Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Husky i ich wybarwianie się
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 22:41   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


szczurnięta napisał/a:
że byłam ciekawa jakie mogą być gdy się już wybarwią... ;)


Tego akurat nikt nie wie ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 13:46   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Asia_nmc haskulce mojego TŻta zaczęły tracić kolor po zmianie futra na "dorosłe", w okolicach drugiego miesiąca.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 13:48   
   Zwierzątka: brak


Asia_nmc, dość szybko, zazwyczaj lekko jaśnieją jeszcze przed skończeniem 2 miesięcy życia ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Asia_nmc 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 18, 2014 09:17   
   Zwierzątka: Lupus i Edwin - dwa szczurki, Rachia - suczka


karola, smeg, dziękuję za odpowiedzi. Nie zauważyłam że odpowiedziałyście i swój post usunęłam bo stwierdziłam, że w wątku już były odpowiedzi - "różnie, każdy inaczej" itp. :) .

Dla osób, które nie widziały mojego posta - pytałam o to kiedy husky zaczynają się wybarwiać.

Życie też mi odpowiedziało - Edwin (czarny) zrobił się na zadku i po bokach jaśniejszy, wzdłuż kręgosłupa też odznacza się teraz ciemniejszy paseczek a wcześniej grzbiet był jednolicie czarny. Lupus był niebieski, taki jest wciąż, zmian nie widzę. Obydwaj chłopacy mają po 7 tygodni, czyli potwierdza to Wasze doświadczenia :)

[ Dodano: Nie Gru 28, 2014 11:17 ]
Edwin jaśnieje w zastraszającym tempie, dosłownie każdego dnia widzę zmianę. Poprzedniego posta pisałam 10 dni temu. Informacje w nim zawarte, zdezaktualizowały się znacznie :) .

[ Dodano: Pią Sty 02, 2015 10:06 ]
I proszę, powoli wyłania się problem, bo czarna plama u Edwina na karku robi się coraz bardziej szara, dwaj bracia zaczynają przypominać bliźnięta i zaczynam je mylić :-P .

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 13:35   

A ja mam pytanie z innej beczki :P
Szczurolaik wychodzi na wierzch :D

Ostatnio przeglądalam czyjąś galerie, patrze, a tam moja żarówa w wersji standard czyli z uszkami normalnymi.
I patrze na szczura rok potem. Albinos :P



Rozumiem, że Żarówka to champaigne husky? Lub coś w tym rodzaju, beige lub russian beige, bo ja tam troche szarości w podszerstku widzę... I że przy tym zestawieniu barw najprawdopodobniej mi wybieleje do baaardzo jaśniutkiego beżu lub nawet do białości? Czy to zalezy od osobnika?

Z kolei Pluszaka nigdy za typowego huskacza nie wzięłam bo znaczenia mnie zmyliły. Młody w wieku od 5 tyg wyglądał po kolei tak:




(przepraszam, że dwa są obrócone, ale przy linkowaniu mi sie same przewracają :P )

Potem okazało się, że to double rex więc wyłysiał mi pare razy, aktualnie staneło na okresowym łysieniu łebka i karku, ale młody z biegiem czasu robi mi sie coraz jaśniejszy :P I tak się zastanowiłam... Możliwe że finalnie otrzymam dwa białe ogony różniące sie tylko oczami? :mrgreen:
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 15:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


sryt9, jasne husky bardzo często jaśnieją całkowicie, choć nie wszystkie.
Mam teraz trzymieisęcznego husky w kolorze mink, który już jest calkiem biały - to zdecydowanie kwestia osobnicza ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Asia_nmc 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 11:54   
   Zwierzątka: Lupus i Edwin - dwa szczurki, Rachia - suczka


Zauważyłam, że sierść już tak nie wypada, więc wymiana sierści na dorosłą się kończy. Jak teraz będzie wyglądała zmiana sierści, tak jak u ludzi włosów tj. gubienie i wyrastanie nowych włosów, ale na mniejszą, niż do tej pory, skalę?

[ Dodano: Wto Sty 06, 2015 13:30 ]
Czy może będzie to okresowe linienie, a jeśli tak, to jak często?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 18:45   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Asia_nmc, powiem szczerze, że nie zauważyłam w ogóle wypadania włosów u szczurów. Sierść po prostu robi się bardziej szorstka z wiekiem, a u huskych traci intensywność barwy.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Asia_nmc 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 18:54   
   Zwierzątka: Lupus i Edwin - dwa szczurki, Rachia - suczka


Jeszcze 1-2 tygodnie temu obserwowałam wzmożone wypadanie. Przy delikatnym skubaniu, włoski zostawał w palcach.
 
     
PatkaPsychopatk 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Lis 04, 2016 08:50   Wybarwianie maluchów?
   Zwierzątka: psy, kota, ryby, królika, myszy


Cześć :)
Od niedawna zostałam dumną właścicielką dwóch pięknych dziewczynek. Jakiś tydzień temu na grzbiecie jednej z nich (kręcone wąsy, rozczochrana, lekko pofalowana sierść)pojawiły się prześwitujące plamy. Powiedziałam sobie, że poczekam jeszcze z jeden dzień, jeśli będzie gorzej to pojadę do weta, bo może to jest double rex. Następnego dnia pojawiła się na jej boczku jasna plamka i z dnia na dzień jasne plamki na boczkach rozrastają się w oczach, a z tego co obserwuję to i druga zmienia kolor na ton jaśniejszy. Czy to jest właśnie to wybarwianie się "husky" czy raczej zwykła zmiana sierści na dorosłą?







Na 2 zdjęciu widać Szazę, to właśnie ona ma te prześwity w sierści, a na ostatnim Steffa u której zmiany są mniej widoczne.
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 04, 2016 18:15   

PatkaPsychopatk, raczej wybarwianie się husky ;)
_________________
Nabadźgane w głowie
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 04, 2016 20:48   

PatkaPsychopatk, to husky, może się wybarwić niemalże do białego :) Ta odmiana tak ma i nie musisz się martwić. Równie dobrze może za tydzień przestać i kilka miesięcy nie zmieniać koloru. Tego nie da się przewidzieć, ale w takim elemencie zaskoczenia jest urok husky :D
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Śro Lis 16, 2016 16:25   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Ja pamiętam, że mój haskacz na początku był biało-czarny niemal jak kaptur, a na stare lata w zasadzie bielusieńki :D Jak dla mnie te zmiany barwy są śmieszne bo niemal co miesiąc ma się innego szczura xD :serducho: :mrgreen: :lol:
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
PatkaPsychopatk 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 10:22   Maluchy
   Zwierzątka: psy, kota, ryby, królika, myszy


No to tak :) moje maluszki już nie są takimi maluszkami... Niedługo będzie można je już odróżnić tylko po tym, że jedna z nich jest gładka, a druga wygląda jakby dopiero co wstała i się nie ogarnęła (rex) :p

Trochę wyżej jest ich zdjęcie jak śpią w miseczce (teraz już się tam pojedynczo pewnie nie zmieszczą), a to zdjęcie aktualne

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 19:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


PatkaPsychopatk, jeśli całkiem wyjaśnieją to będą prawie BEWy - mój ukochany kolor szczura :serducho:

Off-Topic:
Czy Twoje dziewczynki mieszkają na pięterkach z metalowych prętów/siatki? Jeśli tak to postaraj się wyłożyć je polarem albo zmienić na plastikowe półki. Takie pięterka są niebezpieczne dla szczurzych łapek - zarówno ze względu na ewentualne uszkodzenia mechaniczne jak i powstawanie niegojących się odcisków.
Tutaj możesz znaleźć sporo inspiracji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14