Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:45
[Miot] Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - Pierwsze urodziny!
Autor Wiadomość
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 16:08   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Taa, rozpiska jest mocno umowna :P Bo już widze w niej błędy ::)
Fotki z dziś rano:

Na ostatniej fotce, ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

Mamusia ma sie bardzo dobrze :) Jak na tak młodą panne, bardzo ładnie opiekuje sie dziećmi. Jest 6 dni po porodzie i karmi a...przytyła, nawet sporo, bo ok. 20g. Kręgosłup sie schował, żeberek już nie policze a i futerko znowu nabrało blasku ;) Tylko jej cycków mi żal :roll: Takie wyciągnięte i czerwone. Biedulka nie śpi w ogóle na brzuchu, zawsze na boku a jeszcze lepiej na pleckach :serducho:
Wieczorem postaram sie zrobić dzieciarni pierwsze indywidualne fotki :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 16:11   

Ninek. No to tak.
Chudnięcia spodziewaj się jak maluchy ukończą coś koło 2 i pół, trzech, 4 tygodni. Ciągną wtedy samicę najbardziej i jej organizm nie nadąża z uzupełnianiem zapasów dla siebie.

Im mniej maluchów, tym samica mniej wyczerpana w tym czasie, ale nie przestrasz się jak zacznie chudnąć. Potem szybko wróci do formy. :)


A maluchy...
Piękne, rosną prawidłowo i pewnie za jakiś czas będziesz mieć Pisklaki bis, jak chcesz to sobie obejrzyj miot P i licz na takie kluchy. :P
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:40   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Za moment pierwsze indywidualna sesja. Niestety fotki kiepskie, ale mój prehistoryczny aparat nie ma funkcji makro i fotki z bliska wychodzą delikatnie mówiąc - nieostre. Jak maluchy podrosną postaram sie pożyczyć lepszy i zrobić kilka fajnych zdjęć.
Zanim zalinkuje fotki mam jedno pytanie. Jak moge przyzwyczaić Bąble do nowej klatki? Wczoraj przyszła do nas setka z allegro (ta z małym rozstawem prętów) i chce pomału przyzwyczajać do niej mamuśke, ale ona momentalnie z niej ucieka. Wrzucam tam wszystkie szmatki, które zabieram z gniazda (przesikane, brudne, itp), żeby czuła zapach, ale nic to nie daje. Ta w której mieszkają obecnie jest strasznie mała, efekt taki, że wc Bąbli jest tuż obok gniazda i małe co chwile leżą na mokrych szmatkach :?

Fotki:
F1:


F2:


F3:



F4:


F5:


M1:



M2:


M3:


M4:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 09:50   
   Zwierzątka: ogony


Ninek napisał/a:
Na ostatniej fotce, ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

Drobna uwaga. Agouti to kolor, husky to rodzaj znaczenia :)
Ninek napisał/a:
Jak moge przyzwyczaić Bąble do nowej klatki? Wczoraj przyszła do nas setka z allegro (ta z małym rozstawem prętów) i chce pomału przyzwyczajać do niej mamuśke, ale ona momentalnie z niej ucieka.

Ja bym radziła zostawić ją na razie w małej. Najlepiej parterowej, jesli taką masz.
Im większa klatka tym większe niebezpieczeństwo maluchów, że np. spadną i się zabiją, albo mama nagle na nie zeskoczy i któreś zgniecie.

A że momentalnie ucieka, to, na moje niedoświadczone oko, dobry znak. Do dzieci ciągnie, nie chce obcego miejsca.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 10:34   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Nisia napisał/a:
Ninek napisał/a:
Na ostatniej fotce, ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

Drobna uwaga. Agouti to kolor, husky to rodzaj znaczenia :)
Ninek napisał/a:
Jak moge przyzwyczaić Bąble do nowej klatki? Wczoraj przyszła do nas setka z allegro (ta z małym rozstawem prętów) i chce pomału przyzwyczajać do niej mamuśke, ale ona momentalnie z niej ucieka.

Ja bym radziła zostawić ją na razie w małej. Najlepiej parterowej, jesli taką masz.
Im większa klatka tym większe niebezpieczeństwo maluchów, że np. spadną i się zabiją, albo mama nagle na nie zeskoczy i któreś zgniecie.

A że momentalnie ucieka, to, na moje niedoświadczone oko, dobry znak. Do dzieci ciągnie, nie chce obcego miejsca.


