Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 21:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lis 04, 2015 19:29   Złote tarasy, KAKADU, chory szczurek?
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


Byłam dziś w Złotych tarasach pod sklepem Kakadu. Wydawało mi sie ze jeden ze szczurow jest chory- jakby mial porfiryne przy oczku i bardzo osowialy. poinformowałam ekspedientke - powiedziala ze to napewno niedobor witamin i ze przemyje mu oczko echinacea i poda witaminy. Rzeczywiscie wyciagnela go z klatki (moja obserwacja nt. porfiryny sie potwierdzila) i dala kolezance zeby zajela sie szczurem na zapleczu. Ja troche podrazylam temat - powiedzialam ze przeciez jak profiryna to zwierze moze byc chore i ze to troche dziwne ze nie reaguje jak inne po nim skacza i ze moze jednak weteryarz. Ona stwierdzila ze w duzych grupach szczury tak sie zachowuja. Nie wiem co o tym myslec, ale niestety w zlotych tarasach jestem, bo wlasnie zaraz mam pociag z powrotem do domu, wiec tak mysle, ze moze ktos, kto mieszka w Wawie mógłby sytuację skontrolować?
_________________
...
 
     
Axisss 


Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 31
Wysłany: Czw Lis 05, 2015 22:03   

Jaka maść tego szczurasa? opisz mi go - będę w Złotych w Sobotę zajrzę zobaczyć czy coś się zmieniło.
_________________
Thor ZR zwany Mikrobem, Weles ZR nazwany Wirusem oraz adopciak Skrobek :D

Za TM: Impact ZR zwany Tuptusiem, Impuls ZR
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 05, 2015 22:21   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Axisss napisał/a:
Jaka maść tego szczurasa? opisz mi go - będę w Złotych w Sobotę zajrzę zobaczyć czy coś się zmieniło.

On też może być wystawiony na zaplecze na czas leczenia...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lis 08, 2015 13:25   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


Przepraszam, że dopiero opowidam. To był njjaśniejszy z chłopaków. prawie biały.
_________________
...
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 11:19   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Koleżanka napisała do mnie, że chciałaby wyciągnąć szczura ze sklepu zoologicznego, bo jest tam trzymany sam, na trocinach w akwarium wielkości kartki a4 w trocinach. I pytała w jaki sposób ma to zrobić. Powiedziałam, że gdyby nie miał dostępu do wody albo jedzenia to wtedy można zawiadomić TOZ, ale w innym przypadku raczej odpada. Oczywiście dziewczyna nie chce go kupować tylko wyciągnąć z tego zoologa za darmo. Ja sama też nie wiem co jej poradzić, jak ma sie za to zabrać. Pomożecie?

Nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie, przepraszam w razie czego i proszę o przeniesienie.
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Stefano 


Dołączyła: 15 Lip 2017
Posty: 17
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Lis 11, 2017 10:38   
   Zwierzątka: 6 kocuraków, 3 uszaki, 4 szczuraski, 2 prosiaki i chomisia


Nie wiedziałam, gdzie zapytać.
Czy w Polsce można karmić węże żywymi szczurami?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 11, 2017 20:09   

Stefano, o ile się orientuję, prawnie nie jest to zakazane. Generalnie polskie prawo niespecjalnie interesuje się gryzoniami i ich losem :( W niektórych krajach zostały np. wydane ustawy, aby zwierzęta stadne nie były trzymane pojedynczo, bo to może negatywnie odbić się na ich zdrowiu psychicznym.
Inna sprawa, że karmienie węża żywym pokarmem to zwykłe okrucieństwo. Na dodatek zdarzały się przypadki, że wąż został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez swoją "przekąskę".
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13