Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 09:13   

nimka napisał/a:
Ta karma jest kiepska nawet dla psa. Ja osobiście bym jej szczurom nie dała (to w skrócie: zboża, produkty pozbożowe, kopyta, skóry, pozostałości z ubojni nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi).

Z takich łatwiej dostępnych psich karm, które można z czystym sumieniem podać szczurom jako dodatek w diecie to Brit Care, jest na wyłącznie suszonym mięsie określonego gatunku i z dodatkiem jednego węglowodanu tylko (najczęściej ryż).


Moja suka jest alergiczką,wypróbowałyśmy wiele karm(Royal,Acana,brit,bosch i już nie pamiętam,jakie jeszcze)miała wysypki skórne i była bardzo chuda,jak przeszliśmy na tą karmę ładnie przybrała na wadze i w końcu wszystkie problemy się skończyły,więc może i nie jest najlepszej jakości,ale jej służy i jest już na niej 6 lat(ma 7 lat,jak na boksera to już emerytka),uwielbia ją i jest zdrowa,nie będziemy niczego zmieniać ;) a szczurkom upolujemy jakąś próbkę brita ;)
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 14:09   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


nimka dziękuję za info, teraz z czystym sumieniem podam od czasu do czasu chrupowego Brita szczurom :P
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 05:52   
   Zwierzątka: brak


Akurat psia karma ze zbożem nie jest wcale zła dla szczurów - na pewno lepsza, niż dla psów ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 07:05   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


smeg napisał/a:
Akurat psia karma ze zbożem nie jest wcale zła dla szczurów - na pewno lepsza, niż dla psów ;)

Ze zbożem tak, ale ja mówię o braku mięsa i w zastępstwie wsadzeniu tam nieokreślonych odzwięrzęcych niestrawnych odpadów ;) To zupełnie dwie różne rzeczy :mrgreen:

Jeśli w składzie mamy napisane np. "kurczak" - oznacza to cokolwiek z kurczaka, nie musi być mięso, mogą być same pazurki i dzióbki. Jeśli mamy napisane "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min 20%), w tym 4% wołowiny" - to mamy tam 20% odpadów pomięsnych różnych gatunków W TYM 4% to odpady z wołowiny i nie musi to być mięso.

Aby karma była wartościowa dla jakiegokolwiek gatunku to musi być tam napisane "mięso z...", "mączka mięsna z...", "suszone mięso z...", "świeże mięso z..." (oczywiście może być zamiennie ;) ). Przy czym podane świeże mięso trzeba odparować i zostaje go około 20% od tej ilości podanej w karmie ;)

Brit Care (ten w białych opakowaniach!) ma średnio 40% suszonego mięsa (np. wersja light na króliku - chyba 37% suszonego mięsa z królika). Szczurom nie trzeba go dawać dużo, zboża przecież mają dostarczane w innej postaci i to DUŻO ZDROWSZEJ niż przerobiona sucha karma co do której nie mamy gwarancji jakiej jakości były użyte te zboża ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 23:04   

Czy mogłabym poprosić o kilka nazw karm,czy to kocich czy psich,które można podawać szczurkom i będą dla nich dobre,niestety mieszkam w małej miejscowości,w której jest kilka sklepów zoologicznych(na palcach u rąk można policzyć),obeszłam wszystkie i głupich domków i półeczek plastikowych dostać nie mogłam,a co dopiero karmę konkretną,dlatego przydałby mi się wybór :kciuki:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 07:33   

tatankas, zamiast kociej karmy możesz podać po prostu mięso od czasu do czasu, nie widzę potrzeby kupować kociej/psiej karmy specjalnie
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 10:35   

Niamey napisał/a:
tatankas, zamiast kociej karmy możesz podać po prostu mięso od czasu do czasu, nie widzę potrzeby kupować kociej/psiej karmy specjalnie


Specjalnie to u mnie mięso bym musiała właśnie kupić i gotować ;)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 15:34   

Możesz też dać gotowane jajko, bardzo odżywcze i łatwo przyswajalne źródło białka.
 
     
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 21:00   

Senthe napisał/a:
Możesz też dać gotowane jajko, bardzo odżywcze i łatwo przyswajalne źródło białka.


