Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
irbis
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 15, 2014 12:41   

Jeśli ktoś potrzebuje dostinexu to zostały mi po Lucjanie 4 tabletki ktorych mogę się 'pozbyć' :( Jeśli dziewczyna, która mi wczesniej pomogła z dostaniem cabaserilu nie będzie chciała trzech pozostałych mi tabletek to ich również mogę się pozbyć, bo nie wiem jak to jest z terminem ważności takich tabletek, a dostałam je od weterynarza ok. 1,5 tygodnia temu. Obecnie na szczęście nie mam żadnego przysadkowca, a szkoda, by się zmarnowały :(
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 15:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


irbis, wysyłam pw
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Atiszo 


Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: Racibórz/Wrocław
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 18:22   
   Zwierzątka: szczuras- Skunksik, ptasznik- Gienia ;)


Jak by ktoś chciał ja mam do odsprzedania 5ml Galastopu, otwarty w piątek wieczorem, ma jeszcze 26 dni ważności ;)
 
     
nancy1989 


Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 18
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 18:29   

Też muszę ogłosić się z moją kabergoliną.. Rufuska już nie ma... :(
zostały mi 24 tabletki Cabergolin AL 1mg /9,50zł za sztukę

EDIT: tabletek zostało już tylko 5
Data ważności - wrzesień 2015
Ostatnio zmieniony przez nancy1989 Czw Sie 21, 2014 08:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 10:45   
   Zwierzątka: szczurcie


Faktycznie moja Tikunia nadaje się "ku pokrzepieniu serc" Przeklejam posta z wątku moich Diabląt:

Cytat:
Spojrzałam z ciekawości na stare posty szukając ile to już moja blondyneczka jest na kabergolinie i jestem w szoku. Dzisiaj mija ROK od przyjęcia pierwszej dawki kabergoliny. Tikunia dalej dobrze reaguje na kabergolinę, a gruczolak listwy mlecznej, który urósł do niepokojących rozmiarów w przeciągu 3 dni ładnie zareagował na jad tarantuli. Co dalej - nie wiem... Trzymajcie proszę kciuki... Blondyneczka kończy też dzisiaj umowne 2 lata i 6 miesięcy.


Tika udowadnia, że diagnoza: nowotwór przysadki mózgowej, niekoniecznie oznacza szybkie pożegnanie ;)
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 09:13   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Nasz Sylwuś ma guza przysadki :( Niemal jednocześnie pojawiły się objawy przysadkowe i zapalenie płuc w wyniku czego Sylwuś całkowicie opadł z sił, schudł, nie chce jeść, z piciem różnie. W niedzielę leżał cały dzień pod tlenem (bo oddychał już tylko pyszczkiem, bardzo ciężko), dostał steryd, Furosemid, a wieczorem jak już zaczął normalnie oddychać, dostał Baytril i Oxyvet. W poniedziałek pierwsza dawka Dostinexu (1/6 tabletki). Zero reakcji :( Od piątku jadł tylko gerbera i kaszę. Od wczoraj już nie chce jeść, daję mu na siłę. Dzisiaj bardzo się bronił przed karmieniem na siłę. Wieczorem jedziemy do weta. Pewnie będzie próba z większą dawką. Tylko jakoś czarno to widzę skoro po pierwszej dawce ZERO jakiejkolwiek poprawy. Zastanawia mnie jedna kwestia. Kwestia bólu. Bardzo nie chciałabym skazywać go na życie w bólu, a przecież ludzie z nowotworami cierpią. Jeśli taki guz jest w głowie to uciska na różne części mózgu i nerwy. Obawiam się że jego w obecnym stanie na pewno boli :( Już tyle dni jest megaosowiały, a teraz nawet jeść nie chce. Nie wiem w jakim stopniu Tolfine hamuje ból. Dostał Tolfine w zastrzyku przedwczoraj i wczoraj. Nie widać żeby mu lepiej było.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 09:17   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


czartoria, niektóre szczury reagują dopiero po 1/2 albo nawet całej tabletce cabaseru - a jest dwukrotnie mocniej stężony niż dostinex. Także nie trać nadziei, trzymam kciuki!
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 10:15   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


A jak z bólem? Te leki na guzy przysadki hamują rozwój guza, przywracają sprawność, ale chyba nie są przeciwbólowe,. Jest mi źle :( To już drugi szczuras u nas z guzem. Z tym że Zygmunt na początku reagował na leki, choć niedługo. Teraz Sylwuś, w dodatku wykastrowany i nawet 2 lat jeszcze nie ma (2 miesięcy mu brakuje).
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 11:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


czartoria, czemu tak mała dawka kabergoliny, jeśli mysz jest w takim stanie? Porozmawiaj z wetem o dawkach, o których pisze Susu. Dziś jest środa, szkoda czasu. Czy mysz dostał steryd krótko czy długo działający? Steryd obkurcza obrzęki w mózgu i też w ten sposób redukuje ból.
Jeśli leki na przysadkę działają to guz się zmniejsza, czasem sekcyjnie w ogóle nie ma śladu po guzie. Wtedy nie ma problemu z bólem. Gorzej, jeśli leki nie działają, bo wtedy guz faktycznie jest bolesny (nie sam guz, ale nadmierne ciśnienie).
Przy okazji ustal z wetem czy nie trzeba mysza dotleniać - objawy przysadkowe mogą być też efektem niedotlenienia mózgu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 11:31   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Jeśli dobrze pamiętam dostał w niedzielę Dexaven (sprawdzę w domu), ale to ze względu na problem z oddychaniem (miał płyn w płucach). Dziś poprosimy o większą dawkę Dostinexu. Sterydu chyba na razie nie ma sensu dawać, bo nie będzie wiadomo czy Dostinex zadziała czy też będzie to działanie sterydu.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 13:48   
   Zwierzątka: szczurze damy


czartoria, w takich przypadkach lepiej dać za dużą dawkę niż za małą.
I obserwować szczura z ewentualnym zmniejszaniem do dawki docelowej.

Wiem co mówię.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 14:19   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


czartoria, mi też z początku wet (dodam, że gryzoniowy!) zalecił koszmarnie małą dawkę leku dla szczura. Inny zaś, gdy się o tym dowiedział, złapał się za głowę i po hurtowej cenie na szybko sprzedał mi zastępczy lek. Mój Lucek z początku dostawał 7 ml galastopu przez tydzień, później tabletkę dostinexu w ciagu 6 dni i zeszliśmy w końcu do 1/4 tabletki cabaseru ( jak 1/2 dostinexu). W przypadkach, gdy gorzej reagował, trzeba było dawkę zwiększać. Przed śmiercią dostawał aż 1,25 mg kabergoliny co 3 dni, później 1 mg co dwa dni... nie bój się zwiększać.
_________________
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 14:45   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


kissmyknees napisał/a:
..... później tabletkę dostinexu w ciagu 6 dni ...

codziennie dostawał po 1 tabletce czy co 3 dni?
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 16:03   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


0,5 tabletki dostinexu co trzeci dzień, źle się wyraziłam.
_________________
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 19:34   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Ja dziś kupiłam 1 tabletkę Dostinexu. Wetka zgodziła się żeby dać mu jednorazowo pół aczkolwiek niechętnie. Powiedziała że woli stopniowo zwiększać dawkę niż od razu taką dużą dać. I że jeśli da się za dużo to objawy mogą się nasilić. Właśnie podałam mu połówkę. A z ciekawości zapytam ile płacicie za tabletkę Dostinexu? Ja zapłaciłam 45 zł.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 9