Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 14:31   
   Zwierzątka: Szczury


Witam wszystkich. U mojego szczura jest podejrzenie gruczolaka przysadki. Ma typowe objawy. Dostał Dostinex 1/4 tabletki co 2 dzień na początek. Mam podawać mu miękkie jedzenie i zastanawiam się jakie najlepiej, żeby miał wszystkie niezbędne witaminy itp. Możecie mi coś doradzić?
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 15:05   
   Zwierzątka: Szczury


Szczur ma też chore serce i uraz kręgosłupa. Dostaje:
2 x dziennie 1/4 tabl. Vetmedin
2 x dziennie Espumisan dla niemowląt (na czkawki)
1 x dziennie 1/10 tabl. Fortecol
1 x dziennie 1/10 tabl. Karsivan
1 x dziennie 1/10 tabl. Scanvet Scanodyl
1 x dziennie 1/10 tabl. Brainactiv

Można to wszystko mieszać z kabergolina?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 15:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brodorex, z kabergolina lepiej nic nie mieszać, bo ona jest strasznie niesmaczna. Obejrzyj filmik z pierwszego posta jak przygotować kabergolinę do podawania ze strzykawki do pyszczka.
Ile waży Twój szczur? Do podana dawka jest bardzo mała. Przeczytaj sobie na spokojnie pierwszy post w tym temacie tam jest dużo informacji w pigułce.

Jeśli chodzi o dokarmianie to bardzo dobry jest Sinlac. Ale warto to urozmaicić na przykład gotowanym jajkiem (nie za często), gotowanymi warzywami.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 15:49   
   Zwierzątka: Szczury


Kurczę, nie wiem ile waży. Około 330-350 g. Wcześniej miał ponad 380 g i sporo schudł. We wtorek mam przyjść na wizytę kontrolną i wtedy może zmieni dawkę.
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 22:17   
   Zwierzątka: Szczury


Podałam pierwszą dawkę i nie zjadł wszystkiego. Nie jestem pewna jaką część połknął. Jak go wzięłam na ręce, żeby podać lek, to zauważyłam, że pogorszylo mu się. Myślę, że przez stres związany z weterynarzem. Może pojutrze dać mu pół tabletki? Pierwszy raz mam z tym do czynienia ☹
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 22:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brodorex, jeśli nie zjadł wszystkiego to nie czekaj 2 dni tylko podaj teraz, za dwa dni może już sam nie jeść i co zrobisz? To jest niesmaczny lek, tylko nieliczne szczury jedzą go same, większość musi dostawać na siłę do pyszczka.
Jak będziesz na kontroli to możesz weta zapytać o Bromergon - jest lekiem starszej generacji niż Dostinex (kabergolina), ale nie trzeba go podawać na siłę, co przy zwierzaku chorym na serce może mieć znaczenie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 23:34   
   Zwierzątka: Szczury


Ok, za chwilę będzie druga próba.
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 00:03   
   Zwierzątka: Szczury


Pyl, tym razem sprawniej udało mi się podac lek, za pierwszym podejściem. Niestety znowu odrobina wyleciała, ale łącznie przyjął już całą dawkę. Myślę, że będzie coraz lepiej mi to wychodziło. Bromergon działa tak samo? Jeżeli jest starszej generacji, to nie będzie gorszy?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 01:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brodorex, cieszę się, że się udało.
Bromergon może działać gorzej. Ale pewnie lepiej niż niezjedzona kabergolina ;) Jak poradzisz sobie z podawaniem kabergoliny i szczur nie będzie przy tym stresował to oczywiście lepiej dawać kabergolinę. Ale jak ma zejść na zawał albo nie zjeść leku wcale to lepiej spróbować z Bromergonem.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 10:14   
   Zwierzątka: Szczury


Pyl, w takim razie dam jeszcze szansę Dostinexowi. Jak nie nauczę się go podawać, to przerzucę się na Bromergon. Dziękuję Ci za pomoc. :)
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 07, 2018 20:45   

brodorex,.uważam, że kabergolinę powinno się podawać do pyszczka. Jak szczurkowi ona nie smakuje to spróbuj z kaszką Nestle Sinlac lub z gerberkiem z odrobiną miodu. Będzie dobrze!
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 22:47   
   Zwierzątka: Szczury


Sinlac daję na zagryzkę, po podaniu leku. 😀

Po wczorajszej dawce nie ma poprawy. Nie jest źle, ale widać, że to gruczolak. Szczur na przykład krzyżuje przednie łapy, przechyla się na bok, chodzi czasami w kółko, ma zaburzenia równowagi, jest bardziej osowiały, mruga więcej oczami. Podczas drogi do weterynarza pierwszy raz pulsowały mu oczy. Niedowlad tylnych łap miał już wcześniej, przez uraz kręgosłupa. Powinnam spodziewać się efektu po pierwszej dawce? Dać jutro też 1/4 tabletki, czy może jednak więcej? Może naprawdę to za mało?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 23:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Jeśli faktycznie masz Dostinex (a nie "czarnorynkowy" Cabaser, Cabaseril czy Cabergolin), czyli tabletkę 0.5 mg kabergoliny to podajesz 0.125 mg jednorazowo. A prawidłowa dawka na szczura o tej wadze to ok. 0.2 mg, czyli prawie dwa razy więcej. Z tym, że podawana co 3 dni. Przy leku niesmacznym, trudnym do podawania bezpieczniej jest podać więcej niż mniej, bo nawet jeśli wypluje część to to co łyknie ma szansę zadziałać.
Ale dobrze by było porozmawiać z wetem dlaczego taką dawkę dał. Bez tego to leczysz ogona na własne ryzyko i czasem można zrobić więcej krzywdy niż pożytku.

Po pierwszej dawce powinna być reakcja, ale nie musi, szczególnie jeśli dawka jest mała. No i może być to też guz niehormonozależny albo inne schorzenie dające objawy neurologiczne (np. silne niedotlenie). Nie tak prosto wiedzieć, że te objawy są od guza a nie np. ropnia uciskającego mózg.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
brodorex 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 37
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 23:26   
   Zwierzątka: Szczury


Pyl, mam kontakt z weterynarzem na facebooku, napiszę do niego jutro i zapytam. Weterynarz ściąga Dostinex z zagranicy i napisał mi nazwę leku na kartce. Nie wydaje mi się, żeby dał mi coś innego i nic nie powiedział. Szczur dostaje 8 razy w ciągu dnia różne leki. Dostinex jest 9 dawką leku. Może nie chce go bardziej obciążać? Nie mam pojęcia. Dowiem się i dam znać.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 23:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brodorex, jeśli ściąga z zagranicy to jest duża szansa, że masz właśnie Cabaser/Cabaseril/Cabergolin - jest w nim ta sama substancja co w Dostinexie - to generyki, czyli dużo tańsze zamienniki. I prawdopodobnie masz tabletki po 1 mg (albo nawet po 2 mg) a nie po 0.5 mg i wtedy dawka jest jak najbardziej prawidłowa. Tylko te generyki nie są oficjalnie dopuszczone do obrotu w Polsce, więc mimo, że większość wetów je ma to się tym nie chwalą i mówią, że to Dostinex.
Ten lek nie jest specjalnie obciążający a dawka robi różnicę, więc nie warto dawać za mało, bo czasem potem nie ma już kiedy podać prawidłowej. Natomiast jeśli wet ściąga lek to można mniemać, że jest w temacie i zna również dawkowanie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.39 sekundy. Zapytań do SQL: 13