To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Rat's Troop Rattery Miot "M"

sachma - Pon Wrz 10, 2007 15:06
Temat postu: Rat's Troop Rattery Miot "M"
na przelonie Października i Listopada planujemy miot M w naszej hodowli.

Rodzicami mialy by zostac dwa bardzo dobrze zapowiadające sie zdrowotnie szczury - wierzymy, ze ten miot bedzie pierwszym krokiem do stworzenia linii zdrowych i dlugo zyjacych szczurow.

miot bedzie tzw miotem kontrolnym, mlode dostana metryki.

Matka miotu bedzie :

Vanilia
standard agouti husky
ur. 30.05.2007
matka : standard black rex self
ojciec : standard agouti blazed irish

rodzice Vanili pochodza ze zdrowej, dlugozyjacej, nie rejestrowanej do tej pory linii.

Ojcem miotu zostanie :

Vigo Soleil du Grand Sud
dumbo, double rex, black husky
ur. 03.06.2006
ojciec: Broly dumbo rex black self
matka: Chimere Abracadabra dumbo rex American blue

Vigo jest importowany z Francji, gdzie jak wiele razy wspominano hodowcy szczyca sie wielkoscia i dlugowiecznoscia swoich szczurów.


Miot polecany dla hodowcow jak i dla osob pragnacych pomoc w propagowaniu przede wszystkim zdrowia a dopiero pozniej wygladu. Polaczenie dwoch zdrowych i obiecujacych linii powinno zainteresowac kazdego, komu lezy na sercu zdrowie naszych szczurow.

Spodziewamy sie :

uszy : standard (Dg)
siersc : rex
barwa : agouti, black i ew szanse na blue
znaczenia : husky i ew szansa na berkshier



zdjęcia rodziców :


Vigo :


<zdjecia pochodza z albumu Zirrael i sa jej wlasnoscia >

Vanilia :







kontakt ze mna :
gg : 2745873
email : ratstroop.poland@yahoo.pl
www : www.ratstroop.dl.pl

Justka1 - Pon Wrz 10, 2007 21:39

Szkoda,ze nie bedzie zadnego fuzza :(
sachma - Sob Wrz 15, 2007 10:25

Justka1, oj szkoda, bo mi sie wlaczyla GetMoreFuzz! i tak to nie musialabym daleko szukac :)

ale na razie na wokandzie jest miot M i prosze sie zapisywac, bo jak dzieciarnia sie urodzi to beda piski i placze ze juz zarezerwowane :P bo malce beda wyjatkowo urokliwe :) nie dosc ze napuszone bo rexy to do tego huskulce - a jak kazdy z nas wie mlode husky maja cos w sobie :) a do tego beda husky agouti! czyli cos za czym wiele osob ostatnimi czasy sie rozgladalo :P

Anonymous - Sob Wrz 15, 2007 10:33

sachma napisał/a:
GetMoreFuzz!
wiem coś o tym... gorsze od GMR :roll:
sachma napisał/a:
beda husky agouti!
o rany :serducho: :serducho: Nisia się zapłacze chyba :lol1:
sachma - Sob Wrz 15, 2007 10:37

Cytat:
o rany :serducho: :serducho: Nisia się zapłacze chyba :lol1:


Wiem o tym :) mam nadzieje ze sie zakocha :) bo taki wlasciciel, ktory do serca bierze sobie kwestie zdrowia bardzo by sie przydal :) ale coz, ja na razie czekam na domki, pozniej malce beda czekac na domki, najwyzej zostane ze sporawa gromadka ;) ale ten miot jest zbyt wazny dla przyszlosci polskich rasowcow zeby od tak go sobie odpuscic ;)

Tygrys - Sob Wrz 15, 2007 10:57

O jeju jeju, nie dość że husky to jeszcze rexy!!!! :serducho: :serducho: :serducho:
Layla - Sob Wrz 15, 2007 11:04

sachma, ja będę się ślinić do niemożliwości :serducho: :serducho: :serducho:
sachma - Wto Wrz 18, 2007 00:38

listy wciaz otwarte :)
Anonymous - Wto Wrz 18, 2007 10:43

sachma - bardzo mocno trzymam kciuki za udany miot. naprawde sie ciesze, ze podjeliscie takie kroki i mam nadzieje, ze wszystko pojdzie swietnie, a Vanilka i Vigo dadza poczatek silnej linii zdrowych szczurow.

