Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator szczurzych klatek
Autor Wiadomość
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 18:19   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Alive, mi kazali liczyć dlugosc*szerokość*wysokość/45000(wartość przy samicach)= ilość samic na klatkę.

Z Twojej wychodzi więc 80*48*80/45000=6,82(6)

Jeśli się mylę,niech mnie ktoś poprawi :)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 18:22   

Karena, mam zamiar trzymać się jednej płci, czyli na razie tylko samice. :p Z wyposażenia mam dwie duże, drewniane półki, jeden hamak, rurę podwieszaną i dwa sputniki (góra/dół). Zgodnie z wyliczeniami, moja klatka "może pomieścić do 4 szczurów, jeśli powierzchnia jest mądrze zagospodarowana". Mam zamiar przyjąć pod swój dach dwa młode, miesięczne osobniki. Myślę, że (przy sukcesie połączenia) da radę je pomieścić w obecnym standardzie, ewentualnie kupię drugą klatkę i połączę z pierwszą. :)

agathe1988, dzięki Ci o dobra duszo. :D Wychodzi na to, że opcjonalnie do 6 da radę (może jeszcze jeden sputnik im kupię i przypnę u góry - uwielbiają siedzieć na wysokości).
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 18:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karena, dziwnie to wyliczyłaś, nie zgadzam się z tym. Wskazujesz na nowy kalkulator, z nowymi (może lepszymi, bardziej wymagającymi) normami - dotychczas nie wymagaliśmy i nie zalecaliśmy aż tak wyśrubowanych norm (było 1.5-2 stóp sześciennych a nie 2-2.5).
Jeśli MT uzna, że takie normy należy promować to proszę, aby to zmienić w ogólnych zaleceniach i np. w kalkulatorze, a nie tylko w pojedynczych wytycznych w pojedynczych postach.

Alive, wg dotychczasowych standardów 80x48x80 to spokojnie 5 samców i do 7 samic - oczywiście przy odpowiednim wyposażeniu klatki. Oczywiście nie chodzi o to, aby wpychać w taką przestrzeń maksymalną liczbę szczurów, ale na sześć ogonów, w szczególności samiczek, zgodnie ze zdaniem hodowcy spokojnie wystarczy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 19:18   
   Zwierzątka: szczurze damy


Pyl, Nadinterpretacja pierwszym krokiem do braku zrozumienia. Gdyby istniały nowe normy, to na pewno byś o tym została poinformowana tak jak reszta użytkowników. ;) Przecież napisałam, że ja samców nie wciskałabym tam więcej niż czterech. Dodałam nawet
Cytat:
Ale ja ogólnie zawsze wolę dać szczurom więcej miejsca i 4 samice trzymam w klatce o wymiarach 79 x 52 x 143 cm

A nie, że to jakieś normy forumowe. Nikomu nie każę trzymać 4 samic w klatce o wymiarach 79 x 52 x 143 :D Haha


Alive, Tak jak dziewczyny napisały, przy odpowiednim wyposażeniu powinno być im całkiem wygodnie :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 10, 2015 00:30   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karena napisał/a:
Alive, myślę, że maksymalnie 5 samic.
Dużo pola do (nad)interpretacji nie dałaś - jest krótko, konkretnie i na temat ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 10, 2015 08:07   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


A Ferplast Plus? :) Mi wychodzi, że 6, ale moim zdane 4-5 :P
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 16, 2015 12:38   
   Zwierzątka: brak


Alive, dla uproszczenia mozna przyjac, ze na kazdego szczura powinno przypadac 0,06 m3 objetosci klatki, wiec Twoja nadaje sie na ok. 5 szczurow (zakladajac, ze bedzie odpowiednio wyposazona). Na tej samej zasadzie dziala stary kalkulator, nieuwzgledniajacy wyposazenia. Dziala dobrze dla malych klatek, ale dla bardzo duzych podaje zanizone wartosci (tzn. w rzeczywistosci mozna trzymac w nich wiecej szczurow, niz wynika z kalkulatora). Mowiac o bardzo duzych klatkach mam na mysli takie na ok. 9 szczurow i wiecej. Nowy kalkulator to uwzglednia.

Cytat:
Ale ja ogólnie zawsze wolę dać szczurom więcej miejsca i 4 samice trzymam w klatce o wymiarach 79 x 52 x 143 cm

Jeszcze niedawno w tej samej klatce mialas 9-szczurowe stado, dobrze pamietam? ;) Tez trzymam 6 samic w Royalu 95 x 63 x 159 cm, ale dlatego, ze stado mi sie wykruszylo, a nie zeby sie chwalic jaka jestem wspaniala wlascicielka 8) Jakis rok temu mialam w niej 12 szczurow i tez mialy sie dobrze.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Luinin 



Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 80
Wysłany: Śro Lis 18, 2015 19:19   

Hmm... mnie z tego kalkulatora wyszło że mam za dużo wyposażenia a jak przeglądam wasze zdjęcia to mam wrażenie że mojej klatce tylko pusto i przeciągi :oops:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 18:18   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Czy tylko mi kalkulator nie działa?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 18:29   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


olus_165, mi też nie.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12