Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:45
[Miot] Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - Pierwsze urodziny!
Autor Wiadomość
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 10:46   [Miot] Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - Pierwsze urodziny!
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Są kluski!! Urodziły sie prawdopodobnie nad ranem :) Widziałam 6, chyba wszystkie ciemnookie :) Piskają gdy tylko mama sie poruszy, tak małe a takie mają płucka :D
Bąbla wydaje się być dobrą mamą, zgarnia maluszki pod siebie, cały czas karmi. A fasolki popiskują cichutko :)
Tak jak merch wczoraj pisała, brzuch Bąbli wyglądał na 'do rodzenia'. Zdążyłam zabrać ją ze sklepu w ostatniej chwili.

Pierwszych fotek przy sprzyjających reakcjach Bąbli można spodziewać się jutro, na razie reaguje na mnie zaciekawieniem, absolutnie nie stresem :)

Wszystkie malce będą szukały nowego, dobrego domu. Płeć postaram sie sprawdzić za kilka dni.


Zostałam babcią!! ;D
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Mar 26, 2012 15:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 11:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ninek, powodzenia w szukaniu domków. Mam nadzieję, że miot będzie niewielki, co będzie dobre i dla mamy, i przy szukaniu domków :) Lepiej je tam dokładnie policz, bo u mojej Europy Kasia widziała niby 6 a było 13 ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 11:19   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Zastanawiam sie, czy ona skończyła rodzić :roll: Wcześniej NA PEWNO było 6, teraz jest CO NAJMNIEJ 8.
Strasznie sie stresuje. Ja, nie szczurka. Depcze po dzieciach. Boje sie, że zgubi je gdzieś między chusteczkami i sie wyziębią.
Powinnam zabrać z klatki pudełko, które dałam wczoraj. Zabiera tylko miejsce, bo gniazdo jest obok. Ale jedyną możliwością wyciągnięcia go, jest zdjęcie góry klatki. Za duża ingerencja.
Coś czuje, że nie będe spała w nocy :roll:


EDIT
Pierwsze fotki. Bąbla jest bardzo kochana :) liże mnie po palcach i nie stresuje sie tym, że jestem przy klatce :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Mała Mi 
belfer ;)



Dołączyła: 07 Gru 2007
Posty: 1702
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 13:31   
   Zwierzątka: Kot


Ninek, gratulujemy Babci no i kciukamy co by wszystko było w porządku!!! :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
Ratowe Rudości [*] , Kuzcowe Czarności [*] , Jabłuszkowe Łysości [*] , Elwusiowe Rexowości [*], Camisiowe Odd-eye'owości [*], Elektronowe Russianowości [*], Kenzowe Cinamonowości [*], Cacibowe Fawnowości [*], Lucky Luck'owe Agutowości [*], Jackowe Huskowości [*] , Neptunowe Varieberkowości [*], Ogryzkowe Doublowości [*] i Velvetowe Kocurowości
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 15:37   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Klusek jest na 100% 9sztuk :) Już teraz widać kapturki i agutki/husky (jedna klucha jest cała ciemna). Nie potrafie na razie powiedzieć dokładnie :)
Bąbla poprawiła sie jako mama. Pilnuje klusek, wszystkie leżą w gniazdku i już sie nie gubią :)

_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
mateuszk 


Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Ustka
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 15:46   
   Zwierzątka: 4 szczuraski ( Daisy, Dixi, Scully i Mała)


Śliczne maluchy ! Trzymam kciuki za dobre znalezienie im domków.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 17:19   

Ninek, a nie za wcześnie na określanie znaczeń ;d znaczenia z tego co wiem widac dopiero 3-4 dzień. Jak klusie nabierają "koloru".
_________________

 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 19:14   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


L. napisał/a:
Ninek, a nie za wcześnie na określanie znaczeń ;d znaczenia z tego co wiem widac dopiero 3-4 dzień. Jak klusie nabierają "koloru".

Właśnie też sie zdziwiłam, że małe sie różnią... Jeden ewidentnie jest ciemniejszy od reszty a część ma jakby ciemniejsze plecki.
Mamusia właśnie ululała dzieci i odpoczywa z dala od nich zajadając orzeszka :)


EDIT
Bąbla ma ruje poporodową, nie chce wejść do gniazda do dzieci. To normalne?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 14:13   

Ninek, gratuluję!!! :) . Życzę zdrówka dzieciaczkom :serducho: .
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 16:25   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Zaglądam do gniazda i co widze? 7 klusek :shock:

Gdzie 2 pozostałe? Wywlekam Bąble na spacer (sama od razu wybiega z klatki) i szukam dzieciaków. Jeden był między chusteczkami a drugi pod chusteczką na której spało rodzeństwo.
Nie miałam możliwości wziąć je przez chusteczke, więc musiałam gołą ręką (którą wcześniej wymiziałam Bąble i pogmerałam nią w zakrwawionych chusteczkach) Jakie one aksamitne i cieplutkie :serducho:


