To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - Pokaz szczurow we Wroclawiu?

hefi - Pią Lut 22, 2008 11:02

an, a może po prostu transportery... to nie wystawa tylko pokaz.... :)
Anonymous - Pią Lut 22, 2008 11:12

Hefi, zalezy jakie. Chodzi o to, zeby szczurek mogl sobie wypoczywac w wygodnej dla niego pozycji, ale zeby jednoczensie byl dobrze widoczny (nie trzeba go wyciagac jesli nie ma na to ochoty).
Takie stare prostakatne transportery byly cale przezroczyste. Ale np. te ferplastowe maja przezroczysta tylko gore, przez co wewnatrz jest dosc ciemno i niewiele widac.

Azi - Pią Lut 22, 2008 11:40

an, moje i tak i tak w plastikach będą. Swoje faunaboxy mam, jakby co mogę jeszcze pożyczyć ze dwa, ale mniejsze. A w klatce szczura nie zostawię, bo wtedy musiałabym ciągle być przy nim, żeby mi dzieciaki paluchów przez pręty nie wpychały. Wiem co mówię, ostatnio widziałam niektóre w akcji (dzieci, nie szczury).
Ninek - Pią Lut 22, 2008 11:42

Myśle, że faunaboxy byłyby najlepsze. Zwierzaki dobrze widać (a zawsze można je troche osłonić, żeby sie bezpieczniej czuły) a jednocześnie nie są tak bardzo narażone na warunki zewnętrzne (wszystkie bakterie, hałas i paluchy między prętami) Tylko trzeba by też ustalić po ile zwierzaków w takim pojemniku może przebywać, czy pojedynczo czy np parami. Mam 2 swoje faunaboxy, może mogłabym skołować jeszcze jeden.
Wątpie też, żebym pozwalała wszystkim po kolei dotykać moje paskudy, raczej tylko reszcie zaszczurzonych i ewentualnym wybranym. Troche przewrażliwiona jestem, chociaż może to nie przewrażliwienie a norma :P Jestem też oczywiście za zaświadczeniami od weta, tak jak było w przypadku wystawy.

To kiedy robimy spotkanie na obgadanie szczegółów? :mrgreen: Tak mniej więcej oczywiście (miesiąc chociaż) , bo czasu mamy jeszcze mnóstwo.

Anonymous - Pią Lut 22, 2008 11:55

[sie naprodukowalam, a forum sie zrestartowalo:/]

Azi, wlasnie o faunaboxy chodzilo mi jak mowilam o 'starych przezroczystych transporterach', tylko nie znalalm nazwy tego cuda. Patrzylam na allegro, cena duzego, to 27 zl, a malego - 13. Wiec na tyle malo, a czasu mamy tak duzo, ze spokojnie kazdy wystawca zdazy sobie kupic takie cudenko. dlatego proponuje wpisac jako warunek konieczny do spelnienia dla wystawcy - posiadanie faunaboxa badz diuny.
a na spotkaniu sprobujemy rzeczywiscie ustalic liczbe ciurow w jednym pudelku, co nam orientacyjnie pozwoli okreslic powierzchnie potrzebna do pokazu.

Spotkanie proponowalabym zrobic na poczatku kwietnia (zeby nie od razu po swietach w marcu, bo studenci moga nie zdazyc zjechac), bo jeszcze czesc z nas ma sesje (niektorzy poprawkowa;). Propozycja, to sobota, 5 kwietnia w godzinach popoludniowych. Zobaczymy, ile nas orientacyjnie ebdzie i zaklepie jakis rozsadny stolik w knajpie.

Ninek - Pią Lut 22, 2008 12:08

Mi w sumie pasuje każdy weekend ;) Może być i 5 kwiecień :) Zawsze to jakiś pretekst żeby sie do Wro przejechać :P
Macie jakieś wstępne propozycje ile szczurów może mieć ze sobą jeden wystawca? (w sumie fajnie by było jakby były po co najmniej 2, zawsze to jakaś 'reklama' stadności ;) )

Anonymous - Pią Lut 22, 2008 12:50

To chyba zalezy. Nie kazdy szczurek bedzie sie nadawal do pokazu. Jesli bedzie mial np. brzydkie oznaki starzenia, badz widoczne blizny, lysinke itp, to nie bedzie mogl wziac udzialu w wystawie, bo to, niestety, ludzi zraza :/
Wydaje mi sie, ze kazdy moze wziac tyle szczurkow, ile chce, a ile zmiesci mu sie do faunaboxow. Ale przy tym wszystkim musi byc zachowany warunek przewagi szczurkow rodowodowych nad kundelkami. Wiec trzeba bedzie zrobic orientacyjny spis z natury.

