Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury a hałasy
Autor Wiadomość
Wolf 


Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 11:44   Szczury a hałasy

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale w razie czego proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do właściwego :)

Przechodząc do sedna: jak Wasze zwierzaki reagują na różnego rodzaju hałasy? pytam, bo najprawdopodobniej na dniach adoptuję dwie dziewczyny i zacząłem się zastanawiać właśnie nad tym tematem. Jak szczurki reagują na np. odkurzacz, suszarkę, czy muzykę? Czy przy wykonywaniu tych czynności powinienem wyciągać zwierzęta z pokoju, żeby nie stresować ich hałasem?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 19:46   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Na pewno niewskazana jest bardzo głośna muzyka - szczurki (i inne zwierzęta) mają bardzo wrażliwy słuch. Suszarka, odkurzacz - tu hałas trwa tylko chwilę, a odkurzyć czasem trzeba ;) Jeśli dasz radę je usuwać z pokoju na czas odkurzania, to fajnie, ale jeśli nie to jakoś muszą się przyzwyczaić. Moje szczury jakoś znoszą odkurzacz jeśli muszą (aczkolwiek od prawie pół roku nie odkurzam w pokoju tylko zamiatam codziennie, bo mam kota strachliwego :mrgreen: ).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 21:17   

Wolf, moje po prostu olewają większość hałasów. Nie działa na nie pralka, odkurzacz... A czasem wystarczy poruszyć stopą, a przerażą się szurania kapcia ;) Zależy, na jakie osobniki trafisz. Ale profilaktycznie lepiej wynosić z pokoju, póki nie są przyzwyczajone do nowych odgłosów, chociażby właśnie odkurzacza.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 12