Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:45
[Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)
Autor Wiadomość
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:08   
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


Dobra podejmuję ryzyko... maluchy zostają... Nie dam rady ich uśpić, bo to ponad moje siły... W sumie to podjęłam decyzje o uśpieniu pod wpływem chwili jak przeczytałam wasze posty... ale zmieniam zdanie, zostają i będę szukać im domy...

Uf... od razu mi lepiej na sercu :serducho:
_________________
Pierwsze i jedyne w mojej pamięci: Nemezis [*] i Kalipso [*]
Ostatnio zmieniony przez angel_a Czw Lis 20, 2008 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:12   
   Zwierzątka: ogony


angel_a, na Twoim miejscu, ja bym się rozejrzała po forum... i co widzimy? Dużo miotów rasowców (a nie każdy lubi/chce rasowce). Trochę starszaków w ogłoszeniach, trochę szczurków znalezionych/wypatrzonych w sklepie/na allegro.
Nie ma ŻADNEGO miotu wpadkowego, urodzonego i odchowanego w domu. Ostatni był w maju...

Dlatego ja bym je zostawiła wszystkie (w końcu nie ma ich oszałamiająco dużo), karmiła dobrze mamę, zajmowała się socjalizacją maluchów najwcześniej, jak matka pozwoli. Dużo fot, dużo opowieści. Zrobiła wszystko, aby były nęcącym kąskiem na rynku forumowym.

I oczywiście, nie ograniczała się tylko do jednego forum :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:27   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Nisia napisał/a:

I oczywiście, nie ograniczała się tylko do jednego forum :)

Tego nie robi, spokojna głowa ;)

Bardzo sie ciesze z tej decyzji :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:30   

angel_a, ja Ci powiem tak, wcale nie jest powiedziane że te szczury będą miały lepiej niż te które trafią do węża, szczególnie jeśli pooddajesz je niesprawdzonym osobom. nawet znajomi którzy początkowo są bardzo chętni w dalszej mierze mogą się okazać potwornymi opiekunami. ja bym uśpiła, albo faktycznie jak mówi Fairy* oddała jakiemuś odpowiedzialnemu terraryście, wtedy miot nie poszedłby na marne (choć wiem że to może brzmić brutalnie...). to że nie ma miotów wpadkowych ostatnio wcale nie oznacza że teraz masz większe szanse na znalezienie im domków, bo "rynek" szczurzy nadal jest przesycony. tak czy siak życzę powodzenia, a następnym razem pomyśl o adopcji "bidy" na forum, skoro tu byłaś na pewno zauważyłaś choćby temat o albinosach z SGGW. albo zastanów się nad rasowcem, też mają swoje plusy ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:32   
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


Taak, jeszcze raz sorki za zamieszanie :)

ale po przeczytaniu tych nie za miłych postów z strony niektórych byłam tak zdezorientowana i przytłoczona, że po prostu poczułam się winna jak mogłam pozwolić urodzić się tym małym istotą...

Pewnie zmieniłabym i tak zdanie o uśpieniu jutro, gdy planowałabym jechać do weta, ale bardzo dziękuję osobom, które chciały mnie odwlec od tego zamiaru :)

Oficjalnie maluchy zostają.

Na bieżąco będziecie mogli śledzić ich losy :)


Ton wypowiedzi i duże litery nie były konieczne więc poprawiłam. Mam nadzieje że dalsze rozmowy w tym temacie będą prowadzone w miłej atmosferze ;) Andzia
_________________
Pierwsze i jedyne w mojej pamięci: Nemezis [*] i Kalipso [*]
Ostatnio zmieniony przez Andzia Pią Lis 21, 2008 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nisia, nie skomentuję nawet.

angel_a, to teraz pamiętaj tylko o tym, że duża ilość zdjęć bardzo pomaga w adopcji - nawet jeśli tobie będzie się wydawało, że to nie ma znaczenia, to czasem to jedno zdjęcie, z konkretną pozą czy miną przesądza.

I proponuję z dobrego serca: nie kupuj więcej zwierząt w sklepach zoologicznych - są ich stosy do adopcji - jeśli nie tu, to na innym forum lub gronie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 21:05   

Cytat:
A może ktoś chce mieć kundelka urodzonego i wychowanego w domu, a nie rasowca?

no to musi się liczyć, że będzie miał szczurka który jest owocem miłości rodzeństwa, które z kolei i tak miało przodków nieznanych i krzyżowanych jak popadnie w hurtowniach zoologicznych, a później jęki o tym jak to szczurkom trzeba podawać sterydy i robić co dzień kroplówki bo coś tam coś tam,mało takich postów tu? na /dziab czy spsie? w ilu przypadkach dotyczy to rasowców? :)
no ale oczywiście wybór wasz, ja bym uśpiła/oddała do węża, i nie dlatego, że jestem przeciwniczką sklepowych szczurków ale dlatego, że wiem, że w sklepie zazwyczaj trzyma się szczurki z jednego miotu a to już nie jest zdrowe, naprawdę, patrząc na przeżycia pewnej szczurzycy właśnie z miotu wsobnego nikomu nie życzę patrzenia na to... ani żadnemu szczurkowi takiego losu.

oczywiście jest też nadzieja na happy end ;)
Ostatnio zmieniony przez babyduck Sob Lis 22, 2008 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 22:13   