Jesli moja Arica dozyje pokazum bedzie miala 2 lata i 7 miesiecy. Jesli bedzie w dobrej formie, to przywioze ja na wystawe chociaz na chwile, zeby sie pochwalic moja wnusia wlasnorecznie odchowana ;)

Ninek - Pią Lut 22, 2008 13:39

U mnie jeśli będzie wszystko okey, bardzo zależy mi na wzięciu ze sobą Mafii. To na prawde przesympatyczny szczurek, do tego nie jest duża, więc może sie spodobać ludziom sceptycznie nastawionym :) Może miałaby kolejnych uszczurowionych ludzi na koncie :P Dokładniejszych planów nie mam. Łudze sie, że do tego czasu zamieszka z nami jakaś rodowodowa ślicznota :)
Carmilla - Wto Mar 04, 2008 21:35

To ja też się piszę, aczkolwiek nie wiem czy ze szczurami bym przyszła, ale pomóc mogę. Jakiś plakat zaprojektować lu coś w tym stylu... Albo jakakolwiek inna pomoc, tylko o jakieś szczegóły co na tym plakacie ma być itede :)
W razie czego to na privie można, jeżeli nie chcecie zaśmiecać tematu :)

Sajenka - Czw Mar 06, 2008 09:16

Ja również mogę pomóc przy plakacie i ulotkach, mam już "plakatowe" doświadczenie ;) I planuję się zjawić ze szczurami :mrgreen:
blackowca - Pią Mar 07, 2008 17:51

We Wrocławiu też bym się chętnie zjawiła z dwoma lub trzema szczurkami, wszystkie kundelki :saywha: Jeśli mogłabym na odległość jakoś pomóc to też chętnie się piszę.
Ninek - Nie Mar 09, 2008 13:38

Jeśli będzie potrzebny ktoś jeszcze do prelekcji, chyba mogłabym pomóc ;)
Moge też spróbować napisać coś do ulotki. Do projektowania smykałki brak :P

Anonymous - Pon Mar 10, 2008 09:46

Super, dziewczyny, bardzom szczesliwa, ze jest tylu chetnych do pomocy. Z taka ekipa wiem, ze damy rade :)


W dalszym ciagu podtrzymuje zrobienie pierwszego spotkania organizacyjnego na poczatku kwietnia.
Dostalam informacje, ze organizatorzy zalatwia nam puchary dla szczurkow, wiec w naszej gestii beda lezaly tylko dyplomy, plakaty i ew. kotyliony. O sponsoring w wkestii smakolykow dla zwyciezcow poprosimy sponsora jak juz go znajdziemy ;) (jeszcze sie za to nie zabralam, ale do kwietnia ebde juz cos wiedziec)

Jesli chodzi o projekt ulotek i plakatow... zarzuci juz ktos wdtepnie jakims pomyslem? :) Plakat nie powinien byc zbyt skomplikowany. Bedzie powiekszony i wydrukowany w punkcie ksero kolor, bo to tansze niz drukowanie w drukarni (tak maly naklad bedzie kosztowal fortune). Mysle, ze powinien zawierac pladne, ale nie nazbyt skomplikowane tlo, jakies dobrze wkomponowane zdjecie szczurka/szczurkow oraz haslo reklamowe. Teraz kawetia dogrania, czy beda to plakaty reklamujace szczura jako szczura, czy np. SHSRP, pod ktorego patronatem mielibysmy robic impreze.

Fea - Pon Mar 10, 2008 10:14

Bejb, ja mogę na dniach zrobić ci jakieś projekty ulotek, tylko tablet muszę odzyskać ; )
Anonymous - Pon Mar 10, 2008 10:17

to rup, Maj Dir :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group