przekaz gratulacje dla nezu ;)

( ps. - przekaz jej rowniez, ze Ciri, ktora niedawno skonczyla rok, jest dorodna panna i nadal pieknie szatani - moze byc z niej dumna ;) )

sachma - Wto Wrz 18, 2007 12:51

mataforgana, wiesz, ja to na razie sie martwie o domy, bo z tego co wiem Vani powinna byc dosc plodna czyli musze liczyc te 10-14sztuk.. a niestety standardy uszne przestaly sie podobac i widze to po mojej liscie domkow.
Anonymous - Wto Wrz 18, 2007 18:45

sachma napisał/a:
standardy uszne przestaly sie podobac


:shock:

o rany, a ja teraz mając 3 dumbole stwierdzam, że standardy uszne to jest coś... Nitulki nie liczę, bo to babulinka na emeryturze, ale Zulka, moja jedna z młodszych, której wszędzie pełno, jest właśnie standardkiem i ona ma to coś, właśnie taki prawdziwy szczurzy zawadiacki wyraz pyszczka...

ludzie, zapisywać się na standardki, bo malucha z takiego miotu, to aż duma mieć w domu...

helen.ch - Wto Wrz 18, 2007 21:30

mataforgana napisał/a:
właśnie taki prawdziwy szczurzy zawadiacki wyraz pyszczka
szczur ma być szczur :D
gijane - Śro Wrz 19, 2007 11:14

eh, mnie straznie te agutki kusza, uwielbiam takie. no i chetnie wspomoglabym szczytna idee. ale na razie problemy z domownikami sa, 2 szczury to dla nich juz dosc ( dla mnie nie :D ).
a jak duza jest mamusia? ile wazy? bo rozumiem ze tatus jako francuz jest dorodnym duzym chlopem?

sachma - Śro Wrz 19, 2007 15:23

mamusia rosnie/tyje nam z dnia na dzien - na razie jest dosc szczupla (udalo mi sie ja odchudzic bo tygodniu tuczenia jej przez moja rodzine - bo juz wygladala jak w ciazy!) wielkoscia przypomina juz Kami - czyli moja najwieksza samice, jest bardzo zbita i umiesniona - ale nad tymi miesniami jeszcze pracowac bedziemy ;) na dniach ja bede wazyc i wtedy od razu dam znac, na razie nie przebila jeszcze 300g, ale z tego co pamietam jakis czas temu wazyla 270g.

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 22:56 ]
nasza niespelna 4miesieczna Vanilia wazy 270g, chce zrobic z niej sportsmenke i jak na razie udalo mi sie powstrzymac od spasania jej ;) Vani ma bardzo fajna budowe - przypomina mi bardzo Timone (nasza dzika samice) - jest bardzo umiesniona i zbita, nie ma duzo tluszczyku, no i jak na nastolatka przystalo ma duzo energii a jej ulubionym zajeciem sa wspinaczki, jest samica bardzo zrównoważoną, ale przy tym dominująca i konsekwentna w rozstawianiu stada po kątach :) nie jest specjalnie miziasta, ale nie jest bojazliwa, nie narzuca sie, ale zawsze chetnie przyjdzie posiedziec ze mna czy z TZ kiedy tylko ja zawolamy :) Bardzo szybko przyzwyczaja sie do nowych osob, do kazdego podchodzi chetnie. Jest moim jedynym szczurem ktory bez przerwy mnie obserwuje, w jej spojzeniu mozna dopatrzec sie wielu emocji, zainteresowania, znudzenia i zlosci, nawet teraz kiedy to pisze wlepia we mnie te czarne slepia ;) mysle ze jej charakter jest idealem szczura, wiec to kolejny jej plus jesli chodzi o zostanie przyszla mama :)

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 13:46 ]
Wszystkie malce idace do nowego domu dostana małą wyprawkę zawierającą :
- metryke
- karte zdrowia
- plyte cd ze zdjeciami od ciazy az po ostatnie dni u mnie
- 200g suchej karmy, ktora maluszki będą u mnie jadły

Tygrys - Wto Wrz 25, 2007 13:58

Podnoszę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group