Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić ze szczurkami ??
Autor Wiadomość
Kasia12345 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 3
  Wysłany: Pon Sty 25, 2016 18:49   Co zrobić ze szczurkami ??

Cześć potrzebuje waszej pomocy i dobrych rad.
Adopotowałam dwa szczurki ( samiczki ) ok 5 dni temu i jedna jest bardzo terytorialna czasem ugryzie ale z tym już walczymy i jest coraz lepiej natomiast druga jest bardzo wystraszona nie wychodzi z domku nie weźmie z rąk jedzenia ( kiedy chce dać jej jedzenie ta druga zaraz przylatuje i sprawdza co ja robię ), kiedy biorę szczurka do bluzy siedzi jak sparaliżowana choć i tak lepiej się zachowuje niż w klatce. Poradzono mi żebym rozdzieliła je w dwie osobne klatki bo podobno jedna bardzo dominuje drugą i to może być przyczyną że jest taka wystraszona.
Co myślicie ??
_________________
Pozdrawiam Kasia
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Śro Sty 27, 2016 00:09   

Jeśli szczury się dogadują, śpią ze sobą, jedzą, nie ma walk do krwi i żyły ze sobą już wcześniej to rozdzielając je robisz im krzywdę. Nawet kiedy stado tworzą tylko dwa osobniki, jeden będzie dominującym tzw. hierarchia. Ponad to każdy szczur ma inny charakter :)
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 27, 2016 09:02   
   Zwierzątka: brak


Poczytaj poradniki dotyczące oswajania ;) Zazwyczaj oswojenie z człowiekiem to odrębna sprawa, niż łączenie szczura z drugim szczurem. Oddzielenie na pewno nie pomoże, wręcz może zaszkodzić. Chyba, że szczury rzeczywiście tłuką się ze sobą mocno, nie przytulają się i nie wykazują żadnych oznak przyjaźni, wtedy być może były źle zapoznane przez poprzedniego właściciela i należałoby rozpocząć proces łączenia od początku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 12:07   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Morgana551 napisał/a:

Jeśli [...] żyły ze sobą już wcześniej to rozdzielając je robisz im krzywdę.

A ja tak z czystej ciekawości zapytam dlaczego?
Właśnie mam ten problem, że jedna z moich "starych" domowniczek reaguje ogromnymi atakami złości na dwie nowe, które przyjęłam równo tydzień temu. Są młodziutkie i drobniutkie, więc chwilowo nie łączę ich na stałe, żeby maluszkom (ok. 4 mies. oraz 5 tyg.) nie stała się żadna krzywda. Właśnie zamierzałam po połączeniu, gdyby "złośnica" pokazywała swoje humory, wyjmować ją na godzinę dwie z klatki na osobne siedzenie w chorobówce, żeby zatęskniła za siostrą, klatką itp. Ogólnie za "starymi śmieciami", których będzie pozbawiana wykazując złe zachowanie.
_________________
449955886677
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 20:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Hanami, w taki sposób, to spokojnie. Zwłaszcza że to często pomaga.
Ta rada dotyczyła raczej, a przynajmniej ja tak zrozumiałam, rozdzielenia ich na stałe, bo inaczej jedna z nich się nie oswoi.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
rats mommy 


Dołączyła: 30 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Tychy (śląskie)
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 20:52   
   Zwierzątka: szczurki:Homer <3 Duke <3 i owczarek niemiecki Nala


mam podobny problem, mam 2 samców i jeden jest ciekawski, przyjazny i łakomy zaś drugi boi się wszystkiego co się rusza i wiecznie siedzi w kryjówkach, więc jesli szczurek nie bierze przykładu z kolegi co mam zrobic? :|
_________________
Ze mną: Homer(american blue)i Duke(dumbo)

za TM : Sasa[*]
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 19:09   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


rats mommy, szkoda, że nie napisałaś, jak długo taki stan się utrzymuje, bo jeżeli są to dopiero początki oswajania, to nie masz powodu do niepokoju. Jeden szczur ośmiela się szybciej, u innego ten proces może zająć nieco więcej czasu. Na początek w poszukiwaniu rad przejrzałabym ten i ten temat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11