Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Nie Sie 16, 2015 17:24
TRÓJMIASTO - potrzebna pomoc w złapaniu szczurka!
Autor Wiadomość
Zojka 


Dołączyła: 28 Gru 2014
Posty: 0
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 17:17   TRÓJMIASTO - potrzebna pomoc w złapaniu szczurka!
   Zwierzątka: szczurki, kot, pies


TRÓJMIASTO- APELUJEMY O POMOC!

Dostaliśmy właśnie zgłoszenie od przemiłej pani o szczurku, który potrzebuje waszej pomocy! Przy dworcu PKS w Gdańsku Głównym rezydentuje od jakiegoś czasu szczurek hodowlany. Dokarmiany przez panów taksówkarzy znalazł schronienie w pewnej szparze i codziennie o 10 rano wychodzi czekając na pokarm. Jako że środowisko nie jest dla niego przyjazne, a co dopiero odpowiednie, zagrażają mu dzikie szczury, które będąc silnie terytorialnymi zwierzętami nie zaakceptują domowego słabiaczka.. Musimy złapać bezdomniaczka!
Jutro o godzinie 9 rano każdy chętny do pomocy zaproszony jest do uczestniczenia w akcji. Żywołapki, grube rękawice, transportery jak i kuszące przekąski mile widziane! Tych, którzy mają do dyspozycji tylko własne dłonie i szybki refleks, również prosimy o pomoc! Ten maluch nie pociągnie zbyt długo przy takich warunkach :( Kto pomoże?

Chętnych proszę o wcześniejszy kontakt pod numerem 881555023
_________________
Ze mną : Diego, Fredo i Sami
Za TM : Gandalf [*] zawsze w serduszku
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 20:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zojka, jeśli nie daj Boże nie złapie się do weekendu, w sobotę chętnie pomogę.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 23:23   

Kurczę, pomogłabym ale ani sprzętu żadnego, ani refleksu za grosz obecnie nie mam :( ...

Jakbyście złapali szczurka to mogę na miesiąc klatkę pożyczyć - może nie żadne apartamenty, ale powinna wystarczyć.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 00:52   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Przeniosłam temat do odpowiedniejszego działu.
Jak idzie łapanie?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Zojka 


Dołączyła: 28 Gru 2014
Posty: 0
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 08:32   
   Zwierzątka: szczurki, kot, pies


Trzymajcie kciuki, właśnie szykuję się do wyjścia - niestety mało osób się zgłosiło do pomocy :( miejmy nadzieję, że uda się go już dzisiaj złapać, bo szpara w węzle ciepłowniczym, który widziałam wczoraj, jest bardzo mała, nie ma możliwości, by człowiek w jakikolwiek sposób tam się dostał.. mamy żywołapkę, miejmy nadzieję, że wystarczy ją rozstawić, bo niestety zapomniałam wziąć rękawic od koleżanki, a chłopaka są w samochodzie u mechanika.. niestety nie jestem zaszczepiona na tężec więc będę sporo ryzykować. nie wiemy, czym był dokarmiany maluch, obawiam się, że będę musiała po drodze zajść do macdonalda, by go skusić czymkolwiek. :p
_________________
Ze mną : Diego, Fredo i Sami
Za TM : Gandalf [*] zawsze w serduszku
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 09:02   

Zojka napisał/a:
Trzymajcie kciuki, właśnie szykuję się do wyjścia - niestety mało osób się zgłosiło do pomocy :( miejmy nadzieję, że uda się go już dzisiaj złapać, bo szpara w węzle ciepłowniczym, który widziałam wczoraj, jest bardzo mała, nie ma możliwości, by człowiek w jakikolwiek sposób tam się dostał.. mamy żywołapkę, miejmy nadzieję, że wystarczy ją rozstawić, bo niestety zapomniałam wziąć rękawic od koleżanki, a chłopaka są w samochodzie u mechanika.. niestety nie jestem zaszczepiona na tężec więc będę sporo ryzykować. nie wiemy, czym był dokarmiany maluch, obawiam się, że będę musiała po drodze zajść do macdonalda, by go skusić czymkolwiek. :p

Gdyby się nie udało, to w wątku poniżej są opisane alternatywne sposoby łapania.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=46671
Najlepsze wyniki osiągałam na mozarellę (tę białą) i parówki. Ale McDnonalds tez powinien się sprawdzić. Warto żywołapkę przykryć szmatą, chętniej wtedy wchodzą.
Powodzenia
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 09:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dajcie znać jak idzie - w sobotę służę pomocą, ale mam nadzieję, że dacie radę złapać wcześniej.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
dominiszka 
#yolo



Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Gdańsk /Warszawa
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 14:02   
   Zwierzątka: szczury: Abi, LindeLou, Guppy, Aiden, Zgredek


I jak, i jak? Trzymam kciuki cały czas :kciuki:
_________________
with a cigarette smile, sayin' things you can't ignore

Ze mną: Abi [Abundance], LindeLou, Guppy, Aiden, Zgredek
Za TM: Lily [*]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 10:26   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dajcie znać, czy jutro potrzebna pomoc.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Zojka 


Dołączyła: 28 Gru 2014
Posty: 0
Wysłany: Pią Lip 10, 2015 21:51   
   Zwierzątka: szczurki, kot, pies


Jutro o 9 ponawiamy łapanie, chociaż myślę, że tu bardziej przyda się pomoc straży miejskiej jak i straży pożarnej.. szpara jest takiej wielkości, że nie wejdzie nic poza ręką, szczurcia jest oswojona, ale mimo to trudno jest ją wyciągnąć dalej od szpary.. Trzymajcie kciuki, ci którzy mogą pomóci zdążą odczytać moją wiadomość, zapraszam jutro o 9 koło gmachu PKS w Gdańsku głownym przy drzewie, przy stoisku taryfiarzy. Żywołapka się nie sprawdziła, mała zaczęła ją gryźć, pewnie przez zapach kotów na niej..
_________________
Ze mną : Diego, Fredo i Sami
Za TM : Gandalf [*] zawsze w serduszku
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 11:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Zojka, aktulane? Co ze szczurami, wszystkie złapane?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 17:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Brak odzewu, zamykam.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12