Jestem zaskoczona zachowaniem Bąbli, ona mi całkowicie ufa, a jest u mnie 3 dzień :) W pierwszy dzień skubała ręke gdy dawałam jej jedzenie a teraz nic :)

Dzisiaj idealnie widać umaszczenie. Jestem w szoku, że tak szybko. Widziałam co najmniej 3 husky. Maluszki chyba są dość tłuściutkie jak na miot tak młodej i chudej samicy :)

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 20:01 ]
Nie wiedziałam, że aż tak łatwo jest rozróżnić płcie u takich malców :)
Moja mum zagadywała Bąble, a ja wyciągnęłam wszystkie dzieci na mini sesje i rozróżnienie umaszczeń i płci :)
Wygląda na to, że mamy 5:4 dla panienek :)
Ze wstępnego rozróżnienia kolorów wychodzi na to, że podzieliło się tak:
laski:
1 husky, 1 kapturek, 2 ciemne (mogą sie okazać kapturami z szerokim pasem, na brzuszkach bardzo słabo widać pigment). Jedna z pań mnie zastanawia, ma jakby cieniutki paseczek przez czoło, więc może być nietypowym husky, albo robiącym mnie w jajo kapturem. Jeśli będzie husky, na 100% zostanie u mnie.
chłopcy:
3 husky i 1 ciemny (tak jak w przypadku pań, nie ręcze, że nie będzie kapturkiem)

Kilka fotek :)
Jedna z wcześniej:

Pierwszy maluch idzie na sesje (popatrzcie na tylne łapki!!):

Takie jesteśmy fajne :)

Jakby ktoś pytał to to jest równy rządek ::)

Aksamitna górka:


I jeszcze jedna ważna wiadomość. Moje wnuczęta są chyba naprawdę dobrze karmione :D Są tłuściutkie i jedna samiczka husky i jedna ciemna mają już odklejone uszka!! A nie mają jeszcze skończonych 3 dni!! (we wszystkich tekstach dotyczących rozwoju malców znalazłam, że uszka to 4-5 dzień) Uszka reszty wyglądają na takie, które za jakieś 2-3 godzinki będą już odklejone :) Mają już też śliczne, malutkie wąsiki ;) Strasznie cieszą mnie ich postępy :)


Jedna z panienek ma wstępnie zaklepany domek :) Prawdopodobnie husky.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 17:25   

maluchy śliczne, pokaż jeszcze bąble:)
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 17:38   

Jeju, jakie urocze!!!!!!!! :serducho: :serducho: :serducho: . Wymiziaj Bąbelkę, i pogłaskaj wnuczęta swoje :D .
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 17:40   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Mówisz masz :) Wszystkie są z dzisiaj :)




Moje złotko:


Wszystkie fotki jakie im robie są na moim koncie na fotosiku ;) http://czarna-niunia.fotosik.pl/albumy/438886.html

Cały czas czytam o rozwoju maluchów tutaj: http://www.pixiesworld.com/weekone.htm i każdego dnia moje kluchy są o dzień szybsze niż te w rozpisce :twisted: No poza umaszczeniem, bo to widziałam już 2 dnia ;)
Zmieniły 'kształt', teraz mają figurke bardziej szczurka niż kluski z łapkami i ogonkiem :lol:

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 10:16 ]
Samiczki:
F1- Black husky/blazed
F2- Black ??? (cały ogonek ciemny, największa)
F3- Black hooded (cienki pasek)
F4- Black? husky
F5- Black ??? (końcówka ogonka jasna)

Samce:
M1- ??? husky (wąski pas)
M2- ??? husky (szerszy pas)
M3- Black ??? (cały ogonek ciemny)
M4- ??? husky (szeroki pas, drobniutki)

Jeśli chodzi o znaczenie i znaki zapytania albo będą to maluchy ze znaczeniami na brzuszkach, albo szerokie kaptury. Pigmentu na brzuszkach na razie nie ma, więc ciężko mi stwierdzić, zwłaszcza, że to pierwszy miot jaki mam okazje obserwować :)
Co do koloru, część malców wydaje się być jaśniejsza, nie wiem czy malutkie black husky są jaśniejsze od black hooded :roll:
Dzisiaj, w piątym dniu mamy już meszek :serducho:

Panie:

Panowie:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 15:08   

to trafiły ci się jakieś wybitne szczurki :) jak się czuje mama?
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 15:56   

Khehe, no wiesz, pierwsze zapowiedzi pigmentu u czarnych i agouti pojawiają się już kilka godzin po narodzinach, a to, że na ten przykład Iskra z miotu I jest blazed też wyczaiłam jakieś 8 godzin po porodzie.. ;)

Rozpiska jest umowna.. ;)

Poza tym ilość klusek jest optymalna, nie za dużo, nie mało. Wszystkie mają dość mleka i nie muszą się tłuc o miejsce przy mamie, więc i rozwój przebiega dość szybko i bez problemów.. :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 14