Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Czw Lis 13, 2008 19:19
Pierwsze mioty w hodowli "Happy Feet"
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 20:43   Pierwsze mioty w hodowli "Happy Feet"
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Chętni proszeni są o wypełnienie ankiety ( www.happyfeet.yoyo.pl/Dokumenty/Ankieta.doc ) i odesłanie jej na adres hodowlahf@gmail.com lub przekopiowanie przez PW - kilka swój od siebie także mile widziane ;)


W hodowli planowane są dwa mioty. Na razie nie otrzymają one liter, a cyfry. Litery zostaną przydzielone w zażności od terminu porodu.

Miot 1

planowana data krycia - do 10.08.2008
planowana data narodzin - do 3.09.2008

Hathor Emerald Moon x Salem of Zirrael (samiec spoza naszej hodowli)
zdjęcia niebawem

spodziewamy się:
kolor - siamese seal point, pewna szansa na blue point
uszy - dumbo (50%), standard (50%)
sierść - rex (50%), standard (50%)

uwagi na temat miotu:
1) miot może mieć miejsce jeżeli minimalna liczba chętnych wyniesie 8
2) miot może mieć miejsce jeżeli zezwoli na niedo zarząd SHSRP - kwestia niezrzeszonego własciciela samca
3) miot może mieć miejsce jeżeli nie wystapią żadne problemy zdrowotne samca, samicy lub uwarunkowane genetycznie problemy zdrowotne ich bliskich krewnych.

Miot ten jest wart polecenia nie tylko ze względu na fenotyp możliwych szczurów, ale i na ciekawy, polsko-czesko-niemiecki rodowód. Siostra Salema została już matką, zarówno ona jak i dziciaczki mają się dobrze. Brat Hathor został już ojcem i jego dzieci są w doskonałym zdrowiu.

Nie przyjmujemy zapisów na odmianę blue point siamese - jeżeli urodzą się takie maluszki, chętni będą mogli je wybrać po urodzeniu według kolejności zgłoszeń.

Miot 2

planowana data krycia - od 10.10.2008
planowana data narodzin - od 31.10.2008

wariant A

Baletka z TazManie x Dziekan
www.happyfeet.yoyo.pl/Zdjecia/Baletka1.jpg
www.happyfeet.yoyo.pl/Zdjecia/Dziekan.jpg

spodziewamy się:
kolor - burmese (50%), seal point himalayan (50%)
uszy - standard
sierść - velveteen (50%), standard (50%)

uwagi na temat miotu:
1) miot może mieć miejsce jeżeli minimalna liczba chętnych wyniesie 8
2) miot może mieć miejsce jeżeli zezwoli na niedo zarząd SHSRP - kwestia wpisania samca do KW, która nie jest jedynie formalnością
3) miot może mieć miejsce jeżeli nie wystapią żadne problemy zdrowotne samca, samicy lub uwarunkowane genetycznie problemy zdrowotne ich bliskich krewnych.

wariant B

Baletka z TazManie x Herbatnik Emerald Moon
www.happyfeet.yoyo.pl/Zdjecia/Baletka1.jpg
zdjęcie Herbatnika niebawem

spodziewamy się:
kolor - burmese (50%), seal point siamese (50%)
uszy - dumbo (50%), standard (50%)
sierść - velveteen (50%), standard (50%)

uwagi na temat miotu:
1) miot może mieć miejsce jeżeli minimalna liczba chętnych wyniesie 8
2) miot może mieć miejsce jeżeli wariant A miotu nie dojdzie do skutku
3) miot może mieć miejsce jeżeli nie wystapią żadne problemy zdrowotne samca, samicy lub uwarunkowane genetycznie problemy zdrowotne ich bliskich krewnych.

Pewnie od razu każdy zapyta - dlaczego dwa warianty miotu. Bardzo zależy nam na miocie po Dziekanie. Jest to duży, zdrowy, łagodny samiec.... i właśnie ta łagodność może byc problemem w spłodzeniu potomstwa. W dodatku obecnie ma prawie 2,5 roku, w momencie krycia będzie miał 2 lata i 9 miesięcy. Poza tym. Linia Baletki jest bardzo ładną linią z duńsko-brytyjskimi korzeniami ze strony ojca oraz czeskim, lecz nie inbreedowanymi korzeniami ze strony matki. Ponieważ większość szczurów w Polsce ma rodowód czeski, chciałybyśmy, aby geny przyszłego potomstwa były jak nabardziej zróznicowane - stąd pomysł samca "z zewnątrz". Najważniejszym warunkiem zaistnienia miotu jest wpis do KW. Nie wystąpiłyśmy o niego już teraz, gdyż nie wiadomo, czy Dziekanek doczeka w zdrowiu przynajmniej sierpnia (czego mu życzymy).
Jeżeli Dziekan z różnych względów nie zostałby ojcem miotu 2, ojcem zostanie Herbatnik. Jest to brat Hathor i jego zalety pokrywają się i z jej zaletami ;)

Rezerwacje w tej chwili przyjmujemy przede wszystkim na wariant A - chętni od razu mogą zaznaczyć, że deklarują się także na wariant B

Bardzo proszę wszystkich z nieoficjalnej kolejki, aby już zapisali się do oficjalnej - przypomnieli mi o sobie i w miarę możliwości wypełnili pierwszy dział ankiety.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 22:26   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PW poszło na shsr. Tak gwoli dopełnienia formalności. :]
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 23:00   

Mała poprawka, rodowód jest polsko, czesko, niemiecko FRANCUSKI :P
Salem ma tatę fhancuza.. ;)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 23:03   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Ja tez też
Piekne będą maluchy :serducho: juz się zakochłam a Balecia-brak słów
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 23:18   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


nezu, fakt! Jakżebym mogła zapomiec, tak mnie ta Lester zakręciła!

