Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie wyjazdy - zabrać szczurki czy zostawić?
Autor Wiadomość
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:39   

magnescencja napisał/a:
a w autobusie nie można przewozić zwierząt
No to jestem w szoku :shock:
Ja jeździłam z moimi tylko autobusami.. Transporter w torbę, torba na kolana i już.. W drodze nikt nie zwracał mi uwagi nawet jak otwierałam torbę, żeby szczury miały czym oddychać
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 21:32   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Ebia, w niektórych nie można. Np. Polski Bus tego pilnuje i jeśli Cię złapią, to nie jedziesz ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 18:15   

mmarcioszka, ale jak mieli mnie złapać, kiedy były w podróżno - podręcznej torbie. No chyba, że przez tłok ktoś "uprzejmy" się zorientuje i poinformuje kierowcę. Poza tym zawsze można wybrać PKS. Może mniej wygodna forma, ale nie ma co kaprysić, jak się jedzie ze zwierzakiem :P

Polski Bus zabrał przy mnie psa. Niedużego wprawdzie i pierwsza reakcja była na nie, ale po spokojnej rozmowie z kierowcą i zgodzie wszystkich pasażerów - pies pojechał

To trochę jak sytuacja z PKP. Jeden opiekun - jeden pies. Małe psy są chowane więc do torby (ten drugi) i się jedzie.. Jakoś trzeba
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 20:32   Wyjazdy

Czy zostawiacie Wasze szczury same w domu wyjeżdżając na weekend? Zastanawiam się, czy lepiej wziąć je ze sobą, czy na te dwa dni po prostu zostawić zapas jedzenia, zamontować na wszelki wypadek drugie poidło i nie stresować ich podróżą.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 22:31   
   Zwierzątka: -


W ogóle nie rozumiem idei zostawiania gryzoni SAMYCH w domu na weekend. A nuż zacznie się któryś dusić bo się zadławi, i kto mu pomoże, kto mu zrobi windę? Albo zaczną się lać ni z tego ni z owego i jeden drugiego pogryzie do krwi?
_________________
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 22:48   

Takie rzeczy akurat się mogą zdarzyć, gdy jesteśmy w pracy bądź gdziekolwiek poza domem, więc argument dziwny moim zdaniem. Siedzisz przy klatce 24h na dobę?

Moim zdaniem więcej zagrożeń niesie podróż w upał do obcego miejsca, dodatkowy stres, ale pytam jak Wy postępujecie w takich przypadkach.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 23:42   
   Zwierzątka: -


Od tego są hoteliki i znajomi, którzy mogą przyjść i sprawdzić, czy wszystko jest ok.
_________________
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 00:48   
   Zwierzątka: królinka i szczury


aresarma, już nie, ponieważ mam też inne zwierzęta, które same nie mogą zostać na dłużej niż kilkanaście godzin. Kiedyś zdarzało mi się zostawiać. Prosiłam jednak zawsze kogoś znajomego, żeby chociaż raz dziennie zajrzał do nich, zmienił wodę etc., a jeśli to była kilkudniowa nieobecność zrobił wybieg. Jestem przeciwnikiem wożenia ze sobą zwierząt, ale jeśli któryś akurat potrzebował podawania leków, stado nie było dobrze jeszcze połączone czy wyjazd dłuższy zawsze zapewniałam opiekę dochodzącą (np.dwa razy dziennie) ewentualnie hotelik (ewentualnie, ponieważ zwolennikiem zmieniania zwierzętom miejsca też nie jestem, ale czasem nie ma wyjścia).
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 08:22   

Dłuższe wyjazdy to wiadomo, mam zaprzyjaźnionych petsitterów i zwierzolubnych sąsiadów (kilkanaście lat działań jako dt dla różnych zwierząt sprawiły, że nie mam z tym problemów), którzy przyjdą i sprawdzą, czy wszystko jest ok. Poza tym, jeżeli tylko jest to bezpieczne dla zwierzaków staram się zabierać je wszystkie ze sobą na wyjazdy, bo zwyczajnie tęsknię i martwię się o nie, gdy nie są pod moją opieką.

