Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Liwka 



Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 20
Skąd: Sopot / Grudziądz
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 17:57   Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
   Zwierzątka: szczurze łobuzy:Henryka,Wanda(L),Czuszka Chilli,Gustaw


Obeszłam dziś kilka sklepów zoologicznych w Grudziądzu w poszukiwaniu jakiegoś domku dla mojej szczurzynki. Zaszłam do wielkiego o nazwie "Centrum zoologii" i strasznie się zdenerwowałam jak zobaczyłam w niedużym trójkątnym akwarium chyba ze 20 szczurków! :shock: Poszłam do sprzedawczyni i zapytałam czy so rozdzielone płciami (nie są), zwróciłam uwagę, że powinni je rozdzielić, że się rozmnożą... Sprzedawczyni oczywiście przyznała mi rację, ale powiedziała,że mają ich za dużo i nie mogą nic zrobić. W tym sklepie mają również gady... Wiem co się stanie z ewentualnymi maluchami...
Nie potrafię być bezczelna, co czasem uważam za swoją największa wadę. Ale nie chcę tego tak zostawić. Chcę pomóc tym szczuraskom! Gdzie powinnam napisać? Do towarzystwa opieki nad zwierzętami?? Możecie podać mi jakiekolwiek namiary??
Takich ludzi jak w tym sklepie to :killer:
Ostatnio zmieniony przez falka Czw Maj 31, 2007 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 18:01   

zadzwon do TOZu... wpisz w przegladarce "Towarzystwo Opieki nad zwierzetami" i wyskoczy ci ich strona - tam bedziesz miala wiecej info.
 
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 18:03   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


strona TOZu

z naciskiem, że chce się znać efekty interwencji... inaczej mogą się za bardzo nie przejąć... TT
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
Liwka 



Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 20
Skąd: Sopot / Grudziądz
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 18:13   
   Zwierzątka: szczurze łobuzy:Henryka,Wanda(L),Czuszka Chilli,Gustaw


Bo w Grudziądzu nie mają oddziału dlatego nie wiem z kim się kontaktować. Napisać wiadomość bezpośrednio na stronce?
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 18, 2006 19:13   

napisz maila. podaj mi na pw adres tego sklepu i mniej więcej sytuacje przybliż to też napiszę maila - im więcej ich będzie tym większa szansa, że zareagują.. bo z tym niestety jest jak jest.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 09:45   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ja napisałam polecony - dostałam odpowiedź także na piśmie. Trzeba podać adres, nazwę sklepu i rzeczowo opisać warunki, w jakich trzymane są zwierzęta. Na końcu można poprosić o interwencję. Możesz powołać się na ustawę:

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2003/1002.htm


to robi lepsze wrażenie :) jest to Dz.U.2003 nr 106, poz. 1002
 
 
     
Liwka 



Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 20
Skąd: Sopot / Grudziądz
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 17:05   oto co mi odpisali
   Zwierzątka: szczurze łobuzy:Henryka,Wanda(L),Czuszka Chilli,Gustaw


Zgłosiliśmy wniosek o kontrolę sklepu do Powiatowego Inspektoratu
Weterynariiw Grudziadzu> Nie mamy naszego Oddziału i inspektorów w tym
mieście i jego powiecie.
Piotr Jaworski
 
 
     
Amelia 


Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 55
Skąd: Brzesko/Kraków
Wysłany: Śro Gru 20, 2006 19:19   

jesli to nie pomoze .To nie wiem
mozna jakas petycje zrobic i wyslac np do vivy ,zielonych lub innych stowarzyszen
_________________
odeszły Dori, Narmi ,Chocko,Sarai , Set ,Lady
Ze mną Ra Re plus pies i 2 koty
 
 
     
Paula. 
Paprykowo Truskawkowa



Dołączyła: 07 Lip 2007
Posty: 47
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 12:50   Biedne chore ogonki z sklepie zoologicznym
   Zwierzątka: Rumuńskie Księżniczki.


