Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 08:50
Rat king
Autor Wiadomość
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 21:16   Rat king

Zastanawiam sie co o tym myslec:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rat_king

Teoretycznie sa to w pewien sposob potwierdzone przypadki,ale jakos trudno mi wyobrazic sobie cos tak absurdalnego jak stworzenia zrosniete ogonami w wyniku jakiegos dziwnego zjawiska... Wydaje mi sie,ze szczur sklejony ogonem z innym szczurem w wyniku zbiegu okolicznosci, czy przypadku, predzej zacznie wyrywac sie jak szalony z opresji niz spedzi reszte zycia z kolegą doczepionym do ogona. To mi wyglada na jakas sredniowieczna mistyfikacje.

Czy ktos ma wiecej informacji na temat tego dziwadla?

http://www.museum.nantes....rcuroiderat.htm
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Maj 01, 2012 21:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 21:53   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Brrrrrrr. Okropieństwo. Nie znam angielskiego, więc nie mogłam sobie poczytać. Ale te fotki jakieś takie aż nierealne są. I mi to się też nie bardzo możliwe wydaje :?
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 21:57   

yyy... to drugie nie wygląda mi na naturalne zrośnięcie.
może to jeden z tych nie fajnych eksperymentów?
albo szczury związano już po zgonie? nie wiem co o tym myśleć, nie mniej to mało przyjemna sprawa.
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 08:12   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


L., to zjawisko znane jest od wieków, a pierwsze fotki pochodzą z końca XIX wieku bodajże. Jest to pewien fenomen, tłumaczony na kilka sposobów. Niekiedy cały miot rodzi się tak związany, znajdowano bowiem oseski powiązane w taki sposób. Jednak znajdowano także szczury w różnym wieku, co bywa tłumaczone w taki sposób: szczury w zimnie i wilgoci szukały swojego towarzystwa i ciepła, wtulały się w siebie i w taki sposób ogony się powiązały. To bardzo ciekawe zjawisko, choć makabryczne. Nazwa "król szczurów" (roi des rats) to pierwotnie był "pierścień szczurów" (nie pamiętam jak brzmiało oryginalnie, ale podobnie do słowa "król".) Od jakiegoś czasu się tym interesuję. Niestety na przestrzeni lat znajdowano także falsyfikaty. Ostatnie znalezisko uznawane za oryginalne pochodzi z lat 60tych XX wieku.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 30, 2008 10:49   

Czytałam o tym wiele, ale abstrahując od literatury nieodmiennie mnie dziwi jak to mozliwe. Ogon szczura nie jest giętki jak guma, każda z nas wie, że możliwości wyginania sie ma raczej ograniczone...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 11:45   

zdaje mi się że to po prostu kolejna średniowieczna falsyfikacja, która przetrwała w postaci mitu aż do dzisiaj... bo kurcze, trudno mi uwierzyć że ogony mogłyby się aż tak splątać... chyba że faktycznie dochodziło do tego jeszcze w brzuchu matki.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 12:43   
   Zwierzątka: ogony


Z tego, co piszą na wikipedii, to nie jest naturalne (tzn. to nie są zroślaki).
Cytat:
Rat king jest zjawiskiem, kiedy szczury rosną z powiązanymi ze sobą ogonami, które sa sklejone krwią, kurzem i ekskrementami. Zwierzęta rzekomo rosną połączone ze sobą ogonami. Liczba połączonych szczurów może być zmienna, ale normalnie rat kings złożone z większej ilości szczurów są rzadkością.
Zdaniem wielu autorów występowanie takiej formacji jest legendą i wszystkie przypadki są mistyfikacją, tak jak na przykład zmumifikowane szczury, które mają związane ogony. Doniesienia o żyjących formacjach są nieudowodnione. Nie znane są wyniki badań naukowych na ten temat.

Dalej pisza m.in o rat king znalezionym w Nowej Zelandii, które było złożone z niedojrzałych szczurów z ogonami powiązanymi końskim włosiem.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 17:24   

Layla napisał/a:
L., Ostatnie znalezisko uznawane za oryginalne pochodzi z lat 60tych XX wieku.
Jest gdzieś w sieci zdjęcie tego?
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 18:05   

Oczywiście, że taki zrost w łonie matki jest niemożliwy. Zastanówcie się, jakby się rodziły? Musiałyby samicę rozerwać, albo udusiłyby się. Innej opcji nie ma.
W zaschniętą krew, kurz i kał już można uwierzyć, ale wydaje mi się, że te szczury musiałyby być uwięzione na niedużej powierzchni z dostępem do pokarmu i wody, żeby to wszystko tak zaschło. W naturze - wątpliwe. Wiecie, jakie szczury są czyste, nie sądzę, żeby świadomie by się tak zapuściły :-P .
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 18:37   

ej, a to nie jest tak że jak szczury zostaną zapędzone w tzw "kozi róg" i uśmiercone jakimś gazem czy czymś zatrute, to możliwe że przed śmiercią ułożą się w ten sposób? brutalnie mówiąc, ich ciała mogły po prostu się zasuszyć po jakimś czasie i skleić jeśli by ich nikt nie uprzątnął, deszczówka i brud by dodały swoje trzy grosze i ot, macie... sklejone ogonami szczury.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 19:47   

No bo jak takie sklejone ogonami szczury miałyby zdobywać pokarm??
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 21:21   

Mazoku, możesz mieć dużo racji w tym co piszesz. Niektóre z tych szczurów mają dość nienaturalną pozycję ciała jak na "spokojną" śmierć. Mnie tylko dziwi ta mumifikacja, ale to też można by wytłumaczyć środkiem jaki użyto do uśmiercenia (nie przychodzi mi żaden do głowy), który zwłoki konserwuje.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
WinterWolf 



Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 173
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 18:04   
   Zwierzątka: <:3 )~~


Jak na mój gust to te szczury posklejały się tak dopiero po śmierci. Jakimś sposobem wiele martwych gryzoni znalazło się w jednym miejscu. Zaczynające postępować procesy gnilne skleiły ciała... Potem wyschły. Takie jest moje zdanie, ale na ten temat powinien się chyba wypowiedzieć weterynarz... Może będzie lepiej wiedział, czy takie zachowanie się martwego ciała jest możliwe. Bo przy dużej ilości deszczu zostałoby kilka szkieletów najwyżej...
_________________
Ze mną:


Za TM:
Kaja (1.10.2000-27.12.2002), Plamka (XX.11.2002-12.8.2005), Szara (XX.8.2005-27.9.2006), Łaciata (XX.8.2005-10.10.2007), Diablo (lato 2006-5.8.2008), Berek (5.1.2009-29.12.2010), Biszkopcik Happy Feet (12.1.2009-4.3.2011), Parmezanidas (18.11.2010-13.4.2012), Gryzander (18.11.2010-8.12.2012), Geralt (2.3.2012-2.6.2014), Gabriel (2.3.2012-22.12.2014)
.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 09:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ciekawostka - temat przeniesiony. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14