Ale chodzi mi stricte o weekendy, zdarza się to jakieś trzy/cztery razy w roku, nie co tydzień. Tzn. wyjeżdżam w sobotę rano (w ostateczności w nocy z pt na sb) i wracam w niedzielę koło 20/21:00. Czyli tak naprawdę codziennie je widzę. Dlatego się zastanawiam, czy nie lepiej zostawić i nie stresować podróżą, tym bardziej, że zanim się uspokoją po jeździe w jedną stronę, to będziemy wracać. Zapas jedzenia, dwa poidła na wypadek jakby jedno zepsuły i tyle.

Rozglądam się też za klatką wyjazdową, macie jakieś doświadczenie, możecie coś polecić (dla 2 chłopaków)?
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 09:00   

Ja na 1,5 dnia zostawiam ogony bez stresu :) (czyli właśnie od soboty rano do niedzieli wieczór)
Oczywiście jeśli mam zgrane stado i żaden z ogonów nie wymaga podawania leków.

Podobnie z wyjazdami na 3-4 dni - mam wtedy dochodzaca opiekę co 24-36 godzin

Dopiero przy dłuższych wyjazdach szczury lądują w zaprzyjaźnionym zaszczurzonym domu:)

Przy czym moje ZAWSZE mają dwa poidła, jedzenie sypane do oporu (wole żeby nie przejadły niż były głodne)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 12:22   

Scaliłam temat z już istniejącym.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Łobuz_Beskidy 


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 15
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 21:43   
   Zwierzątka: szczury,węże


Ja ostatnio musiałem zabrać moje w klatce do pracy-kierowca.Nie było z kim zostawić także jezdziły w aucie.Dobrze,że było chłodno.Było to miłe uczucie i miłe towarzystwo :)
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 12:42   

my zawsze zabieramy zwierzątka, chyba że mają możliwość zostać z kimś z rodziny
 
     
Brukselka 



Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 21
Skąd: Bruksela
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 15:45   
   Zwierzątka: Tad Cooper, Richard i Gal


Witam, bardzo proszę o pomoc, kiedyś już pisałam na tym forum i dostałam mnóstwo pomocnych odpowiedzi. Poratujcie znów!!

Niespodziewanie okazało się że muszę wyjechać na święta ( i to za granicę) i nie wiem co zrobić z moim trzema szczurami. Wyjeżdżamy z mężem dokładnie na 3 dni i 4 noce. Boje się zostawić je same. Najdłużej były same przez 3 dni, ale mam bardzo duże wątpliwości czy to powtórzyć. Ostatnio ciągle się kłócą, jeden z nich dominuje dwa pozostałe, często muszę biec na pomoc...
Miesiąc temu przeprowadziliśmy się do Warszawy i szczury mają za sobą bardzo długa podróż samochodem, która też średnio zniosły - jedn był ok, ale dwa pozostałe bardzo się bały. W związku tym nie chciałabym ich wieźć do rodziców 200km stąd, tym bardziej że rodzice mają kota i dwa psy. Ogólnie moje szczurasy nie lubią podróżować, są raczej wrażliwe i boją się nowych sytuacji i miejsc.

Jesteśmy świeżymi mieszkańcami Warszawy i jedyni znajomi których tu mamy wyjeżdżają na święta do domu rodzinnych. Nie wiem co robić!

Jak zachowalibyście się w naszej sytuacji? szukać hoteliku w Warszawie, jak tak to gdzie, czy znacie jakieś odpowiednie? A może są jakieś portale/strony z opiekunami, może ktoś mógłby przyjść do nas w trakcie naszej nieobecności? Naprawdę nie chciałabym ich znów przenosić, one bardzo się tym stresują.

Może ktoś tu z forum jest z Warszawy i mógłby pomoc?

Bardzo bardzo proszę o rady! jeśli napisałam z złym wątku i przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 16:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Brukselka, zobacz tutaj, skontaktuj się z osobami z Warszawy, może uda Ci się coś zorganizować.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11