Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie terenu moczem, posikiwanie - zachowanie naturalne
Autor Wiadomość
Dominika2000 



Dołączyła: 01 Kwi 2016
Posty: 73
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 21:22   szczur sikający na półki

Co zrobić gdy szczur sika na półki w klatce?




Poprawiłam błąd oraz scaliłam z pokrewnym tematem.
_________________
Szczury górą!

S-sprytne
Z-zabawne
C-ciekawskie
Z-zdolne
U-ukochane
R-ruchliwe
Ostatnio zmieniony przez agathe1988 Śro Kwi 20, 2016 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 22:15   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Nie zrobisz nic. Jedne korzystają z kuwety, inne nie. Jak miałam niższą klatkę, moje szczury schodziły na dół do kuwety, żeby się załatwić. Półki były czyściutkie. Jak kupiłam większą i wyższą, od razu przestały korzystać z toalety. Śmiałam się, że to z lenistwa, że chyba teraz po prostu im się nie chce, ale chyba coś w tym jest. Kupy robią w kuwecie, ale sikają na półki i to pod siebie. Potem nie dośc, że półki capią, to szczurze futerka również. Musiałam przecierać półki trzy razy dziennie, a i tak śmierdziało. W końcu kupiłam dry bedy. Położyłam na każdej z półek i teraz jest spokój na jakieś trzy, cztery dni. Nie dość, że szczurki śpią na suchej powierzchni, to jeszcze do tego nic nie śmierdzi. Polecam :wink:
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Kwi 20, 2016 08:21   

Dominika2000, jeśli nie chce Ci się czytać istniejących tematów, to może chociaż korzystaj ze słownika? Bo byk w tytule tematu razi :?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wikita 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 1
  Wysłany: Nie Lip 03, 2016 08:37   Sikanie szczura w klatce nie na pinio, a na pięterka.
   Zwierzątka: Dwie szczurzyczki


Witam Wszystkich,

miałam jedną szczurzyczkę i wszystko było w porządku. Czysty zwierzaczek załatwiał się do pinio, na wszystko miał swój róg klatki. W związku z tym, że nie chciałam by była sama po jakimś czasie dokupiłam jej siostrzyczkę, i tu pojawia się problem! Jest równie urocza, ale nie siusia do pinio lecz na pięterka klatki, które są z drewna. Jak było wszystko pięknie to teraz wchodzi się do domu i czuć zwierzęta! Nie wiem jak sobie z tym poradzić.... Próbowałam pokazywania, że tak nie można, wsadzania pyszczka, ale albo mam za dobre serduszko (bo aż mi płakało jak musiałam być niemiła), albo ten sposób nie działa. Myślałam o jakiś matach gdzie mogłaby sikać (coś na wzór takich dla psa), ale nawet nie wiem czy takie są.

Czy ktoś miał taki problem i sobie poradził? Proszę o rady.

Pozdrawiam :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 09:20   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Scaliłam z pokrewnym tematem.


Wikita, szczur to nie pies i wsadzanie nosa w mocz nie nauczy go dobrego zachowania. Daj się przyzwyczaić szczurce do nowego miejsca, a skoro Twoja pierwsza szczurcia załatwia się ładnie do żwirku, to nowa z czasem też powinna się tego nauczyć. Szczury uczą się od siebie nawzajem.
Jedyne co możesz zrobić, to częściej przecierać półki, ale skoro są drewniane, to polecałabym całkowicie je usunąć i zastąpić plastikowymi( w plastik mocz nie wsiąka i nie śmierdzi).
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 19:06   

Możesz spróbować nagradzać szczura za każdym razem gdy się załatwia w miejscu, gdzie chcesz.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 04, 2016 14:52   
   Zwierzątka: brak


agathe1988 napisał/a:
Wikita, szczur to nie pies i wsadzanie nosa w mocz nie nauczy go dobrego zachowania

Off-Topic:
Wsadzanie nosa psa w mocz bynajmniej też nie nauczy go dobrego zachowania :roll:


Można na półce postawić narożną kuwetę z dodatkowym żwirkiem. Można budzić szczury pod koniec ich pory drzemki i "wysadzać" do żwirku (zazwyczaj po spaniu mają pełny pęcherz), a za wysikanie nagradzać smakołykiem. Albo po prostu przecierać codziennie półki - to i tak konieczność, jeśli chcesz, żeby w domu nie było czuć zwierząt.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
tmlbdk 


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Lip 13, 2016 13:41   
   Zwierzątka: Strschury


Ja mam dwa szczurki od kilku dni. Liv i Sol. Nauczyły się od razu sikać i kupkać do kuwety, chociaż wiem, że miały kuwetę również tam, gdzie wychowała ich szczurza mamusia. Jedynie na początku musiałem nawrzucać kilka kupek do kuwety i teraz praktycznie nie znajduje nic poza nią. Wczoraj znalazłem jedną obok. Sikają pewnie też w inne miejsca, ale to pewnie albo z lenistwa albo sobie znaczą (w szczególności jedna z nich).
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 11:21   Re: Sikanie szczura w klatce nie na pinio, a na pięterka.
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Wikita napisał/a:
.... Próbowałam pokazywania, że tak nie można, wsadzania pyszczka, ale albo mam za dobre serduszko (bo aż mi płakało jak musiałam być niemiła), albo ten sposób nie działa.

