Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szczury biegają po pokoju?
Autor Wiadomość
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 12:34   

Irsa, tu temat o wybiegach - może warto prześledzić :)
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15012
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 19:47   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Dziś urządziłam pannom wybieg w dwóch miejscach. Najpierw w tym małym korytarzyku, ale tam była tylko siatka z makulaturą, no i ich transporterek, potem schowałam malutką Lili do klatki, żeby nie wcisnęła się w każdą szczelinę i zabrałam panny do naszej malutkiej łazienki. Oczywiście byłam tam z nimi. Wszystkie środki chemiczne pochowałam przed nimi. Zainteresowały się bębnem pralki. Były w niej tylko ich hamaczki do prie ania, jeszcze bez proszku. Otworzyłam im bęben i wlazły tam. Potem łaziły wszędzie, ale bęben pralki to była ich nora na czas wybiegu, nie za bardzo chciały na dłużej z niej wyłazić... Wybiegały się panienki i zgłodniały. Mąż w tym czasie sprzątał im wolierę. :)
Może uda mi się wrzucić jutroi na nasz post zdjęcie panien w łazience.
_________________
Miranda
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Nie Lis 01, 2015 23:48   
   Zwierzątka: pasiukowe




Szczurzy kącik w moim pokoju :D :mrgreen:
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 08:30   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


monijjca, widziałam na Instagramie. Strasznie mi się podoba ten Wasz kącik i chyba zrobię coś podobnego dla mojego stadka. :D
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 09:33   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Irsa, samice zwykle są dość ruchliwe, musisz swoje czymś zaciekawić w pokoju. Fajnie jest porozstawiać jakieś kartony, poukrywać smakołyki. I koniecznie codziennie wypuszczać. Nie przejmuj się też tak tym, że wejdą za łóżko czy szafę ;) Nie da się ich utrzymać całkowicie z dala od mebli ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 12:29   
   Zwierzątka: 8 x M


A ja widzialam wybieg monijjca na zywo, i jest swietny. Cale stado po nim biega radosnie niczym armia mrowek. :)

Irsa, Wlasnie takie wybiegi powinny miec nasze pociechy. Pelno tuneli, kartonow i kartonowych labiryntow, do niektorych mozna wlozyc pogniecione gazety i miedzy nimi rozsypac platki owsiane, fajne sa tez drapaki dla kotow, aczkolwiek troche trzeba poswiecic czasu na dbanie o ich czystosc przy szczurach, ktore duzo znacza. Raz na jakis czas warto zmieniac aranzacje, przyniesc cos nowego aby zaciekawic szczury i oczywiscie bawic sie razem z nimi.
Ruch - bieganie, skakanie, wspinaczka - jest przede wszystkim wazny dla ich zdrowia fizycznego a stymulacja za tym idaca dla pracy mozgu. 2 godziny wybiegu dziennie to minimum.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 12:32   

Jak by ktoś z W-wy chciał kartonowe rury - to ja mam dostęp :)
mogę tez przeciąć na mniejsze kawałki niż 1,3 m ;)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 17:39   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


A czy panny mogą biegać w bezpiecznie przystosowanej na czas wybiegów małej łazience? Tam mają gdzie się schować, połazić. Przynajmniej dopóki nie urządzę im jakiegoś ogrodzonego wybiegu w pokoju. Tak jak wspominałam, pilnowałam ich łazienkowego wybiegu, są tam bezpieczne, mają różne zakamarki do zabawy.Zamierzam kupić takie ogrodzenie żeby im zrobić fajny wybieg w pokoju.
_________________
Miranda
 
     
luthien9510 



Dołączyła: 10 Lis 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 12:38   
   Zwierzątka: 2 Szczurki


Mam od niedawna 2 szczurki, starszy szczurek uparł się na włażenie pod łóżko i wygryzł mi dziurę w kocu, żeby tylko tam wejść (musiałam jakoś zabezpieczyć kocem chociaż, żeby tam nie wchodził, bo pod spodem są kable, a mieszkanie wynajmowane), kiedy próbuję go odsunąć od tego miejsca, to piszczy. ; < Nie wiem, co mam zrobić żeby moje maleństwo było zadowolone, ale nie wchodziło tam.

Macie może jakieś rady, albo wiecie, czemu może uparł się na to jedno miejsce?

Luthien9510 poprawiłam błędy, literówki oraz interpunkcję, zwracaj większą uwagę na pisownię. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Gru 04, 2015 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 18:31   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


luthien9510, Szczury to uparciuchy, przynajmniej moje. Jak uprą żeby gdzieś włazić to :evil:
Trzeba im urozmaicić pole wybiegowe. Kartoniki, rury, schowki, niektóre lubią się bawić z człowiekiem. Pusta podłoga i brak zainteresowania ze strony człowieka to nudny wybieg ;)
Co do piszczenia to nasz Kret też piszczy jak się go zabiera z miejsca do którego wie że nie można i zawsze jest stamtąd wyciągany.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 18:47   
   Zwierzątka: brak


luthien9510, szczur będzie próbował tam wchodzić, dopóki nie przekona się, że się nie da. To jedyny sposób ;) Musisz zabezpieczyć wejście czymś solidniejszym niż koc, wtedy po jakimś czasie zrezygnuje. Albo zostawić wolne wejście pod łóżko, ale zabezpieczyć kable np. plastikowym peszelem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Hoggu 



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 17:29   Jak wyglądają u Was wybiegi?

Hej,

powiedzcie jak wygląda kwestia wybiegów u Was? Ile szczurki codziennie przebywają poza klatką? Ile czasu śpią w klatkach i w jakich porach, czy sypiają gdzieś na wybiegach? Czy będąc poza klatką wchodzą między sobą w jakieś interakcje, sprzeczki czy zabawy, czy raczej skupiają się na eksploracji pokoju?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 17:47   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Nasz wybieg(to nie bałagan,tylko szczurzy artystyczny nieład). Klatka mała,bo się kisimy. Gdy pracuję biegają około 2-3h(przeważnie od 18do 21), gdy mam wolne,jak dziś, klatkę mają otwartą od rana. Powciągały 3/4 gazet do pudeł i tam dziś spały. Dopiero niedawno wystawiły nosy. Na wybiegu nie dostają dodatkowego jedzenia,jedynie resztki w klatce. Są nauczone,że kolacja jest po wybiegu :)








Off-Topic:
oxxy wybacz,nie zauwazylam,że wrzucam zle kody
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
Ostatnio zmieniony przez agathe1988 Pią Sty 01, 2016 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 22:11   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Hoggu, scaliłam wątek z odpowiednim tematem. Następnym razem użyj opcji "szukaj" zanim zalożysz nowy temat.

agathe1988, zmień proszę zdjęcia na miniaturki.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 22:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agathe1988, ta foliowa torebka w szczurzym zasięgu to bardzo zły pomysł.

Hoggu, w tym temacie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania ;)
Są szczury, które lubią zwiedzać, takie które przychodzą do ludzi po głaski i zasypiają na kolanach, a inne ganiają się ze sobą. Każdy jest inny i jeszcze zmienia się z wiekiem.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14