Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Czw Lis 13, 2008 19:14
Rat's Troop Rattery Miot "M"
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 15:06   Rat's Troop Rattery Miot "M"

na przelonie Października i Listopada planujemy miot M w naszej hodowli.

Rodzicami mialy by zostac dwa bardzo dobrze zapowiadające sie zdrowotnie szczury - wierzymy, ze ten miot bedzie pierwszym krokiem do stworzenia linii zdrowych i dlugo zyjacych szczurow.

miot bedzie tzw miotem kontrolnym, mlode dostana metryki.

Matka miotu bedzie :

Vanilia
standard agouti husky
ur. 30.05.2007
matka : standard black rex self
ojciec : standard agouti blazed irish

rodzice Vanili pochodza ze zdrowej, dlugozyjacej, nie rejestrowanej do tej pory linii.

Ojcem miotu zostanie :

Vigo Soleil du Grand Sud
dumbo, double rex, black husky
ur. 03.06.2006
ojciec: Broly dumbo rex black self
matka: Chimere Abracadabra dumbo rex American blue

Vigo jest importowany z Francji, gdzie jak wiele razy wspominano hodowcy szczyca sie wielkoscia i dlugowiecznoscia swoich szczurów.


Miot polecany dla hodowcow jak i dla osob pragnacych pomoc w propagowaniu przede wszystkim zdrowia a dopiero pozniej wygladu. Polaczenie dwoch zdrowych i obiecujacych linii powinno zainteresowac kazdego, komu lezy na sercu zdrowie naszych szczurow.

Spodziewamy sie :

uszy : standard (Dg)
siersc : rex
barwa : agouti, black i ew szanse na blue
znaczenia : husky i ew szansa na berkshier



zdjęcia rodziców :


Vigo :


<zdjecia pochodza z albumu Zirrael i sa jej wlasnoscia >

Vanilia :







kontakt ze mna :
gg : 2745873
email : ratstroop.poland@yahoo.pl
www : www.ratstroop.dl.pl
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 21:39   
   Zwierzątka: małe stadko


Szkoda,ze nie bedzie zadnego fuzza :(
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:25   

Justka1, oj szkoda, bo mi sie wlaczyla GetMoreFuzz! i tak to nie musialabym daleko szukac :)

ale na razie na wokandzie jest miot M i prosze sie zapisywac, bo jak dzieciarnia sie urodzi to beda piski i placze ze juz zarezerwowane :P bo malce beda wyjatkowo urokliwe :) nie dosc ze napuszone bo rexy to do tego huskulce - a jak kazdy z nas wie mlode husky maja cos w sobie :) a do tego beda husky agouti! czyli cos za czym wiele osob ostatnimi czasy sie rozgladalo :P
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:33   

sachma napisał/a:
GetMoreFuzz!
wiem coś o tym... gorsze od GMR :roll:
sachma napisał/a:
beda husky agouti!
o rany :serducho: :serducho: Nisia się zapłacze chyba :lol1:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:37   

Cytat:
o rany :serducho: :serducho: Nisia się zapłacze chyba :lol1:


Wiem o tym :) mam nadzieje ze sie zakocha :) bo taki wlasciciel, ktory do serca bierze sobie kwestie zdrowia bardzo by sie przydal :) ale coz, ja na razie czekam na domki, pozniej malce beda czekac na domki, najwyzej zostane ze sporawa gromadka ;) ale ten miot jest zbyt wazny dla przyszlosci polskich rasowcow zeby od tak go sobie odpuscic ;)
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:57   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


O jeju jeju, nie dość że husky to jeszcze rexy!!!! :serducho: :serducho: :serducho:
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sachma, ja będę się ślinić do niemożliwości :serducho: :serducho: :serducho:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 00:38   

listy wciaz otwarte :)
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:43   

sachma - bardzo mocno trzymam kciuki za udany miot. naprawde sie ciesze, ze podjeliscie takie kroki i mam nadzieje, ze wszystko pojdzie swietnie, a Vanilka i Vigo dadza poczatek silnej linii zdrowych szczurow.

