Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 20:06   Czy ta klatka jest dobra?

Cześć. Postanowiłem zrobić klatkę dla szczurów ze starej szafki. Jedy wymiary to: szerokość 70 cm głębokość 31 cm wysokość 92 cm. A moje pytanie brzmi: Ile właściwie szczurów moge w niej trzymać, czytalem wiele tematów o klatkach i używałem kilku kalkulatorów, ale ilosc szczurów czesto sie różni
. niektóre kalkulatory pokazywały nawet, ze nie moge w niej miec ani jednego gryzonia przez jej głębokość..jednak gdy zmieniłem głębokość na 35 to zdarzalo się że nawet 4 szczury by sie zmieściły. Dlatego tez postanowiłem zapytać Was co o tym sądzicie. Czy ta głębokość jest faktycznie za mala nawet na jednego gryzonia? Czy może kilka ogonkow mi sie tam zmieści?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pią Sty 27, 2017 07:27 ]
Nowy wątek na nowy rok 2017.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 20:16   

Tituba, klatka dla szczurów musi mieć minimum 40 cm szerokości. 31 cm to zdecydowanie za mało. Pozostałe wymiary są ok. Szczur z ogonem miewa ponad 30 cm długości. A przecież w klatce ma się czuć dobrze: swobodnie obrócić, wyprostować, skoczyć czy przebiec kawałek. I koniecznie potrzeba mu przyjaciela lub przyjaciół swojego gatunku ;) Ogólnie przyjęło się, że na 4 szczury klatka ma mieć wymiary co najmniej 80x50x80 cm.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 20:33   

[ Dodano: Nie Sty 01, 2017 20:36 ]
Albireo, Też uwazam, ze powinien miec swobodę, ale skakac moze po pieterkach a wyprostować się może wzdłuż klatki a nie w jej głębokość. Wiadomo, ze nie chce zeby jakies zwierzę mialo zle warunki i sie meczylo, bo gdybym tak chciał to wsadzilbym je do słoika a nie robil wlasnej klatki z szafki. :D
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 21:24   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Tituba, zapytales, to dostaleś odpowiedz. Żaden wymiar nie moze byc mniejszy niz 40cm. Z osobistych odczuć oraz obserwacji trzymając szczury w różnych klatkach (oczywiście tymczasowo kiedy np dochodzily nowe szczury i nie byly jeszcze połączone ze stadem) sklanialabym się raczej w stronę 50cm.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 21:30   

Równie trzymalem szczury w roznych klatkach czy akwariach i raczej zadeb gryzoń nue dawał żadnych oznak, ze jest mu zle. Także pozostanę jednak przy wlasnej intuicji o własnych obserwacjach
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 21:43   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Nie rozumiem w takim razie w jakim celu pytasz. Trochę wygląda mi to na prowokację "trzymam szczury w za malej klatce i sie pochwalę, niech się trochę podenerwują".
W akwariach nie trzymamy szczurów.
Do tego żaden dom tymczasowy nie wyadoptuje Ci szczurow do za małej klatki. Hodowle tak samo.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 21:54   

A to dlaczego w akwarium nie trzymamy szczurów? Bo za gorąco niby? To zależy gdzie sie mieszka akurat. Pytam bo wiadomo kazdy szczur jest inny, jeden buszuje po calej klatce a inny nie wychodzi z domku prawie w ogóle. Chcialem żeby wypowiedzieli się ludzie, którzy maja doswiadczenie z nietypowymi klatkami, tak jak pisalem wcześniej jakby byla o 4 cm głębszą to wychodziło mi ze byla by dobra dla 3-4 i bardzo mnie zaskoczyło ze te 4 cm maja decydujące znaczenie. Bo zawsze o te 1 czy 2 cm moge ją pogłębić ale nie o więcej. A może są jakieś odmiana szczurów które sa mniejsze czy coś? Wiadmo tez ze te 31 cm dla szczurów ktore waza 600 będzie wiekszym problemem niz takich co ważą 400
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 22:15   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Tituba, w akwarium nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza co powoduje problemy zdrowotne. A szczury powinny mieć wysoką klatkę i gęsto umeblowaną w hamaki, półki, domki itp. Nie da się tego zamocować w akwarium tak jak w klatce.

