Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Czw Cze 01, 2017 12:21
[Warszawa+] Waćpanny z nadwiślańskiego grodu
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 19:39   [Warszawa+] Waćpanny z nadwiślańskiego grodu
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


1. Liczba szczurów do oddania: 2 - do oddania tylko razem

2. Płeć szczurów: samice

3. Wiek szczurów: starsza ok. 2 lat, młodsza ok. 1.5 roku

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast:
Do Łodzi, Kwidzyna, okolice Warszawy, grzecznościowo przez osoby z forum pewnie i do innych miejscowości.

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
Aktualizacja 27.04.2017
Starsza - po operacji usunięcia dużego gruczolaka i kastracji, na lekach nasercowych. Po zaleczeniu ropni w uszach.
Młodsza - wykastrowana, po zaleczeniu ropni w uszach.
Obie są odrobaczone (owsiki).
Ze względu na ropnie w uszach (zaleczone) nie jest wskazane łączenie z innymi ogonami.

7. Charakter, usposobienie szczurów:
Ciekawskie - jak to baby. Młodsza znaczniej bardziej aktywna, starsza woli zaszyć się w kąciku.

8. Stosunek szczurów do człowieka:
Starsza podobno agresywna - nijak mi to nie pasuje do jej zachowania, bezproblemowo daje się obsługiwać, nie widziałam choćby prób "odwinięcia się" zębami - nawet w trakcie wyciągania szwów u weta. Być może była wcześniej agresywna ze względu na ból spowodowany uciskiem guza.
Młodsza raz ugryzła wetkę w trakcie wyciągania z klatki, jest szybsza w reakcjach i mniej podoba się jej branie na ręce - może z początku wymagać więcej spokoju i cierpliwości w obsłudze. Ale również nie jest szczurem atakującym człowieka.
Aktualizacja 27.04.2017
U mnie nadal super grzeczne, ale u Starszej Pani zachowywały się agresywnie (szczególnie starsza). Nie umiem ocenić co powoduje różnicę w zachowaniach (pies? stres?).

9. Stosunek do innych szczurów:
Nie łączyłam z innymi szczurami. Ze sobą dogadują się dobrze (iskają się, śpią razem). Młodsza dość aktywnie zareagowała na "obcy" zapach starszej po operacji (czytelnie, ale aktywnie zdominowała starszą).

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Dziewczynki są u mnie na DT.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nd.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nd.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:
Tylko razem.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:
Dużo serca dla ogonów, dostęp do polecanego szczurzego weta.
Wymagana standardowa ankieta adopcyjna (poniżej), wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.

Pytania:
1. Czy masz/miałeś szczury? Jakiej płci? Ile?
2. Czy posiadasz klatkę? Jakie ma wymiary - jeśli to możliwe poproszę o fotkę.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia ogonów?
6. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jakie? Jak zamierzasz zabezpieczyć ogony (w szczególności wybiegi)?
7. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? Czy jest ktoś kto zaopiekuje się ogonami?
8. Jak będą wyglądały wybiegi?
9. Czy jesteś osobą pełnoletnią? Jeśli nie to czy rodzina / współlokatorzy wyrażają zgodę na szczury? Czy rodzice podpiszą umowę adopcyjną?
10. Czy zamierzasz wypuszczać/wyprowadzać szczury na tereny otwarte?
11. Czy planujesz rozmnażać szczury?

16. Zdjęcia szczurów:
starsza: i młodsza:

Zdjęcia autorstwa maris :kwiatek:


17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze:
Jak zazwyczaj - dwie bidy oddane przez poprzednich właścicieli, żeby ktoś je wyleczył, zaopiekował się i podarował skrawek serca.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Czw Kwi 27, 2017 18:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 16, 2017 17:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Obie dziewczynki są antybiotyku ze względu na ropnie w uszach (niestety u starszej też się pojawiły - jest szansa, że te same bakterie, bo z innymi szczurami nie miały kontaktu, u mnie są na kwarantannie). Ale w związku z tym dziewczynki będą musiały spędzić ciut więcej czasu u mnie.

Natomiast z dobrych wieści - 2-3 razy dziennie zakraplam im leki do uszu - nie jest to przyjemne a żadna z dziewczynek nie próbowała uciekać ani gryźć. Moim zdaniem opinia wydana przez poprzednich właścicieli, że dziewczynki są agresywne wynikała albo z nieumiejętności obchodzenia się ze szczurami albo z bólu związanego z guzem (u starszej).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 22, 2017 18:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Hm... W sumie to nie wiem co mam napisać - na trzy dni mojego wyjazdu dziewczynki wylądowały u Starszej Pani. No i młodsza była grzeczna a starsza straszyła i gryzła na każdym kroku :shock: Ten sam szczur, który 5 minut po powrocie do mnie rozpłaszczył się na kolankach i spokojnie pozwolił zakroplić sobie uszy...
Zrozum tu szczury...

Tak więc - nie wiem jak dziewczynki będą się zachowywać u innych osób. I cokolwiek napiszę (np. że są cudowne, bo są!) może być mało wiarygodne :roll:

Komu nieokreślonego szczura???
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 13:18   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Pyl napisał/a:
Komu nieokreślonego szczura???

:lol: :serducho: :serducho: :serducho:
Mam nadzieję, że będą grzeczne, jak u Ciebie jednak :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 07, 2017 13:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Aktualizacja:
:lapa: Obie dziewczynki są już po zakończonej kuracji antybiotykami ze względu na ropnie w uszach. W uszach nic się obecnie nie dzieje, ale są widoczne zmiany i doktor nie zaleca przyłączania dziewczynek do zdrowych ogonów - mogą być nosicielkami bakterii.
:lapa: Młodsza została wykastrowana - ładnie zniosła i zabieg i późniejszą rekonwalescencję (czytaj - chyba nawet nie zauważyła, że czegoś nie ma, coś ma pokrojone i poszyte, a nadmiarową nitkę usunęła niezwłocznie jak tylko ja zidentyfikowała :> ).
:lapa: Starsza źle znosi pobyt w nowych miejscach - w lecznicy wyglądała na szczura poważnie chorego (napuszona, niereaktywna, z przymrużonymi oczami), w domu okaz zdrowia.

Komu dwie starsze, wykastrowane, czasem gryzące (tylko niektórych - mnie nadal nie!) i "prawie zdrowe" dziewczynki?
Ktoś je pokocha?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 18:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Hop, hop, komu ogony?
W pierwszym poście pojawiły się zdjęcia dziewczynek :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 07:06   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Pyl, aktualne?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 07:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


limomanka, trudno powiedzieć. Wczora starsza zaczęła gwałtownie krwawić z odbytu (podejrzenie krwotocznego zapalenia okrężnicy), wyglądało, że to jej ostatnie chwile, ale dostała baterię leków i nieco się ogarnęła. Na noc została pod opieką weta, jeszcze nie wiem co będzie dalej. Napiszę jak będę wiedzieć coś więcej.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 07:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Pyl, jasne. Trzymam kciuki za pannę :kciuki: :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 19:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Wątek do zamknięcia.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14