Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Layla
Pią Wrz 11, 2009 13:29
Planowany miot E HF - Bajaderka x Bumerang - lista otwarta
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 19:55   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Jak zapewne część osób wie, Pralinka, siostra Porta, ojca Bajaderki niedawno odeszła młodo i tragicznie. W jej brzuszku wykryto nowotwór, rozległy, jak zostało to stwierdzone wynikiem histopatologicznym - nowotwór o wysokim stopniu złośliwości, możliwe, że wywodził się z układu chłonnego. Pani weterynarz, u której odbyły się konsultacje nie mogła jasno stwierdzić czy jest to podłoże genetyczne, ale założyła taką możliwość.

Gdyby Pralinka była przodkiem Bajaderki, a nie tylko krewną, w ogóle nie brałabym pod uwagę miotu. Ale nie jest. Ryzyko jednak zawsze istnieje, nie będę kłamać, że w tym momencie jest to miot niego pozbawiony, jednakże moim osobistym zdaniem nie bardziej zagrożony niż powiedzmy 1/3 miotów w Czechach. Postanowiłam jednak nie panikować, bo nie o panikę tu chodzi.

Jeżeli (gdyż jeszcze nie wiem), dojdzie do miotu, będzie miał on status kontrolny. Obowiązkowe będzie zdawanie relacji co dzieje się ze szczurem co najmniej raz na miesiąc, obowiązkowe przesyłanie mi/zamieszczanie na forum zdjęć przynajmniej raz na trzy miesiące i tak samo częste obowiązkowe wizyty weterynaryjne poświadczone wpisem w kartę zdrowia - będę wymagała czytelnego skanu lub zdjęcia tejże. I co pół roku RTG. Żaden guzek, narośl etc nie będzie mogła być pozostawiona bez interwencji, a po niejednoznacznych zmianach ma być wykonywana histopatologia.

Dodatkowo szczury z tego miotu będą mogły otrzymać jedynie osoby z dostępem do internetu, które już miały szczury, a także które są w moim, niezwykle subiektywnym odczuciu, dorosłe. Oznacza to, że nie muszą być pełnoletnie, ale muszą być poważne i muszą sobie zdawać sprawę z ryzyka. Bardzo prosiłabym wszystkich chętnych zapisanych na listę miotu E/F o napisanie do mnie w jakikolwiek sposób, czy zgadzają się na w/w przeze mnie warunki.

Oczywiście cena malców w tym momencie ulega zmianie i jest to 50 zł.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 19:54   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Jeszcze jedno wyjaśnienie. Przeanalizowałam to na spokojnie.

Jeżeli RTG Porta (tudzież USG) nic nie wykaże, a to konieczny warunek do miotu E, to zakładając nawet, że choroba Pralinki jest genetyczna recesywnie i przyczynili się do niej Strzyga + Gufi, to Porto ma 50% szans być nosicielem (według rachunku prawdopodobieństwa). Gdyby nawet był tym nosicielem, to Bajaderka ma takoż 50% szans być nosicielem. Więc... szanse na to, że Bajaderka jest nosicielem, o ile nowotwór ten był genetycznie recesywny (jak dla mnie najgorsze założenie) wynoszą 25%, czyli szanse na to, że nawet jeżeli tak jest jak się obawiam, to i tak i tak Baja ma 75% szans, że nie jest obciążona. Czy ja dobrze liczę :?

A i może nie ważne, ale istotne, oczywiście wszystkie dzieciaki będa miały prawo do wyrobienia rodowodu.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Gość

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 21:42   

I jak? Wiadmo cos wiecej? Miot dojdzie do skutku?
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 22:29   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


katasza napisał/a:
Miot dojdzie do skutku?
Tak, przepraszam, że jeszcze nic nie pisze, czekam do końca tygodnia na potwierdzenia od chętnych :oops:

Konsultowałam się jeszcze niejako z Piaseckim (poprzez Pacyfke, dzięki :) ). I utwierdziłam się w przekonaniu, że nie ma co przesadzać.

Tak, czy inaczej przed kryciem chce Baji zrobić USG. raz ze względu an to, dwa, ze względu na ogół wszystkiego :) Prawdopodobnie USG zrobię 22 czerwca.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Gość

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 22:36   

A miot F?

Tak czy inaczej, ciesze sie, ze maluszek sie urodzi :mrgreen:
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 09:29   

katasza napisał/a:
A miot F?
odwołany, zajrzyj do tematu. :)
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 18:25   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Cytat:
Tak czy inaczej, ciesze sie, ze maluszek sie urodzi :mrgreen:

Oby maluszki.. :P Też chcę! :D
 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 19:16   

jestem egoistka, licze na burmka, najlepiej dumbowego dla mnie :P

Viss napisał/a:
odwołany, zajrzyj do tematu.

zagladalam, ale myslalam, ze moze cos sie zmienilo.

a i jeszcze mam takie pytanie. miot e mial byc pozniej niz miot f, zeby nie bylo dwoch miotow w hodowli w tym samym czasie, ale skoro miotu f nie bedzie, to czy data narodzin miotu e sie zmieni tak jak bylo na poczatku?
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 19:20   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Cytat:
jestem egoistka, licze na burmka, najlepiej dumbowego dla mnie :P


Ja mogę być egoistką ,i liczę na brudnonskę dla siebie, też miło by było jeśli by dumbolką była! :D
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 21:30   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


UWAGA UWAGA:

Czesia odbiorę prawdopodobnie po wystawie olsztyńskiej. Z Bajaderką ide na USG pewnie 22 czerwca, więc krycie będzie po 22 czerwca (rozpocznie się).

Oznacza to, że przy sprzyjających wiatrach maluchy będą do odbioru na wystawie wrocławskiej (ostatni weekend sierpnia).

PS. mój mąż się nie-cieszy :P
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 21:45   

Azi napisał/a:
Oznacza to, że przy sprzyjających wiatrach maluchy będą do odbioru na wystawie wrocławskiej (ostatni weekend sierpnia).

:mrgreen: to ja trzymam kciuki :kciuki:

Azi napisał/a:
PS. mój mąż się nie-cieszy

czemu? ;p
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 22:46   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


katasza napisał/a:
Azi napisał/a:
PS. mój mąż się nie-cieszy

czemu? ;p
bo znów będzie za dużo łapek/oczek/nosków do ogarnięcia na raz dla niego :P
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 22:48   

hah, aha, no bo ja juz jakies czarne wizje mialam :D

ahh sie doczekac nie moge na Elendilka :mrgreen: Mozliwe, ze to bedzie juz ostatni moj szczur, a na pewno ostatni w tym skladzie stada. I jak on juz bedzie, to bede czula, ze mam "pelne" stado :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Czw Cze 04, 2009 23:30 ]
katasza, "na pewno" piszemy oddzielnie.
Ostatnio zmieniony przez babyduck Czw Cze 04, 2009 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 07:41   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Na wrocławskiej wystawie? Byłoby super :mrgreen: .
Cytat:
ahh sie doczekac nie moge na Elendilka

Masz już imię, ale fajnie :P Sama nie mogę wybrać.. i nie wiem czy takich już nie było... :P
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 09:19   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


babli napisał/a:
i nie wiem czy takich już nie było...
imię może byc dowolne, nie musi być unikalne ;) byleby sie źle nie kojarzyło. O ile z jakichś względów wolałabym aby szczur sie nie nazywał tak jak zaproponujecie - nie obawiajcie sie - powiem od razu :P
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13