To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Warzywa i owoce - temat ogólny

nezu - Śro Lis 22, 2006 00:45

Banany, winogrona, gruszki i jablka sa wedlug nich pycha z owocow.

Z warzyw bardzo lubia ogorka, papryke(slodka), za pomidorem nie przepadaja.

Z "korzeni" Marchewka w formie surowej jest niezjadliwa, w gotowanej zjadliwa tylko z miesem.. ;)

natomiast pokroic by sie daly za gotowane ziemniaczki.

Pacyfka - Śro Lis 22, 2006 11:39

A ja mam pytanko: czy winogrona i arbuzy dajecie ogonkom z pestkami czy wczesniej je wydubjecie?
Anonymous - Śro Lis 22, 2006 11:47

Moje w arbuzie właśnie pestkami są najbardziej zainteresowane. Z winogron pestki wypluwają. Można dawać pestki, nie wyrządzą żadnej szkody.
falka - Śro Lis 22, 2006 12:25

A właśnie - kabaczek! Gotowany - pycha, surowy - fuj. Za to z surowego polecam wyjąć dla szczurków pestki (i tak tą część się wyrzuca, więc można w niej pogrzebać) - moje uwielbiają!
Cola - Śro Lis 22, 2006 14:06

banany!!
marchewka!!
jabłka!!
to są te podstawowe ;]

Gato - Śro Lis 22, 2006 18:45

Fog za to nie byl w ogole wybredny, jadl wlasciwie wszystko. Jablka lubil bardzo, wolal ziemniaki gotowane niz truskawki, ale tymi tez nie pogardzil. Zjadal salate, pomidory, marchew pod kazda postacia, papryke, dynie (dostal raz, ale nie surowa a jakas marynowana, nie wiem - nie pamietam, w kazdym razie byla w sloiku), oliwki, brzoskwinie, winogrona, arbuza (odziwo skorke tez lubil)... fasole, o! cebule tez czasem skubnal i buraczka jakiegos. cykorie, pietruche, pora. wszystko.

za czosnkiem tylko nie przepadal, jakos jak go widzial to sie krzywil i uciekal (tak jak ja) :} . o i mandarynek nie ruszal nie wiem czemu...

falka - Czw Lis 23, 2006 15:54
Temat postu: Kokos
Wszystkie moje szczurzaki lubią/lubiły kokosowe kolby z Vitapolu (tylko te), a także kokosa.

"Owoc zawiera dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych i cukrów oraz stanowi bogate źródło żelaza i witaminy C." źródło: Wikipedia Kokosy są baaaardzo tuczące, ale raz na jakiś czas - polecam!

Chesti - Czw Lis 23, 2006 22:42

Moje chłopaki też uwielbiają kokosa i wszystko co kokosowe :) Podaję raz na jakiś czas, dla urozmaicenia dietki.

A... no i "mleczko" kokosowe, za to oddałyby po jednej swojej łapce ;)

nezu - Wto Lis 28, 2006 18:55

Kokosowi mowimy tak ;) .

Czesto dodaje w ramach bakalii do karmy ktora im robie chipsy kokosowe (to takie wieksze platki z kokosowego miazszu). Ponadto tak jak chesti, kupuje czasem mleczko kokosowe, tez smakuje :) .

Anonymous - Pon Gru 11, 2006 22:08

Lubią:

+ kukurydzę
+ ziemniaki
+ winogrona
+ brokuły
+ ogórki
+ pomidory

Nie przepadają za bardzo za:

- jabłkami
- burakami
- porami
- fasolą
- groszkiem

Niuniak - Wto Gru 12, 2006 14:25

u mnie z reguły wszystko zjadają , najchetniej jabłka, groszek i kukurydzę, oraz gotowaną marchewkę i ziemniaki. Ale nie powiedziałabym, że przepadają za warzywami czy owocami, lecz jak mają - to jedzą :P
Anonymous - Wto Gru 12, 2006 15:05

A Młoda tak patrzyła na kawałek mandarynki, że jej uległam i dałam najmniejszy. Właśnie wcina za monitorem.

Wiem, że witamina C nie jest szczurom potrzebna. A czy są jakieś inne "NIE" na cytrusy?

Anonymous - Wto Gru 12, 2006 23:55

Juni napisał/a:
A czy są jakieś inne "NIE" na cytrusy?


Podobno rakotwórcze, szczególnie w przypadku chłopaków. :|

Ale wydaje mi się, że raz na jakiś czas jeśli się je poczęstuje kawałeczkiem nic się nie dzieje.

I nie wiem, jak to się ma do Vibovitu na ten przykład.

Anonymous - Śro Gru 13, 2006 19:18

hmm a moje są wybredne. i to na zmianę. jeden uwielbia jabłko - drugi nawet nie powącha, za to dałby się zabić za marchewkę, na którą oczywiście pierwszy prycha i odwraca się tyłkiem.. i tak samo jest z bananem, gruszką, sałatą i ogórkiem. za to na paprykę oboje wybitnie się wypinają. poprostu masakra. jedyne w czym się zgadzają że jest dobre to groszek z puszki..
Amelia - Śro Gru 13, 2006 22:17

ja jak narazie urozmajcam jej jedzonka
Musze poznac co lubi a czego nie
paryka,marchewka -be
jablko tak sobie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group