Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kastracja-samice
Autor Wiadomość
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 20:28   

Mao, a jest związek między wczesną kastracją a guzami przysadki?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 20:33   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Kiedyś słyszałam, że jest/może być, ale moje szczury tego nie potwierdziły. Niestety ;) Moje stado od lat "lubuje się" w GP :roll: Na razie, na szczęście, w obecnym jest cisza.
Tyle tylko, że na ogół te kastrowane, jeśli zachorowały na guza przysadki, łatwiej mi się leczyło, nawet do wyleczenia, ale nie sądzę, by to był wpływ tylko i wyłącznie kastracji.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 06:03   
   Zwierzątka: brak


cane, taki jak między wczesną kastracją, a gruczolakami sutka - niektóre guzy przysadki też są stymulowane hormonami, więc kastracja obniża ryzyko ich wystąpienia.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 09:32   
   Zwierzątka: 8 x M


Zdecydowalam sie, jutro jest termin na kastracje, szczurcia jest po kontroli i w dobrej kondycji. Oby wszystko poszlo dobrze. :kciuki:
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Ruda96bdg 


Dołączyła: 21 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 16:44   Kastracja
   Zwierzątka: Szczurki


Witam mam już pewien czas 2 samice chciałabym je połączyć z ostatnio zaadoptowanymi samcami lecz pierw trzeba poddać je zabiegowi kastracji samice odebrałam z zoologicznego ponieważ była jak to powiedzieli za stara by ktoś ją kupił więc pozwolono mi ją zabrać ... okazało sie że była w ciąży więc zostawiłam jej dla towarzystwa córeczkę a reszcie znalazłam domek oczywiście było to już spory czas temu ale zawsze bałam sie oddać szczurki na taki zabieg . Teraz strasznie tego żałuję ;/ a więc moje pytanie jakie sa za i przeciw kastracji moich ogonków?
tequila ma rok i 6 miesięcy
Jessi rok i 3 miesiące
_________________
ZaszczurzonaRuda oraz Tequila,Jessi,Albi,Roky,Tajson


[*]Radzio
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 16:47   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Proszę, 5 sekund szukania kastracja samic
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Ruda96bdg 


Dołączyła: 21 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 16:54   
   Zwierzątka: Szczurki


Dziękuje bardzo .
_________________
ZaszczurzonaRuda oraz Tequila,Jessi,Albi,Roky,Tajson


[*]Radzio
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 07:05   

Scaliłam z istniejącym tematem.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 07:54   
   Zwierzątka: pasiukowe


Za - samiczki unikną chorób dróg rodnych które potrafią być uciążliwe i bolesne dla nich. Do tego może być szansa ze unikną guzów...chociaz to juz zalezy od szczescia w tym wieku.

Ja wlasnie wykastrowałam prawie 2 letnią panienke. Mała zniosła najdzielniej z dotychczasowych szczurów ;)

W sumie jak masz dobrego weta to nie ma żadnych "przeciw" :)
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
LadyVader 


Dołączyła: 17 Cze 2016
Posty: 7
  Wysłany: Nie Paź 02, 2016 09:20   Co to jest?

Witam. W środę moja niemalże 2 letnia szczurzyca przeszła zabieg usunięcia guzów listwy mlecznej + sterylizację. Wszystko odbyło się wzorowo, dziewczyna czuję się dobrze, ale kurczę dzisiaj rano między łapkami znowu odkryłam guzka, takie miękkie zgrubienie, z płynem w środku. Trochę się przeraziłam. :( Czy to nawrót? Ale tak szybko, zaledwie po 3-4 dniach? Czy to może tylko opuchlizna (była owinięta bandażem by nie skubać szwów)? Oczywiście jutro pojadę do weta, ale może ktoś umie pomóc? :|





Scaliłam z tematem o kastracji samic.
Ostatnio zmieniony przez agathe1988 Nie Paź 02, 2016 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 02, 2016 09:36   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


LadyVader, to może być ropień. Zwłaszcza, jeżeli była owinięta i bandaż uciskał to miejsce.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12