Żadnych zwierząt nie oducza się tą metodą sikania w dane miejsca :/ Wyobraź sobie jak czułe nosy mają szczury (czy psy/koty) i to że wkładasz taki wrażliwy, czuły nos w mocznik :(
Trzeba częściej sprzątać, wycierać pietra, a z czasem może wymienić drewniane pięterka na plastikowe.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
SadakoYamamura 


Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 14:57   Sterylizacja/kastracja a znaczenie terenu szczurów

Witam! Gdy byłam w podstawówce i gimnazjum miałam kilka szczurków. Teraz jestem już po studiach i z chłopakiem myśleliśmy długo o jakimś zwierzęciu. Pies i kot to dla naszego trybu życia niezbyt dobry wybór, więc pomyśleliśmy o szczurkach.

Ale wracając do tematu :) Pamiętam, że szczurki mają to do siebie, że znaczą one bardzo teren. Moje samiczki potrafiły co krok gdzieś siknąć. Chociaż się w to nie zagłębiałam, domyślam się, że jest to zapewne normalne zachowanie, jednak obecnie, gdy nie jestem już dzieckiem, nie mieszkam już w domu rodziców, ale w mieszkaniach wynajmowanych to jednak takie bezustanne znaczenie terenu byłoby dla mnie bardzo uciążliwe.

Zastanawiam się na ile kastracja i sterylizacja szczurków eliminują problem znaczenia przez nie terenu? Ogranicza to w jakiś sposób ich nieustane "posikiwanie"? :)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Lis 29, 2016 15:12 ]
Scaliłam temat z już istniejącym. Staramy się ograniczać ilość nowych tematów, więc jeśli można się gdzieś dopisać, prosimy, by to zrobić.
W razie wątpliwości, który temat jest odpowiedni, w każdym dziale są czerwone wątki zbiorcze, które staramy się co jakiś czas porządkować
 
     
martymina 



Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 03, 2017 10:45   
   Zwierzątka: 2 Szurzyczki , Kot Bonio xD


Witam,
mam ogromny problem, mianowicie moje dwie nowe szczurzyce (mają ok. 8-9 tygodni) sikają na potęgę- mam wrażenie, że to nie jest zwykłe oznaczanie.
Klatka stoi na szafce przy ścianie, która po tygodniu wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. W klatce wszystko jest brudne; pięterka, daszek domku, środek domku.. Czysty jest tylko hamak, z którego i tak właściwie nie korzystają. Ogony szczurzyczek są żółto-brązowego koloru, dlatego myślałam, że są zwyczajnie osikane. Umyłam ogonki letnią wodą, a smugi brudnej wody leciały, jakbym myła dużego psa. Biała histeczka, na której sypiają sobie na pięterku również w 1 dzień zmienia kolor na żółto-brązowy. Można oduczyć szczurzyce bycie "brudaskami"?
Pozdrawiam

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Ze mną: Beza i Kreska
Za TM: Jasia, Grażyna, Łatek, Pupcia, Melka
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 14:11   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


martymina, norma. Leją siedząc na piętrach i wszystko spływa po prętach klatki. Ogony szczurów są zazwyczaj niemożliwie usyfione. Nic nadzwyczajnego moim zdaniem. Jakie wymiary ma klatka? Szafka wygląda na małą. Lepiej trzymać klatkę na podlodze, żeby szczury mogły samodzielnie wychodzić ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 18:03   

Layla napisał/a:
Lepiej trzymać klatkę na podlodze, żeby szczury mogły samodzielnie wychodzić ;)

Offtopic, ale tu mnie zdziwiłaś - czy przy klatce na podłodze nie grożą im nieprzyjemne przeciągi?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 22:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Senthe, to zależy gdzie się postawi klatkę. Ale zgodzę się z Tobą, że nie jest to najlepsze rozwiązanie - nie każdy ma możliwość takiego umieszczenia i zabezpieczenia klatki, żeby "nie ciągnęło" zimnym powietrzem a i nie każdy o to zadba. Wg mnie łatwiej mieć klatkę wyżej i zapewnić ogonom możliwość bezpiecznego schodzenia na wybieg (np. krzesło czy łóżko przy klatce). Na szczęście nie ma tu forumowej normy i możemy mieć odmienne zdania ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 23:23   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Rozumiem jedno i drugie zdanie. Ale wlasnie wyobrażam sobie mojego perfecta postawionego na komodzie :lol:

Choć ja osobiście nie jestem za stawianiem klatki wyżej. Może ze względu na to, że w moim stadzie prawie zawsze jest jakiś dziadek, który nie poradzilby sobie ze zeskoczeniem na dół po krzesłach itp. A nawet jeśli, to byłoby to niebezpieczne. No ale każdy dostosowuje sposób do swojego stada ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14