A gdzie napisałam, że husky to kolor albo że agouti to znaczenie? :roll:

Bąbla z dziećmi jest w klatce parterowej ale tak jak pisałam, baaardzo maleńkiej, dostaje w niej pomału szału i biegając w tą i spowrotem depcze po kluskach. Nie chce ich przenosić już, teraz, natychmiast. Chce po prostu przyzwyczajać do niej mamuśke, bo gdy maluszki otworzą oczka, będe musiała je przenieść. Został mi tydzień na przyzwyczajenie jej.

Fotki z dzisiaj:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:38   

a może da sia małą klatkę do dużej wsadzić?
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:56   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


aga napisał/a:
a może da sia małą klatkę do dużej wsadzić?

Myślałam o tym. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Z jednej strony, samica mogłaby w każdej chwili wyjść i połazić w spokoju, a z drugiej, co jak będzie chciała przenieść dzieci? W klatce w której mieszkają drzwiczki są tylko na górze, bałabym sie, że zeskakując upuściłaby malucha albo skoczyła na niego. Chyba, że będe ją wypuszczała tylko pod kontrolą (wyjdzie nawet do tej dużej klatki, w małej czuje sie jak w więzieniu), a jak sie przyzwyczai, zabiore góre mniejszej klatki i zostawie samą kuwete. Sama nie wiem. Na razie czekam na wyposażenie nowej klatki (półki, miski, itp). Może jak ją zagospodaruje, Bąbla chętniej będzie do niej wchodzić.


EDIT
Jeszcze jedno pytanie odnośnie dzieciarni. Kiedy zaczyna sie 'etap misia'? Tzn wtedy gdy małe są ciapowate, puchate i przesłodkie? Moja mum mi tu ciągle truje, że chce żeby one już takie były :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 12:04   

Puchatej kulki?... ;)

Jak oczka otworzą, coś koło 2 i pół, 3 tygodni. Wtedy są takie, że można się spokojnie cukrzycy nabawić..
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 13:34   
   Zwierzątka: ogony


Ninek napisał/a:
A gdzie napisałam, że husky to kolor albo że agouti to znaczenie?
Ninek napisał/a:
ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

To o co tutaj chodzi? Na jakiej podstawie mówisz, że akurat ten będzie agutkiem?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 13:55   

Nisia napisał/a:
Ninek napisał/a:
A gdzie napisałam, że husky to kolor albo że agouti to znaczenie?
Ninek napisał/a:
ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

To o co tutaj chodzi? Na jakiej podstawie mówisz, że akurat ten będzie agutkiem?


pewnie na tej, ze widzi je na zywo, i widzi miedzy nimi roznice, i obstawia ten kolorek :roll: :wink: Czy to takie wazne ;)


maluchy sliczne :lol1:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 19:25   

a może od razu spróbuj wsadzić samą kuwete małej do dużej? jak już duża będzie "umeblowana" :) a ja dalej czekam na zdjęcie mamuśki !
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 22:30   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Nisia napisał/a:
Ninek napisał/a:
A gdzie napisałam, że husky to kolor albo że agouti to znaczenie?
Ninek napisał/a:
ten klusek wspinający sie po braciszku i wypinający swoje śliczne cztery litery do obiektywu, będzie chyba agutkiem (?)

To o co tutaj chodzi? Na jakiej podstawie mówisz, że akurat ten będzie agutkiem?

Po pierwsze, u tego malca nie widać pyszczka, więc nie wiem dlaczego sądzisz, że myle husky z agouti :roll:
Po drugie, ten maluch jest brązowy, więc nic innego prócz agouti nie przychodzi mi do głowy :roll:

aga, prosze bardzo :)


Chyba nieźle wygląda, jak na tak młodą mame? jeszcze wszystkiego z niej nie wyssały...


EDIT
Mamy tylko jednego malucha black :) panna F3 ;) Reszta to cudne agutkowości :serducho:

Fotki:


_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 15:10   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Jejka jak one szybciutko rosną *.* Wspaniałe szczurki <3
Wycałować mamusie ode mnie x]

:tummykiss:
_________________
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 16:04   
   Zwierzątka: doge


Ninek, wspaniałosci te Twoje maluszki! :zakochany:
 
     
ewwwa 


Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 7
  Wysłany: Sob Maj 31, 2008 17:10   

Witam:)
Ale słodziaste maluchy:) Jak tam z szukaniem dla nich domków? Ja bym była chętna, ale chyba niemożliwe ze względu na odległość.. do Poznania jest jednak kawałek..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13