35cm to też za mało. Poczytaj sobie temat o klatkach i ich wymiarach. Nie ma małych odmian szczurów. Jest to kwestia indywidualna jak duży urośnie. Jednak przy głębokości 30cm, to żadnego szczura bym nie trzymała.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 22:23   

U mnie w akwarium co prawda nie bylo hamaków ani żadnych takich bajerów, tylko konary i takiego typu konstrukcje.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 22:31   

Jesteś pewien, że to, co tam mieszkało, to były szczury?
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 22:47   

Ależ oczywiście, dlatego dziwią mnie niektóre "zasady", które słyszę. Bo jakoś nigdy nie zauważyłem, zeby zwierzakom czegokolwiek brakowalo czy żeby byly nieszczęśliwe z powodu braku hamaków czy pięter. Wręcz przeciwnie - wydawały mi się bardzo szczęśliwe...
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Sty 02, 2017 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 23:33   

Konkretnie w jaki sposób stwierdziłeś, że Twoim szczurom jest wszystko jedno, czy mieszkają w klatce czy w akwarium, czy mają hamaki czy gałęzie? Przeprowadziłeś z nimi ankietę?
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 01, 2017 23:42   

Nie stwierdziłem tego. Osoba, która zna swoje pupile raczej wie czego im brakuje a czego nie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 00:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Tituba, to albo osoba taka wie czego potrzebują (i nie zmieni zdania niezależnie od opinii innych, więc po co pytać?) albo się pyta i chce dowiedzieć (czyli akceptuje fakt, że ktoś lub więcej "ktosiów" ma więcej odmiennych doświadczeń i dopuszcza myśl, że warto zmienić zdanie, jeśli argumenty są rzeczowe). Zdecyduj sam co wybierasz. Zakładam, że skoro jednak pytasz to bliżej Ci do drugiego podejścia ;)
Polecam poradnik wyboru klatki dostępny na forum (nie podlinkuję z komórki, ale jest łatwo go wyszukać) - tam jest opisane zarówno czemu nie akwarium jak i wady i zalety niskich/wysokich klatek. Warto też popatrzeć na zalety i wady klatek robionych z szafek - szczurzy mocz niestety jest dość intensywny w zapachu i nieźle trzeba się natrudzić, aby klatka zrobiona z szafki była zabezpieczona przed przesiąkaniem, miała wystarczającą cyrkulację powietrza, była łatwa w czyszczeniu i... co równie ważne zabezpieczona przed szczurzymi zębami (nie jest to niemożliwe, raczej tylko trudne).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 00:31   

Pyl, spokojnie wszystko jest zabezpieczone przez moczem i ząbkami. Są te wywiercone dziurki na przepływ powietrza tam gdzie jedt drewno a nie siatka. Co do poradnikow to wszystkie zostały przeze mnie przeczytane tutaj jak i na wielu innych stronach. Dziwi mnie jedynie fakt ze kazdy tutaj robi tak jak inni. Zero inwencji tworczej a juz na pewno zero myślenia ze istnieją również inne alternatywne przedmioty. Chociaż domyślalem się ze znajdzie sie tlum "doświadczonych ekspertow" ktorzy beda pokazywac jakimi to informacjami nie wladaja...jednak wole skupic sie na zdaniu ludzi ktorzy wolą alternatywne środki lub wolą troche poeksperymentować ( chociaż jest to pewnie zle slowo, bo zaraz zaczna sie konentarze w stylu ze to zwierzęta i na nich sie nie eksperymentuje ale kto madrzejszy ten zrozumie co mialem namysli piszac to "eksperymentuje") niz iść slepo za tlumem. Uświadomiliscie mi ze faktycznie na samcow moze być za małe bo sa większe od samiczek. Jednak nie sądzę ze dla 2 czy nawet 3 samiczek zycie w takej klatce będzie czyms zlym....w koncu jak wszyscy wiemy ludzie trzymają szczurki w gorszych warunkach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 12