Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na zrębki wędzarnicze firmy PROFITON S.C. z Łodzi
Autor Wiadomość
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 11:25   Uwaga na zrębki wędzarnicze firmy PROFITON S.C. z Łodzi
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi ze zrębkami wędzarniczymi. Jako że ściółka taka jest polecana, kupiłam na allegro duży wór zrębków bukowo-olchowych kaliber 0,4, więc dosyć drobnych. Wydawały się idealne. Po raz pierwszy zaczęłam używać ich miesiąc temu i w tym samym czasie u moich gadów zaczęły się dziwne biegunki i rozwolnienia. Kupy były bardzo mokre (momentami płynne), jasnobrązowe i obfite, bardzo śmierdzące. Pojawiały się z dziwną regularnością, to u jednego, to u wszystkich szczurów. "Przerobiłam" wszystkie badania (kał, krew, mocz, usg), odstawiłam labo, wprowadziłam za porozumieniem z wetem ścisłą dietę. Jeden z moich szczurów, który miał najsilniejsze objawy, nawet antybiotyk przez 2 tyg. dostawał :( . I NIC. W chwili załamki jako ostatni pomysł wyrzuciłam z klatki zrębki i biegunki cudownie zniknęły.
Mam pewność, że brzydkie kupy powodowały zrębki (lub najprawdopodobniej coś do nich dosypane dla zwiększenia wagi, jakieś śmieci albo nie wiem co). Widziałam jak moje dranie coś z nich wybierały, ale nie przejmowałam się tym bo w żwirku też grzebią.
A nasilenie objawów zbiegało się (co zauważyłam później) z wymianami zrębków na nowe.
Jeśli po zakupie nowych zrębków z nowego źródła u Waszych szczurów pojawią się podobne objawy, diagnozę proponuję zacząć od usunięcia zrębków.
Jeszcze raz doprecyzuję, że nie chodzi o same zrębki, raczej coś do nich dosypane. Nie znam się na wędzeniu, nie wiedziałam jak powinny wyglądać zrębki i co mogło w nich być ;)
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 28, 2015 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 12:06   

możesz podać jakiej firmy były zrębki ?
bo allegro to duże uogólnienie

ja używam od jednego producenta już pod dwa lata
i wszystko jest idealnie
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 12:32   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Firma nazywa się PROFITON S.C. i jest z Łodzi.
Nie twierdzę, że cały towar mają trefny, a jedynie, że u moich szczurów te konkretne zrębki bukowo-olchowe lub jakiś ich składnik (domieszka????) powodowały znaczne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
No chyba, że moje szczury są jakieś nienormalne i wpierniczały zrębki, czego inne nie robią :) .
Szczerze jednak wątpię w unikatowość moich szczurków i dobrze je karmię ;) .
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:22   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Ja już długo biorę zrębki - eko gama bodaj - zawsze było ok, nawet jak chłopcy podgryzali np. znaleziony większy kawałek.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:33   

no więc włąsnie ja też od zawsze z Eko-gama - i złego słowa powiedziec nie mogę :)

tak że to raczej jako przestroga przed producentem być powinna, a nie przed zrębkami ogólnie
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:39   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Ja nie twierdzę że zrębki są złe, wręcz przeciwnie.
Opisałam tylko ku przestrodze moje (albo raczej moich szczurów) doświadczenia z konkretnymi zrębkami konkretnej firmy, może nawet tylko z jakąś konkretną trefną partią, nie wiem.
Po prostu, jeśli ktoś zauważy u swoich szczurków podobne objawy biegunkowe (a zaręczam, że trudno nie zauważyć i nie poczuć całej zafajdanej klatki ;) ) to dobrze by było na próbę odstawić zrębki, zwłaszcza nowo zakupione. U mnie efekt był prawie natychmiastowy, choć jeszcze podaję im profilaktycznie probiotyk dla uregulowania flory bakteryjnej. :)

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2015 14:45 ]
Może dla porządku poproszę moderację o zmianę tematu wątku i wzbogacenie go o nazwę firmy.
Firma, o której mówię nazywa się PROFITON S.C. i jest z Łodzi.

PS. Mam nadzieję że mnie jakieś zakapióry "firmowe" nie namierzą i nie dopadną :)

[ Dodano: Pon Maj 04, 2015 10:59 ]
Po tygodniu od ostatniego wpisu mam potwierdzenie.
Nie ma zrębków (tych konkretnych ;) ) = nie ma biegunki.

Na marginesie zamiana labofeed na vilmie premium była strzałem w dziesiątkę. :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 04, 2015 12:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nienazwana, super wieści. Cieszę się bardzo :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12