Widziałam wczoraj w sklepie iguana dwa biedactwa. :( Dwa szczurasy, nie wiem jakiej płci, w mikroskopijnej klateczce i w dodatku jeden ze świerzbem (?!) na uszku. :( Nie wiem czy to świerzb, ale ma podobne zmiany na uchu. Szkoda mi ich, zastanawiam się czy ich nie kupić, ale obawiam się tej choroby bo mam szczenięta w domu i inne zwierzaki i mogłyby się zarazić. Poza tym nie chcę żeby ktoś te szczury kupił, bo znów będą nowe i w dodatku w takiej samej małej klateczce nadającej się na, góra, chomiki. Co mogę zrobić? Chciałabym działać szybko żeby drugi ogon nie złapał tego czegoś... Jak na razie wiem tyle, że są to husky i kaptur, co do płci, mogę się spytać.
Ostatnio zmieniony przez Nie Lip 22, 2007 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 12:53   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Telefon do TOZu. To chyba najlepsze wyjście, bo jak kupisz, to tylko nakręcisz interes, jak sama zauważyłaś. :|
 
     
Paula. 
Paprykowo Truskawkowa



Dołączyła: 07 Lip 2007
Posty: 47
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 12:58   
   Zwierzątka: Rumuńskie Księżniczki.


OK. Bo zauważyłam, że to drugi raz w tym sklepie.
Iguana. Art. zoologiczno - wędkarskie. 2719
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 10-19
tel. 0 22 743 50 20
02-285 Warszawa,
ul. Kondratowicza 18

Hm zastanawiam się, najpierw porozmawiać z właścicielem sklepu, i jak nie poskutkuje to zadzwonię.

[ Komentarz dodany przez: Viss: Nie Lip 22, 2007 15:00 ]
Scaliłam z istniejącym już tematem o interwencji w sklepach zoologicznych.
Paula, zapoznaj się z Regulaminem i używaj opcji szukaj.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Nie Lip 22, 2007 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kruczyslaw 



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: nibylandia
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 23:44   
   Zwierzątka: szczursy


niestety sklepy zoologiczne to okropna sprawa i nie chodzi tu tylko o gryzonie dzis odwiedzilem zoologa w moim miescie stan rybek byl okropny nie mowiac juz o zdechlych lezacych na dnie. . sprzedwacznyni albo nie widziala tego lub tez nie chciala :| ale to troche niesmaczne nie rozumiem tego naprawde. niestety wydaje mi sie ze w sklepach zoo.. pracuja ludzie przypadkowi wrecz nie posiadjacy podstawowej wiedzy a co gorsza potrafiacy wmuwic klijentowi najwieksze bzdury zeby wcisnac im zwerzaka :( a sklepy nastawione sa bardziej na jaknajwieksza ilosc upchanego ludziom towaru zywego. a przeciez wystarczylo by zeby sprzedawali dobry zywy towar rozwijajac pasje ludzi sprowadzając pokarmy zabawki dla pupili i wypracowac stalych klijentow. wiem ze troche leje wode i to co pisze to takie maslo maslane ale widzac sklepy zoologiczne w roznych miastach poprostu chce mi sie ryczec nad glupota ludzka. mialem przypadek ze powiedzialem sprzedawczyni ze ma zle podpisane akwarium ze rybka ktora plywa pod jakas tam nazwa ma wogole inne nazywnictwo. pani mnie tak zmieszala z blotem ze az mi glupio bylo a w domku jak sprawdzilem z ciekawosci nazwe tej rybki okazalo sie ze miałem racje . . . a wiec do boju sprzedawczynie zoologow jestescie the best :( a co do samej rekacji co zrobic ? mysle ze nic tu nie pomoze. poprostu musimy czekac az spoleczenstwo "dorosnie" co mam nadziej ze stanie sie niedlugo. z reszta juz widac gdzie niegdzie poprawy. bo to tak naprawde wlasnie od nas samych zalezy jak te sklepy beda wygladały . . .
_________________
http://www.garnek.pl/kruczyslaw/
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:45   

Słuchajcie, zamiast jęczeć wystarczy zadzwonić po straż miejską, a najlepiej po straż dla zwierząt, napisać skargę na sklep do TOZu. Jak nikt nie zacznie utrudniać życia sklepom i wymagać najwyższych standardów, to na pewno nic się nie zmieni, hmm? :roll:
 
     
kruczyslaw 



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: nibylandia
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 20:29   
   Zwierzątka: szczursy


kazdy jest taki madry ze wystarczy zadzownic itp . . w takim razie jestem ciekaw ile razy zadzialalas tak jak piszesz gdy widzialas podobna sytuacje ??
_________________
http://www.garnek.pl/kruczyslaw/
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 20:31   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


kruczyslaw, ja powiem o sobie, że i dzwoniłam, i pisałam kilkakrotnie. Dziś byłam w sklepie, który mam następny na celowniku. A w takim podłym osiedlowym wymusiłam poidła szklane i żarcie, a nawet domki.

Co to za problem zadzwonić?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16