Gotowane jajka uwielbiają :) Dziś z pomidorówki kurczaka dostały,tez uwielbiają :)

Tylko,że to temat o suchych karmach,myślałam,że się dowiem czegoś o karmach i o karmy było moje zapytanie,jakie karmy suche dla psów i kotów dajecie swoim szczurkom,o pozostałym żywieniu czytałam na innych tematach
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 21:43   

tatankas, cieżko odpowiedzieć na to pytanie, bo karma kocia i psia to tylko sporadyczne uzupełnienie, więc w praktyce każda karma jakościowo dobra, będzie w porządku. Dla szczura obecność zbóż w karmie nie jest problemem, więc trzeba patrzeć czy mięso jest opisane dokładnie z jakich części pochodzi, czy jest jakis tajemniczy "kurczak", który może być piórami i dziobem.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 20:36   

Niamey napisał/a:
tatankas, cieżko odpowiedzieć na to pytanie, bo karma kocia i psia to tylko sporadyczne uzupełnienie, więc w praktyce każda karma jakościowo dobra, będzie w porządku. Dla szczura obecność zbóż w karmie nie jest problemem, więc trzeba patrzeć czy mięso jest opisane dokładnie z jakich części pochodzi, czy jest jakis tajemniczy "kurczak", który może być piórami i dziobem.


Czasami otrzymuję próbki karm od znajomych i dlatego jestem ciekawa,które można,a które nie,fajnie by było,jakby była lista karm najbardziej odpowiednich dla szczurków.Jak dostanę jakąś karmę to sprawdzę na liście i będę wiedziała,czy dać ją szczurkom czy oddać bezdomniakom ;)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 18:17   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


tatankas napisał/a:
Niamey napisał/a:
tatankas, cieżko odpowiedzieć na to pytanie, bo karma kocia i psia to tylko sporadyczne uzupełnienie, więc w praktyce każda karma jakościowo dobra, będzie w porządku. Dla szczura obecność zbóż w karmie nie jest problemem, więc trzeba patrzeć czy mięso jest opisane dokładnie z jakich części pochodzi, czy jest jakis tajemniczy "kurczak", który może być piórami i dziobem.


Czasami otrzymuję próbki karm od znajomych i dlatego jestem ciekawa,które można,a które nie,fajnie by było,jakby była lista karm najbardziej odpowiednich dla szczurków.Jak dostanę jakąś karmę to sprawdzę na liście i będę wiedziała,czy dać ją szczurkom czy oddać bezdomniakom ;)

Po prostu patrz na skład (jeśli nie ma na opakowaniu próbki to znajdziesz na pewno w necie), tak jak napisałam wyżej: trzeba szukać sformułowań "mięso z...", "mączka mięsna z...", "suszone mięso z...", "świeże mięso z..." (oczywiście może być zamiennie).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
mimis 


Dołączyła: 07 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 13:16   

ja również dodaję karme dla psów, kupuje na apetete taki mały worek karmy :)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 16:14   
   Zwierzątka: ;(


Ja stosowałam jako uzupelnienie karme dla fretek. Firmy versele laga. Ale też od czasu do czasu kupowałam mokrą vitakrafta. Szczury zabijały się o nią. Widok nieziemski :serducho:
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
KamilaIko 


Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 21:44   
   Zwierzątka: cztery szczury, cztery szynszyle i chomik


A ja dziś kupiłam jedzonko mokre dla kotów firmy Almo Nature, dla kotów dorosłych z kurczakiem. Skład: pierś z kurczaka 75%, bulion z kurczaka 24%, ryż 1%. Składniki analityczne: białko 19%, włókno 0,1%, zawartość tłuszczu 0,5%, popiół surowy 2%, wilgotność 78%. Jest to jeden duży kawałek mięsa w sosie, bulionu dzieciakom nie podałam, za to mięso zjadły bardzo chętnie.
Myślę, że nie ma nic złego w podaniu szczurom mokrej karmy, co myślicie? Podstawowy problem, że mokre szybko się psuje wyeliminowany, bo to opakowanie ma 55g, a ja szczury mam cztery :) Podzieliłam na dziś i jutro.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 11