Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Nie Lis 27, 2011 20:39
Jakiej ściółki używasz?

Jakiej ściółki używasz?
trociny zapachowe (np. Chipsi)
6%
 6%  [ 39 ]
trociny bukowe (np. Chipsi xxl)
4%
 4%  [ 28 ]
zwykłe trociny
15%
 15%  [ 98 ]
żwirek drewniany duży - wałeczki (np. Pinio, Cat's Dream, Cat's best Uniwersal)
35%
 35%  [ 219 ]
żwirek bentonitowy (np. Benek)
8%
 8%  [ 50 ]
żwirek silikonowy (np. Hilton)
1%
 1%  [ 9 ]
ściółka bawełniana (np. No-smell)
0%
 0%  [ 6 ]
ściółka kukurydziana (np. Chipsi Mais)
4%
 4%  [ 26 ]
ściółka drewniana (Vitakraft, JR Farm farmerska)
3%
 3%  [ 19 ]
ściółka z konopii (np. Hugro, Animalia, Chamboise)
3%
 3%  [ 20 ]
siano
6%
 6%  [ 40 ]
słoma
0%
 0%  [ 5 ]
kilka z powyższych
2%
 2%  [ 16 ]
żwirek drewniany drobny (np. Cat's Best Eko plus)
7%
 7%  [ 44 ]
Głosowań: 430
Wszystkich Głosów: 619

Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 12:46   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczurówka, a co jest nie tak z pelletem? Nie sprawdza się u Ciebie?
Nam się najlepiej trzymało szczury na zrębkach bukowych, jednak w kuwetach narożnych wygodniej było używać jakiejś cięższej ściółki, np. bentonitu albo właśnie pelletów. W wolierze mieliśmy zawsze wysypane dno i dowieszoną przynajmniej jedną kuwetę narożną gdzieś wyżej.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 14:33   
   Zwierzątka: ....


limomanka napisał/a:
Szczurówka, a co jest nie tak z pelletem? Nie sprawdza się u Ciebie?
Nam się najlepiej trzymało szczury na zrębkach bukowych, jednak w kuwetach narożnych wygodniej było używać jakiejś cięższej ściółki, np. bentonitu albo właśnie pelletów. W wolierze mieliśmy zawsze wysypane dno i dowieszoną przynajmniej jedną kuwetę narożną gdzieś wyżej.


Pellecik świetnie się u nas sprawdza :) ale jedna z moich zaszczurzonych znajomych mówiła o ściółce kukurydzianej że jest super i chciałam spróbować :P

Z Pelletu zazwyczaj zamawiam Pinio z neta a ostatnio mamy taki http://www.planeta-zoo.pl...0l-p-10957.html i jest bardzo wydajny ;)
_________________
...
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 20:12   gazety jako podłoże do klatki
   Zwierzątka: szczury i żółw


Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie:
Czy gazety można dawać szczurom na podłoże?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :wink:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Paź 11, 2016 22:35 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 20:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurkai, Cześć ;)
Następnym razem użyj opcji 'Szukaj', bo temat był już poruszany na forum.
Tusz drukarski zawarty w gazetach jest szkodliwy dla szczurów, nie pochłania zapachów, ani wilgoci. W dużym skrócie: nie nadaje się jako podłoże dla gryzoni.

W ostateczności (np. gdy się czeka na dostawę zrębków) lepiej użyć ręczników papierowych ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
1flower 


Dołączyła: 14 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 23:23   Super Benek Corn zbrylający
   Zwierzątka: 2 szczurzyce (Blue i Latte) :)


Mam pytanie odnośnie ściółek. Trzy dni temu kupiłam moim szczurkom nową ściółkę bo ostatnia się nie sprawdziła. Kupiłam żwirek Super Benek Corn zbrylający. Na różnych stronach piszą że jest bezpieczny dla gryzoni, jednak czytając forum już mam mętlik w głowie. Obserwowałam pierwszą reakcję szczurków na żwirek i zaczęły go skubać (mam go na całym dole klatki) i czy jest duże prawdopodobieństwo że coś im się stanie z brzuszkiem po zjedzeniu tego żwirku? Co zejdą na dół klatki to coś tam podskubią tego żwirku. Czy ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z tym żwirkiem? Czy jest bezpieczny i szczurki mogą go skubać? Jeśli chodzi o kupki to jest ich sporo.

Mała aktualizacja. Otóż szczurasy żwirek potraktowały jako główną karmę. Nie jadły swojego jedzonka tylko żwirek :shock: Pomimo tego, że potem dałam żwirek do narożnej kuwety z kratką to i tak wygrzebywały żwirek żeby go jeść więc postanowiłam go całkowicie zlikwidować z klatki. Teraz używam Carefresh Confetti.
 