przekaz gratulacje dla nezu ;)

( ps. - przekaz jej rowniez, ze Ciri, ktora niedawno skonczyla rok, jest dorodna panna i nadal pieknie szatani - moze byc z niej dumna ;) )
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:51   

mataforgana, wiesz, ja to na razie sie martwie o domy, bo z tego co wiem Vani powinna byc dosc plodna czyli musze liczyc te 10-14sztuk.. a niestety standardy uszne przestaly sie podobac i widze to po mojej liscie domkow.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 18:45   

sachma napisał/a:
standardy uszne przestaly sie podobac


:shock:

o rany, a ja teraz mając 3 dumbole stwierdzam, że standardy uszne to jest coś... Nitulki nie liczę, bo to babulinka na emeryturze, ale Zulka, moja jedna z młodszych, której wszędzie pełno, jest właśnie standardkiem i ona ma to coś, właśnie taki prawdziwy szczurzy zawadiacki wyraz pyszczka...

ludzie, zapisywać się na standardki, bo malucha z takiego miotu, to aż duma mieć w domu...
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 21:30   
   Zwierzątka: ......


mataforgana napisał/a:
właśnie taki prawdziwy szczurzy zawadiacki wyraz pyszczka
szczur ma być szczur :D
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 11:14   

eh, mnie straznie te agutki kusza, uwielbiam takie. no i chetnie wspomoglabym szczytna idee. ale na razie problemy z domownikami sa, 2 szczury to dla nich juz dosc ( dla mnie nie :D ).
a jak duza jest mamusia? ile wazy? bo rozumiem ze tatus jako francuz jest dorodnym duzym chlopem?
_________________

 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 15:23   

mamusia rosnie/tyje nam z dnia na dzien - na razie jest dosc szczupla (udalo mi sie ja odchudzic bo tygodniu tuczenia jej przez moja rodzine - bo juz wygladala jak w ciazy!) wielkoscia przypomina juz Kami - czyli moja najwieksza samice, jest bardzo zbita i umiesniona - ale nad tymi miesniami jeszcze pracowac bedziemy ;) na dniach ja bede wazyc i wtedy od razu dam znac, na razie nie przebila jeszcze 300g, ale z tego co pamietam jakis czas temu wazyla 270g.

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 22:56 ]
nasza niespelna 4miesieczna Vanilia wazy 270g, chce zrobic z niej sportsmenke i jak na razie udalo mi sie powstrzymac od spasania jej ;) Vani ma bardzo fajna budowe - przypomina mi bardzo Timone (nasza dzika samice) - jest bardzo umiesniona i zbita, nie ma duzo tluszczyku, no i jak na nastolatka przystalo ma duzo energii a jej ulubionym zajeciem sa wspinaczki, jest samica bardzo zrównoważoną, ale przy tym dominująca i konsekwentna w rozstawianiu stada po kątach :) nie jest specjalnie miziasta, ale nie jest bojazliwa, nie narzuca sie, ale zawsze chetnie przyjdzie posiedziec ze mna czy z TZ kiedy tylko ja zawolamy :) Bardzo szybko przyzwyczaja sie do nowych osob, do kazdego podchodzi chetnie. Jest moim jedynym szczurem ktory bez przerwy mnie obserwuje, w jej spojzeniu mozna dopatrzec sie wielu emocji, zainteresowania, znudzenia i zlosci, nawet teraz kiedy to pisze wlepia we mnie te czarne slepia ;) mysle ze jej charakter jest idealem szczura, wiec to kolejny jej plus jesli chodzi o zostanie przyszla mama :)

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 13:46 ]
Wszystkie malce idace do nowego domu dostana małą wyprawkę zawierającą :
- metryke
- karte zdrowia
- plyte cd ze zdjeciami od ciazy az po ostatnie dni u mnie
- 200g suchej karmy, ktora maluszki będą u mnie jadły
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 13:58   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Podnoszę
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 13