Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
cristal2242 


Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:01   
   Zwierzątka: Dwie papugi Olo i Ola,kameleon Stefan, dwa ogontki Naboki,Stitch Za Tenczowym mostem 11.12.13* Alan.


Hej jestem na święta u siostry i ona ma kota który jak wiadomo je kocią karmę przypadkiem jak go karmiła postawiła puszkę karny na stół gdzie były ogonki zjadły prawie połowę i widać jak bardzo im ona smakuje, czy można im taką podawać? Karma nazywa się
Gourmet gold,taka mała puszeczka.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:05   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cristal2242, spójrz sobie na skład. Oprócz zastrzeżeń typu, co tam jest za mięso i czy wszystko wymienili w składzie, nic raczej nie powinno Cię niepokoić, białka to tam pewnie z 8%, tłuszczu też nie za dużo, zboża pewnie są. Nie powinna szczurom zaszkodzić. Tak patrzę, że cukier w składzie - nie panikowałabym jednak.
Lepsza dla szczura niż dla kota ;)
Tyle, że co za dużo to nie zdrowo.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
cristal2242 


Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 21:47   
   Zwierzątka: Dwie papugi Olo i Ola,kameleon Stefan, dwa ogontki Naboki,Stitch Za Tenczowym mostem 11.12.13* Alan.


Czyli mogę dawać w nagrodę,One ją uwielbiają naprawdę jak dotąd nie jadły z taką chęcią jak tę karmę :)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 01:08   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


quagmire napisał/a:
Lepsza dla szczura niż dla kota ;)

Dokładnie tak :mrgreen:

Choć niektóre koty podobno chcą jeść tylko te puszki: po wielu próbach z wszystkimi innymi karmami okazuje się, że raczą tknąć tylko gourmeciki ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Rojs 


Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:12   Royal Canin jako smakołyk? TAK czy NIE?

Witam, przyszła do mnie dziś karma royal canin MOTHER & BABYCAT dla kociąt i kotek w ciąży. Nie ma na niej napisanego składu. Mogę podawać szczurasom te chrupeczki jako smakołyk? Ok. 1-5 dziennie, czasami wcale. Tak chciałbym to dawkować. Dodam, że szczuraski owoce dostają bardzo rzadko, warzywa natomiast prawie codziennie. Jako stałą karme mam VL Rat Nature.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam ;)
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:17   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Rojs, ta karma jest bardzo kaloryczna i wysokobialkowa, jak dawać to na prawdę sporadycznie jedną granulkę.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:18   
   Zwierzątka: brak


http://www.zooplus.pl/sho...in/kitten/31440 - skład jest np. tutaj.

Myślę, że w niewielkiej ilości można podać, właśnie takie pojedyncze chrupeczki dziennie, ale nie więcej - ta karma ma zdecydowanie za dużo białka i tłuszczu dla szczurów (odpowiednio 34% i 25%, gdzie norma dla szczurów to ok. 14% i 4%).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Rojs 


Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 15:42   

Sczury są dość młode, jednak mimo to i tak nie będę im tego podawał. Szukam jakiegoś smakołyku za którym szczury będą przepadać, ale żeby nie tuczyło. Owoce im średnio podchodzą, wolą warzywa. Mogłem najpierw spojrzeć na skład na stronie, mimo że to bezpłatna próbka którą każdy może sobie zamówić. Dzięki za pomoc ;)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:38   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Rojs, pestki dyni - dobre na nagrodę - nawet możesz je podzielić na mniejsze części.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
MyDestiny 


Dołączyła: 07 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: okolice Trójmiasta
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 17:10   

Czy mogę podać ciasteczko dla szczeniaków/psów w 100 % naturalne (bez barwników, konserwantów )
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 21:35   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


MyDestiny, jeśli okazyjnie - czemu nie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
bananiq 



Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 11:22   
   Zwierzątka: szczurki,kot,psy


Ja jak dawałam kotu jeść, to Luna podeszła do miski z mokrym jedzeniem i capnęła mu trochę. Bardzo jej smakowało to jedzonko wołowe. Nie daje jej często, ale mam nadzieję że odrobinka jej nie zaszkodzi :)
_________________
Kocham Was.
Ze mną Luna(husky), Gabi(kapturek)
 
     
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 10:27   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Dla moich chłopaków suche psie żarcie to największy smakołyk. Raz w tygodniu daję im po granuli brit premium light, którą wcina moja psinka. Do psiej michy nie mają dostępu przynajmniej na razie, bo są jeszcze małe i nie oddalają się zbytnio od klatki, a poza tym mój pies w misce nie zostawia nic ;) .
Poprzednim dziewczynkom też dawałam czasem psie żarcie jako największy smakołyk. Dodatkowo rozmoczona granula (lub mokre psie/kocie żarcie) doskonale sprawdza się jako "przemycacz" do leków. Im bardziej capi (np starym rybskiem) tym lepiej :) .
 
     
tatankas 


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 83
Skąd: Police,20km za Szczecinem
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 23:58   

Karmię swojego psa karmą:"PURINA DOG CHOW Adult Lamb" i teraz pytanie-czy mogę ją dawać też szczurkom?
Dziś podałam na spróbowanie i wcinały,aż im się uszy trzęsły,tylko chrupanie było słychać :-P
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 06:51   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ta karma jest kiepska nawet dla psa. Ja osobiście bym jej szczurom nie dała (to w skrócie: zboża, produkty pozbożowe, kopyta, skóry, pozostałości z ubojni nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi).

Z takich łatwiej dostępnych psich karm, które można z czystym sumieniem podać szczurom jako dodatek w diecie to Brit Care, jest na wyłącznie suszonym mięsie określonego gatunku i z dodatkiem jednego węglowodanu tylko (najczęściej ryż).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 11