Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Czw Cze 02, 2011 17:24
Bezpieczeństwo na przyszłych wystawach - dyskusja
Autor Wiadomość
mrófka 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 1837
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 02:20   
   Zwierzątka: Kiki pan kot i 10 x <:3)~


Oli, tak sobie czytam i cicho siedzę, ale w tym momencie to już po prostu dalej tak nie mogę. To już zaczyna być męczące ..
Może zwyczajnie napisz o co Ci chodzi, dlaczego tak się pienisz i czego w związku z tym oczekujesz. Tak zwyczajnie i bez ogródek, zamiast jątrzyć i się posuwać do granic taktu i dobrego wychowania w swych wypowiedziach do osób, które same są w podobnej sytuacji, bądź emanują empatią i o tym dosłownie piszą..
Ja rozumiem żal i burzę emocji po stracie ukochanych podopiecznych, ale w tym wypadku nie da się obwinić wszystkich innych poza sobą samym..
Nie chcę Ci Oli, przypominać Twoich wypowiedzi na temat przesadnej paniki w temacie o zagrożeniu epidemii.. każdy ma indywidualne podejście do sytuacji podbramkowych, lecz ja bym swoich ukochanych zwierzaków w takim momencie w życiu warszawy nie zostawiła, choćbym miała wyjazd zaplanowany do samego Watykanu na audiencję osobistą u samego papieza.
Cały czas staramy się zaostrzyć regulamin wystaw tak by w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom, dyskutujemy o tym i pytamy o opinie.
Nie da się tak po prostu obarczyć winą o całe zamieszanie jednej osoby organizatora bądź nawet całego stowarzyszenia. Równie dobrze winni mogą być wystawcy, którzy nie zgłosili faktu wniesienia obcych zwierząt przez zwiedzających.. bądź sami właściciele, którzy zlekceważyli apel o zagrożeniu zakażenia wirusem.
Proszę o konstruktywną dyskusję w tym specjalnie stworzonym konkretnym temacie. To na przyszłość wyjdzie nam wszystkim na dobre jedynie.
_________________
Ze mną: Magnolia, Fantazja, Grimma, Jadzia, Opal i Oksydroma, Adela SunRat's, Bethy of Caramelka i Iczka Kunia Iryczka <3
Za tęczą: Rudi, Tynia, Fiśka, Kropka ( ? 08.09-23.01.10) [*], Lola (? - 15.10.10) [*], Fela (? - 04.11.10) [*], Primera of Anahata (28.01.10 - 25.03.11) [*],
Ifryt (? - 18.02.12) [*], Quentipha EM (16.02.10 - 30.04.12)[*], Sotera of Anahata (07.04.10 - 16.05.12) [*], Lavenda ( 19.02.10 - 23.07.12 ) [*], Lucynka ( 05.10 - 19.08.12 ) [*], Euforia ( 19.04.10 - 02.10.12
[*]




"Czasem bywa, że jeszcze przed śniadaniem wierzę w sześć absolutnie niemożliwych rzeczy"
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Cze 07, 2011 09:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 02:30   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


mrófka, pięknie wszystko ujęła. Dodatkowo znów w tym temacie pojawiają się wyrzuty o to, że czyjeś stado jest chore z powodu organizatorów wystawy. A temat miał służyć do czegoś innego;) Długo jeszcze będziemy w kółko wałkować to samo? :wink:
_________________
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 03:16   

mrófka napisał/a:
Może zwyczajnie napisz o co Ci chodzi, dlaczego tak się pienisz i czego w związku z tym oczekujesz.
cały czas to piszę :roll: oczekuję zajęcia stanowiska w sprawie tego co się stało na wystawie i podjęcia odpowiednich kroków w stosunku do wystawców, którzy przez niedopatrzenie organizatorów teraz ponoszą ciężkie koszty. czy ja się jakoś dziwnie wyrażam, czy jak? cały czas o tym piszę. :]