Bardzo proszę o zakończenie dyskusji wyższości szczurków rasowych nad kundelkami i odwrotnie. To temat Niuni i jej dzieci i o nich będziemy tu mówić. Część offtopów wycięłam i następne będę cięła.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 22:42   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


przepraszam babyduck, ale parę słów dopisać muszę, bo znam troszeczkę Agelikę i:

AngelsDream - na pewno nie wzięła ona szczurzycy, bo chciała mieć młode.

przypominam, że mój Rafiki był z wpadkowego miotu z Wrocławia od Sajenki, gdzie było ich 17, z tego co pamiętam jakieś komplikacje były, ale z pewnością około 14 ZNALAZŁO KOCHAJĄCE DOMKI!
Angelika ma ich tylko 8. Z czego część ma zaklepane domki, a maluszkom nie tak trudno znaleźć kochające miejsce na świecie ;]

postów Mazoku i fairy nie skomentuje, Uważam to za pewnego rodzaju bezczelność, dziewczyna chce im zapewnić dom i ja jej w tym pomogę :) Przecież można podpisać umowę adopcyjną... Ech ludzie, no błagam, zmieniajmy świat, ale z rozsądkiem, stało się - lepiej żeby szkraby trafiły do bezpiecznych domów niż rozmnażały się dalej w zoologicznym.
No i tyle, bo po śmierci Marsa i nieco arogancji z tym topicu skoczyło mi ciśnienie.
Pozostaje mi tylko podziękować Nisi i Sajence, że mój szczur żyje.
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 22:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


gratis, nie do końca o to mi chodziło - raczej o ratowanie biednej samiczki... Tylko, że na jej miejsce będą kolejne i następne - wciąż mieszkające z samcami i rodzące młode, które nie trafią w tak dobre ręce...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 22:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No właśnie, ja też chciałam powiedzieć to co AD powyżej, absolutnie nie atakuję autorki i życzę powodzenia :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 23:12   

"Ech ludzie, no błagam, zmieniajmy świat, ale z rozsądkiem, stało się - lepiej żeby szkraby trafiły do bezpiecznych domów niż rozmnażały się dalej w zoologicznym. "

ale nie wciskaj słów ludziom w usta, zwlaszcza po kasacji niektórych postów
nikt w tej dyskusji do niczego takiego nie namawiał. bynajmniej ja nic takiego nie pisałam, a i Mazoku chyba z deka inny sens wypowiedzi miała.
_________________
koszatniczka & szynszyle
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:03   

gratis napisał/a:
postów Mazoku i fairy nie skomentuje, Uważam to za pewnego rodzaju bezczelność,
wypraszam sobie, to raz, dwa że uważam po prostu że nie można z wesołą minką głaskać po główce każdego kto mimo dość długiego zgłębiania forum nadal zdecydował się na sklepowca. jeśli będziemy tolerować takie zachowania i nie starali się ich "nawrócić", to szczurów będzie tylko więcej i więcej bo każdy kupi w pierwszym lepszym zoologu jak mu się nie zechce czekać na transport bidy z innego miasta. karcić koleżanki też nie mam zamiaru, bo każdy popełnia błędy, ale powinniśmy się starać by tych błędów było jak najmniej. znalezienie dobrych DS dla wszystkich szczurów z jednego miotu graniczy z cudem, więc nie powoływanie nowych szczurów do życia jeśli już wiemy że samica jest w ciąży jest w moim mniemaniu najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. właściciel powinien zawczasu rozważyć wszystkie możliwości i wziąć na siebie całą odpowiedzialność nawet jeśli miałoby to oznaczać uśpienie miotu, rozdanie szczurów po ludziach nie uśpi sumienia i świadomości, że w tym momencie na miejsce tej jednej kupionej w zoologu samicy "wyprodukowało" się z własnych pieniędzy i z własnym przyzwoleniem 10 innych, skumulowanych w ciasnym akwarium, przy ogólnym wrzasku i mających w perspektywie ino węża, sadystyczne dziecko lub rozmnażanie aż do śmierci z wycieńczenia. to tyle ode mnie.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:23   

Kochani, bardzo proszę, aby post Mazoku był ostatnim na ten temat. Ostrzegam, że kolejne zostaną odebrane jako prowokacja i usunięte. Nie pochwalamy na forum pewnych zachowań, ale o tym była już mowa kilka razy w osobnych tematach.
Powtarzam - to jest temat Niuni i jej dzieci i ich losy będziemy tu śledzić.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Agnieszka 


Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:35   
   Zwierzątka: szczury,psy


angel_a, chciałaś dobrze. Z jednej strony szczurki będą miały pewnie lepszy los niż zostająć w sklepie, bo widać, że kochasz szczurki i postarasz się im znaleźć dobre domki. Tylko niestety to jest raczej trudne i niefajne jest to, że kupując tego szczurka, płacąc za niego, dajesz ludziom, którzy pracują w tym sklepie pozwolenie na niekontrolowane rozmnażanie szczurków. Następna osoba, której trafi się taka niespodzianka jak Tobie, niekoniecznie będzie się tak przejmowała losem maluszków jak Ty, i np pozbędzie się ich w jakiś niemiły sposób.

Trzymam kciuki za los szczurusiów!
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14