Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Paź 20, 2015 14:09
Rotta Taivas
Autor Wiadomość
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 22:54   

Ja dopiero na dniach idę przebadać samą siebie. Czy sprawa pasożytów, była konsultowana z jakimkolwiek lekarzem, lub pracownikiem laboratorium, specjalizującego się w pasożytach? Nie ukrywam że zdarza się, że któryś z moich szczurów zajrzy mi do paszczy jak coś jem, oczywiście wszystko w pewnych granicach, ale taki kontakt to duże ryzyko zarażenia, a pozostają jeszcze inne zwierzaki które mogły już złapać tego tasiemca. Już nie wspominając o tym, ile dorosłych i dzieci mogło się "zarazić" tym cholerstwem, a z własnego doświadczenia wiem, jak pasożytów ciężko się pozbyć :/
Mam tylko nadzieję, że wszystko wydaje się nam o wiele poważniejsze, niż jest w istocie.
_________________


 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Sob Lip 06, 2013 00:11   

Vaco a o co dokładnie chcesz się dowiedzieć? Moja mama specjalizuje się w laboratorium szpitalnym w parazytologii więc mogę zapytać o co chcesz :)
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Lip 06, 2013 00:34   

Sorgen, super :) Czy przy tym gatunku tasiemca możliwe są jakieś specyficzne powikłania, w wypadku nie leczenia? Ogólne skutki obecności pasożyta w organizmie raczej każdy zna (chociaż mniej więcej), ale większość myśli, że pasożyty to tylko w układzie pokarmowym i nie zdają sobie sprawy z innych zagrożeń. Wiem, że nasze forum często lubi przesadzać i panikować, ale w tym wypadku sprawa jest poważna, bo może zagrażać też życiu ludzi. A jak ktoś dowiaduje się jaki możliwy jest najczarniejszy scenariusz, to poważniej podchodzi do sprawy. Niestety znam wielu ludzi, którzy by się nie przejęli samym komunikatem o pasożytach, bez wypisaniu im wszystkiego czarno na białym :roll: Chociaż mam nadzieję, że w tym wypadku wszyscy których może to dotyczyć, poważnie potraktują sprawę...
_________________


 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Sob Lip 06, 2013 00:54   

Ok poproszę mamę żeby się zalogowała tu albo wkleję maila od niej w tej sprawie. Jutro do niej zadzwonię z pytaniem czy jakieś wyjątkowe powikłania po tym konkretnym tasiemcu są, choć z tego co się uczyłam na studiach raczej powikłania będą takie same jak przy innych tasiemcach. Dopytam oczywiście :)
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Marmolada 



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 01:13   

Obawiam się, że zaistniała sytuacja może mieć konsekwencje i dla zdrowych szczurków, jeśli właściciele ze strachu będą chcieli się pozbyć zwierząt, a osoby biorące szczurki na tymczasy niechętnie będą przyjmowali nowe zwierzęta.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 01:24   
   Zwierzątka: -


Marmolada, oddawanie szczura "bo może być chory" jest szczeniackie... Się zobowiązało do opieki, to się opiekuje, chodzi do weta, odrobacza jak trzeba, a jeśli jest ryzyko, że na człowieka coś się może przenieść, to i siebie się bada, a nie idzie na łatwiznę.
_________________
 
     
Marmolada 



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 01:27   

PaniCiurowa mi tego mówić nie musisz. Sama mam dziewczynki z wrocławskiej interwencji, które kocham i będę leczyć jeśli będą chore. Mam innego szczurka, chorego na serce, któremu kupiłam klimatyzer i za chwilę wypożyczę aparat z tlenem, żeby żył tak długo jak tylko to możliwe.

Ale są ludzie, którzy wystawiają zwierzęta na śmietnik i zobaczysz, że teraz będzie ich więcej.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 01:30   
   Zwierzątka: -


Cytat:
Ale są ludzie, którzy wystawiają zwierzęta na śmietnik i zobaczysz, że teraz będzie ich więcej.


Nie sądzę, by ludzie z allo powierzali szczury w ręce tak nieodpowiedzialnych ludzi. Po to są wizyty i umowy, kontakt z domkiem, żeby uchronić ogony przed takimi sytuacjami.
A ludzie pokroju opisanych przez Ciebie gnieżdżą się raczej na tablicy i gumtree, karmią szczury resztkami z obiadu i nie czytają forum - więc skąd by się mieli dowiedzieć o tasiemcach? :wink:
_________________
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 21:10   

Mamy wyniki Aniołka - tasiemca BRAK
Uf...
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
beata b 


Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Lip 17, 2013 07:21   

U Fiołka i Fikusa tydzień temu nic nie znaleziono, niestety teraz w zbiorczej są jaja tasiemca. U Jegra (psa) też niestety są.
_________________
beata b
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 15:30   
   Zwierzątka: szczurze damy


W związku z niedawno przeprowadzoną ankietą, (której treść i wyniki można zobaczyć : TUTAJ) temat hodowli został przeniesiony z działu hodowli niepolecanych do działu hodowli polecanych na forum.

Jednocześnie w imieniu zespołu moderacyjnego oficjalnie informuję, że hodowla "Rotta Taivas" przez minimum rok aktywnej hodowli będzie pod szczególną obserwacją w kwestii zdrowotnej swoich szczurów.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 11, 2016 12:45   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


W dniu 01.01.2016 r. Zakladni Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců przeszła reorganizację i została z niej wydzielona Specializovaná organizace potkanů, w której obecnie zarejestrowana jest hodowla. Dla malców urodzonych po 01.01.2016 r. będą obowiązywały nowe wzory rodowodów.

_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13