To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Zmiana sierści

Olcccccia - Wto Sie 25, 2009 13:19

Tak jest to możliwe znaczenie husky ma to do Siebie ze jaśnieją :)
Anonymous - Wto Sie 25, 2009 14:11

Olcccccia napisał/a:
Tak jest to możliwe rasa husky ma to do Siebie ze jaśnieją :)
nie rasa a odmiana i nie odmiana husky tylko znaczenie husky.
Ryu - Nie Sie 30, 2009 11:04

OK, to mam kolejne pytanie o zmianę sierści ;) .

Jak już wspomniałem w wątku o ocenianiu wieku szczurka mój Jim zmienia sierść, gdyż jest znaczenia husky ;) . Pojawia się tylko pytanie - czy to aby normalne, że ta sierść się zmienia segmentarycznie? Chodzi o to, że zaczynają mu rosnąć pasma białych włosów od kuperka i sporo koło oczu, dlatego też wygląda, jak dziadek xD. Czy to nie możliwe, by on siwiał w tak młodym wieku? O.o

IgIg - Nie Sie 30, 2009 12:16

Ryu, to normalne. To nie jest siwienie, choć tak wygląda. Mój Harry (też Husky) też jak zmieniał sierć to na pierwszy ogień poszedł kuperek i mordka (i w ten sposób stracił swoje piękne znaczenie w kształcie błyskawicy na czółku :( ). Teraz szary jest tylko na pleckach i cały cas bieleje.
Ryu - Nie Sie 30, 2009 13:23

Uff...dzięki, od razu ulga ;D. Mój Jimmy chyba tą błyskawicę na czole będzie miał do końca życia, ale widzę, że ona się tak jakby powiększa i "pnie" w stronę grzbietu. :P
Lepiej poczytam, ile taka zmiana sierści trwa, bo to aż szkoda patrzeć na takiego "staruszka", jak leży na pięterku ze smutnym wyrazem na pyszczku xP.

Nakasha - Nie Sie 30, 2009 13:32

Ryu, haszczenie husky to nie jest zmiana sierści - zmiana sierści jest z meszku na sierść dorosłą :) Szczury husky "bieleją" (haszczeją) przez różny okres czasu - niektóre powoli bieleją całe życie, aż całkiem stracą kolor, niektóre przestają w pewnym wieku. Tu nie ma reguły. Możesz mieć huskiego, który zbieleje tylko trochę lub takiego, który całkiem straci kolor ;) może to trwać kilka miesięcy lub całe życie ;) ale to w żaden sposób nie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie ;)
H. - Nie Sie 30, 2009 14:09

Off-Topic:
Ryu, Jimmy jest smutny, bo jest sam i nie ma kompana.

Sandra - Pon Wrz 14, 2009 10:15
Temat postu: Zmiana sierści na okres zimowy u szczurków...?
Mam pytanie.Moje szczurki zaczeły praktycznie z dnia na dzień zrzucać tyle sierści że szok,jest wszędzie.A zamiast tej wyrasta im mięciutki puszek .Czy szczury zmieniają sierść na zimę?jak długo to trwa?Są jakieś szczoptki dla ogonków żeby wyczesać ta sierść?
Oli - Pon Wrz 14, 2009 11:03

następnym razem użyj proszę opcji szukaj lub przejrzyj już istniejące tematy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1589 - ten był dosłownie kilka tematów pod założonym przez Ciebie
Sandra - Pon Wrz 14, 2009 13:10

ok .postaram się dokładniej szukać.Ja mam zwykle kapturkowe dziabągi i moj szaruś ma ok9 miesięcy i zmienia kolor sierści koło kuperka na brązowy.Śmiesznie to wygląda ale nie wiem dlaczego tak się dzieje.po za tym zmieniają sierść na zimowa i robią się bardzo puchate.
Nakasha - Pon Wrz 14, 2009 22:01

Sandra, możliwe, że rudzieje. Niektóre szczurki "rudzieją" z wiekiem ;)
Sandra - Wto Wrz 15, 2009 07:01

o nie iedziałam że rudzieją :shock: :shock: cały się taki rudawy zrobi czy zostaną mu takie plamy ???wygląda kosmicznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Layla - Wto Wrz 15, 2009 09:10

Sandra, będzie najprawdopodobniej nierównomiernie zrudziały, to normalne. Natomiast nie widziałam nigdy, żeby szczur zmieniał futro na zimę O_o
Anonymous - Wto Wrz 15, 2009 11:37

Layla, troche jednak zmieniają. Nie linieją jak psy, ale futro sie zmienia troszke i u mnie przy 9tce widać wyraźnie wypadanie sierści na zmianę.
Layla - Wto Wrz 15, 2009 11:39

No ale nie jest to jakieś zauważalne, albo słabo widzę ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group