     
Olena98 



Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 15:35   

Dziwne zachowanie, dobrze, że moje łosie nie chciały nigdy jeść zrębków :D A co powiecie na taką ściółkę do klatki? http://allezoo.com.pl/zwi...6992572011.html Wydaje się być jak najbardziej okej. Jakieś doświadczenia?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 19:02   

Olena98, kupiłam ją raz, gdy u siebie na wsi nie miałam nic innego. Najgorsza ściółka, jaką miałam. Pyliła koszmarnie, słabo wiązała mocz i szybko się rozkładała. Nie widzę składu, ale wydaje mi się, że była zrobiona również z drzew iglastych, z którymi szczury nie powinny mieć do czynienia ze względu na zawarte w nich olejki eteryczne.
Osobiście od 1,5 roku mam zrębki bukowe i jestem z nich bardzo zadowolona. Nie pylą w ogóle, co dla mnie jako alergika jest istotne. Wyglądają estetycznie, nic od nich nie czuć. Stosuję różne wielkości.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Olena98 



Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 11:33   

A próbowaliście może takiej kołderki? Napisane, że dla chomika, ale może szczurkom też się spodoba :)
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 12:27   

Olena98, jak każdy włóknisty materiał, dla chomika to może być zabójcze
tym bardziej nie nadaje sie dla bardziej niszczących szczurów
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Olena98 



Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Czw Gru 28, 2017 08:55   

jokada, to dobrze, że to tylko ciekawostka. Chyba najgorsza jak ściółka za szybko się rozkłada, bo trzeba zaraz wymieniać. Słyszałam, że z konopi niesamowite cuda robię i ściółki dla gryzoni także. Jeszcze nie stosowałam, ale czas najwyższy :)
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Gru 28, 2017 12:53   

Bardzo chłonne są konopna lub lniana (dla koni) są czyste i odpylone.
Moim zdaniem jedak za lekkie do klatki, czepiają się też hamaczków.
Ze dwa razy zastosowałam jako dodatek (bo mam duży wór dla chomika) ale nie sprawdziło mi sie u szczurow
A dla chomika i owszem :)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Nie Kwi 01, 2018 00:22   Kilka pytań na temat żwirku

Na wstępie życzę wszystkim wesołych Świąt Wielkiejnocy! ;)

Wiem, że temat był już wałkowany i przepraszam, że go powielam, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na te konkretne pytania.. Poza tym większość "kluczowych" dyskusji miały miejsce jakąś dekadę temu, dlatego myślę, że nikt się nie obrazi, jeśli trochę odświeżę temat ;)

Jak w tytule - chodzi o żwirek. Czytam na forum, żeby wymieniać szczurkom żwirek przynajmniej dwa razy w tygodniu. A mimo to ludzie piszą, że 8l żwirku wystarcza im na dwa miesiące.. Jak to możliwe? Co robię nie tak? :D

W moim przypadku 7l żwirku wystarcza na dwie wymiany, gdzie sypię cienką warstwę żwirku. Jak to jest u Was? Jeśli komuś na serio 8l wystarcza na chociażby miesiąc, to jakie są na to triki? :D

Druga sprawa: Raz kupiłem za jakieś 5zł jakieś 7l żwirku niezbrylającego, który po kontakcie z wodą zamieniał się w proszek. Czy taki żwirek nadaje się dla szczurów?

Obecnie używam tescowego żwirku Cleo, jestem z niego zadowolony, ale wystarcza go tylko na tydzień, więc już nie wiem czy to ja o czymś nie wiem, czy na serio żwirek dla szczurków kosztuje 11zł na tydzień :D

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Senthe od początku mojej przygody ze szczurami mi pomagasz, więc proszę wypowiedz się :D
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2018 03:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Juggalo187, wzajemnie!
Temat żwirku i innych ściółek jest wałkowany od wieków, wystarczy zadać te pytania w istniejących wątkach. Tutaj masz wątek ogólny o ściółkach, ale w tym dziale znajdziesz również osobne wątki dotyczące ściółki lnianej, żwirku czy innych alternatyw.
Mi 7l nie wystarcza, ale używam ściółki bukowej a nie żwirku. Sypię jej bardzo dużo i zmieniam co ok. 3 tygodnie (hamaki znacznie częściej), więc trudno to porównać. Na 7 ogonów wydaję ok. 25-30 zł na taką jednorazową wymianę ściółki.
Żwirek zarówno zbrylający się jak taki rozpadający się w pył to dla mnie nieporozumienie - jeden może być niebezpieczny jak się nim szczur naje (rzadko które mają takie głupie pomysły, ale istnieją takie sytuacje), a drugi jest niezdrowy, bo pyli.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 02, 2018 18:47   

Juggalo187, scaliłam z odpowiednim tematem.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 03, 2018 19:07   

Pyl napisał/a:
używam ściółki bukowej a nie żwirku. Sypię jej bardzo dużo i zmieniam co ok. 3 tygodnie


O wow, takiej metody jeszcze nie próbowałam :shock:

Juggalo187, ja też używam ściółki bukowej, ale ja z kolei sypię dość cienką warstwę i wymieniam w całości co najmniej co tydzień (przy trzech szczurach). Wcześniej, jeśli ściółka śmierdzi moczem albo jest już dokumentnie, że się tak wyrażę, obsrana ; )

Worek zrębków kupowany na Allegro (46 zł za 15kg/60l) wystarcza mi na około 2 miesiące. Jest zdrowo, zero pylenia, ekonomicznie i w ogóle polecam. Od ponad pół roku kupuję u tego samego sprzedawcy : )

Kiedyś używałam tego rozpadającego się pelletu, ale faktycznie wszechobecny pył mnie do tego zniechęcił. I tak jak jak pisze Pyl, zbrylający się żwirek jest z kolei niebezpieczny dla zdrowia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.4 sekundy. Zapytań do SQL: 14