pyl, dzięki za informacje. Nie mam konta na forum SHSRP, ale spróbowałam założyć, zobaczę, czy zostanie zaakceptowane.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 16:02   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
Senthe, bosz, mam nadzieję, że będziesz obserwować - i dwuletnie i trzyletnie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 18:34   

quagmire, pięcioletnie też chętnie zaobserwuję. : P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13