[ Dodano: Pią Cze 20, 2008 08:04 ]
Niniejszym ogłaszam, że lista na szczurki burmese (miot 2) została zamknięta. Ewentualni chętni mogą zgłosić się na listę rezerwową - matka i babka Baleci urodziły liczne mioty, lecz mimo wszystko nie chcę zakładać jakiejś nieprawdopodobnej ilości maleństw. Nadal przyjmuję zapisy na śliczności siamese/himalayan ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
blackowca 
zwariowałam



Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 280
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:48   
   Zwierzątka: <:3


A czy ja bym mogła po cichu poprosić o zdjęcia Hathor Emerald Moon, bo nie potrafie znaleźć innych niż jak była maluchem?
_________________
Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte.
[*]Soleil, Bizu, Hemingway, Nil , DaVinci RR i Dyzio RR
 
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:53   

Przepraszam, że wczoraj mnie nie było - przeżywam ostatnio ciężkie chwile...
Oczywiście również serdecznie się przywitowywuję :mrgreen: Mam nadzieję, że pierwsze mioty będą tak piękne i zdrowe na jakie się zapowiadają oraz, że znajdą się dla maluszków wspaniali właściciele.
Hodowla Happy Feet planuje wprowadzić kilka zmian - mamy nadzieję, że je zaakceptujecie. Nasze umowy adopcyjne będą się nieco różnić od tych standardowych, więc przyszli właściciele będą zobowiązani do spełnienia paru dodatkowych wymogów.

Zapraszam do naszego działu na SHSRP i na stronkę www - tam można się dowiedzieć dużo więcej o planach hodowlanych, naszych szczurkach i przyszłych miotach, czyli ogólnie o tym, co w Radosnych Stópkach piszczy :wink:

W sprawie miotu Hathor x Salem proszę zwracać się do mnie, ponieważ jestem współwłaścicielką samicy i maluszki na pewno urodzą się u mnie.
Zapowiada się ciekawy rodowód i piękne dzieciaki :]
Chciałabym też oficjalnie podziękować za zaufanie Persefonie4, która zgodziła się przysłać nam swojego skarba, jeśli SHSRP wyrazi zgodę na krycie samcem z zewnątrz - DZIĘKUJĘ :mrgreen:
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
persefona4 
szczurza fanatyczka



Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 1906
Skąd: Jasło/Sanok
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 20:17   
   Zwierzątka: 13 wspaniałych :P


Dory napisał/a:
Chciałabym też oficjalnie podziękować za zaufanie Persefonie4, która zgodziła się przysłać nam swojego skarba
nie ma za co dziekować :oops: :] Salem jest pięknym, dużym samcem o masywnej budowie, obecnie waży 710g. Ma wspaniały i wdzięczny charakter, najbardziel lubi rozpłaszczyć sie na kolanach i zostać wymizianym oraz dobrze zjeść :wink: To cudowny szczur, który na pewno przekaże właśnie te cechy potomstwu, więc szkoda by było żeby jego geny się "zmarnowały". Poza tym możliwość zdobycia maluszka, którego tatusiem byłby właśnie Salem naprawde kusi :mrgreen:
_________________
~Sun & Sugar~ Casanowa & Champ Rattie's Love~ Jurand Emerald Moon~ Charlie~ Roderick & Salem of Zirrael ~ Feniks & Goblin Happy Feet~ Freak~
~ Roswell~ Honey~

 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 21:44   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


A oto zdjęcie Salema (znów dziękujemy persefonie za udostępnienie swoich archiwów ;) )

Salem:
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
blackowca 
zwariowałam



Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 280
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 02:49   
   Zwierzątka: <:3


:serducho: :serducho: :serducho: Salem :serducho: :serducho: :serducho:
_________________
Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte.
[*]Soleil, Bizu, Hemingway, Nil , DaVinci RR i Dyzio RR
 
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 05:25   
   Zwierzątka: Brownie


jej, jakie cudo :serducho: i to cielęce spojrzenie jak u Portosika :serducho: :mrgreen:
powodzenia :)
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 21:10   

Cholera, burmese... Zeby spelnic ta swoja zachcianke, musialabym chyba wywalic z powrotem do rodzicow mojego samczego ludzkiego alergika ;)

Tak czy siak, na tego typu kolorystyke chyba z chetnymi nie bedzie problemow, trzymam mocno kciuki :)
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 11:18   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


an, no na burmeski lista zaknięta, chociaż mozliwe, że na jedna panienkę burmese otwarta, chętna prawdopodobnie zmienia zdanie na siamkę/himkę ;) Zobaczymy.

Co do mioty Hathor-Salem.

Otrzymałyśmy oficjalną zgodę SHSRP na miot.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
blackowca 
zwariowałam



Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 280
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 11:25   
   Zwierzątka: <:3


:jupi: mniej więcej tyle...
_________________
Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte.
[*]Soleil, Bizu, Hemingway, Nil , DaVinci RR i Dyzio RR
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 22:53   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Od razu, aby potem nie było niedomówień.

Ceny:
Miot 1 (Hathor x Salem) przewidywana cena szczurka od 65zł do 95zł (prawdopodobnie około 80 zł)

Miot 2A (Baletka x Dziekan) przewidywana cena szczurka od 65zł do 82zł (prawdopodobnie około 72 zł)

Miot 2B (Baletka x Herbatnik) przewidywana cena szczurka od 75zł do 102zł (prawdopodobnie około 87 zł)

Dlaczego takie ceny - zapraszam http://www.happyfeet.yoyo.pl/cennik.htm
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.45 sekundy. Zapytań do SQL: 13