Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 12:02   Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny

Wielu z Was dodaje do własnej mieszanki karme dla psów. Też o tym myślałam, ale jak powąchałam to mnie odrzuciło na km :/
Domyślam się, ze jak śmierdzi to szczurowi lepiej smakuje i bardziej go przyciaga :lol1: ale ten zapach.. uh.. jak tak nie moge... nie wiem.

Czy ta karma jakoś specjalnie wpływa na diete szczurka, czy to taki przysmak do chrupania ?
No i czy ktoś myślał może, aby taka karme psią zastąpić kocią ?
Prosze o wypowiedź.
_________________

Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 12:33   

L., karma dla psow to wazny skladnij jesli nie podajesz ogona bialka zwierzecego w innej postaci. Karma dla ktow ma chyba za duzo bialka zwierzecego..

ja kupuje na wage bardzo sucha karme dla psow i ona nie smierdzi jakos specjalnie.. obok w worku stoja takie tluste karmy.. niby sucha a jak wzielam do reki to sie lepilam.. i ona naprawde smierdziala :P znajdz dobra karme ktora ci smierdziec nie bedzie i bedzie beznadziejnym jedzeniem dla psa ;)
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 13:59   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Dadam tylko, że szczury (przynajmniej moje! :P ) nie lubia karmy z rybą. Moja nie tknęły karmy z łososiem, za która dałam sporo kasy.
A jedna z takich tłustych karm się zajadały i zajadaja (teraz juz inną, ale też tłustą i ...hmm dla mnie to ona pachnie, ale może dla niektórych śmierdzi :wink: ).

Może popytaj w sklepach zoo o darmowe próbki karm? Często można takie dostać.
sprawdzisz, co Wam odpowiada (Ale może nie mów, że to dla szczurów! Powiedz, że masz wybraednego yorka :-P ).
 
     
Gość

Wysłany: Pią Lut 16, 2007 17:17   

Ale po co probki? Wystarczy wziasc 5 deko na wage :wink:

Moje od zawsze maja sucha psia karme w miseczce, pomieszana z ziarnami, maja blyszczaca siersc i nigdy nie mialy przebialczenia. :wink:
I jak dla mnie to ta karma nie smierdzi :P
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:33   
   Zwierzątka: ogonki, smok


sachma napisał/a:
Karma dla ktow ma chyba za duzo bialka zwierzecego..


standardowa karma dla psów też ma go, moim zdaniem, za dużo. Najlepsze wydają mi się karmy dla psich seniorów - te, które mają ok. 20% białka w składzie.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Izabela, karmy firmy krzak mają zwykle koło 16% :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:49   

dostałam od babci próbkę chrupków Royal Canin (dżizas, babcia nareszcie psa odżywia czymś normalnym :shock: ) dla seniorów, odchudzające. ciekawe czy babom posmakuje ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 20:57   

Izabela, dlatego napisalam :

Cytat:
znajdz dobra karme ktora ci smierdziec nie bedzie i bedzie beznadziejnym jedzeniem dla psa ;)


te beznadziejne karmy maja ponizej 20% ;) ta co ostatnio kupilam miala 18%... nie znalazlam 16%... musze poszukac w jakis hipermarketach tam sprzedaja takie karmy co to psa dawac nie powinnismy ;)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 20:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sachma, karma firmy "1" chyba tyle ma :D
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:21   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Karma moich psów (Orijen) ma 40% białka :twisted:
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 22:02   
   Zwierzątka: ogonki, smok


To moje ok. 20% to także 18 czy 16% (chociaż 16 to jeszcze nie widziałam) :wink:
Problem w tym, że karmy firmy krzak nie zawsze mają podany skład, a te sprzedawane na wagę to już zupełnie nie wiadomo, czym są. Mnie jest w sumie wszystko jedno, jakiej firmy jest karma - po prostu zawsze czytam jej skład jakościowy i procentowy i wybieram z najmniejszą zawartością białka oraz z najbardziej bezpiecznymi składnikami. Do karm na wagę jednak nie mam zaufania.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 22:12   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Izabela, podobnie jak ja obawiasz się, że w worek po czyms sypią coś innego? Jak karmy na wage, to tylko w sprawdzonym sklepie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 22:25   
   Zwierzątka: ogonki, smok


AngelsDream napisał/a:
Izabela, podobnie jak ja obawiasz się, że w worek po czyms sypią coś innego? Jak karmy na wage, to tylko w sprawdzonym sklepie.


Dokładnie tak
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 22:58   
   Zwierzątka: Zoo


Karma Teo dla psów ma 16% :twisted: I kosztuje tylko 20 zł/10 kg :mrgreen:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 08:54   

A może być karma Pedigree?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12