mrófka napisał/a:
Nie chcę Ci Oli, przypominać Twoich wypowiedzi na temat przesadnej paniki w temacie o zagrożeniu epidemii.. każdy ma indywidualne podejście do sytuacji podbramkowych, lecz ja bym swoich ukochanych zwierzaków w takim momencie w życiu warszawy nie zostawiła, choćbym miała wyjazd zaplanowany do samego Watykanu na audiencję osobistą u samego papierza.
możesz mi to wyjaśnić, bo nie rozumiem za bardzo? owszem, pisałam o panice, a w szczególności o pomyśle odkażania wszystkiego i wszystkich jak leci bardzo silnymi żrącymi środkami i to stanowisko podtrzymuje. jednak dalszej części nie rozumiem, że niby ja zostawiłam swoje zwierzaki, gdzieś sobie wyjechałam, czy jak?

fajnie, że się staracie zrobić coś na przyszłość, ale totalnie omijacie i umywacie ręce od obecnego tematu, czyli tego kto jest odpowiedzialny za fakt epidemii (pomyślcie sobie o Waszym stowarzyszeniu jak o kocim czy psim, kto by był wtedy odpowiedzialny? organizator, prawda ;) a Wy jesteście naszym organizatorem). i napiszę to po raz drugi (bo jak widzę wcześniej nie dotarło?) - uważam, że SHSRP powinno pokryć chociaż część kosztów leczenia zarażonych po wystawie stad.

Lavi napisał/a:
Długo jeszcze będziemy w kółko wałkować to samo? :wink:
czyli co, mamy zamknąć buzie i po prostu zapomnieć o wszystkim? o nie, w cywilizowanym świecie nie ma tak, że ktoś bez problemu ucieka od odpowiedzialności. naprawdę, poczytajcie sobie regulaminy wystaw - za bezpieczeństwo (w tym zdrowotne) odpowiedzialny jest organizator wystawy :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
mrófka 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 1837
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 04:04   
   Zwierzątka: Kiki pan kot i 10 x <:3)~


Oli napisał/a:
cały czas to piszę :roll: oczekuję zajęcia stanowiska w sprawie tego co się stało na wystawie i podjęcia odpowiednich kroków w stosunku do wystawców, którzy przez niedopatrzenszeszie organizatorów teraz ponoszą ciężkie koszty. czy ja się jakoś dziwnie wyrażam, czy jak? cały czas o tym piszę. :]
Nie wnikam w sposób Twojego wyrażania się lecz w jego sens. Raz piszesz o wymigiwaniu się od odpowiedzialności organizatora potem winą obarczasz wystawców.
Zastanawiać się już zaczynam czy faktycznie chodzi o coś konkretnego, czy tylko o to by być zauważonym zwyczajnie..
Druga sprawa to odkażanie... jeśli się wie o czym się pisze, to robi się to raczej ze zrozumieniem.. i nie o środki odkażające tutaj chodzi. Nie będę się do cytowania póki co tutaj sprowadzała, bo każdy kto śledzi temat, a w szczególności Ty jako autor swoich postów powinnaś wiedzieć co mam na myśli.
Jeśli chodzi o "zostawienie zwierzaków" to możesz sama wyjaśnić powody swojego wyjazdu w okresie zagrożenia epidemią.
Po raz kolejny powtórzę już, że szczury to nie psy i koty, które można np. zabezpieczyć przed uszczerbkami zdrowotnymi szczepieniem.
Ty jako osoba dorosła, w pełni dojrzała umysłowo i emocjonalnie ( przynajmniej każdy kto chce być odpowiedzialny za byt żywotów od nas zależnych taki powinien być) i w dodatku przyszły wet, przecież powinnaś zdawać sobie ze wszystkich aspektów posiadania i wystawiania szczurów sprawę..
Jeśli mówi się A trzeba powiedzieć i B.
Jeśli ktoś ze znajomych Cię odwiedzających przyniesie Ci bakterię do domu i zarazi Ci szczury, jakie będziesz miała prawne aspekty do pozwania go o uiszczenie kosztów leczenia? Jak udowodnisz, że zraził 20 kiedy miał kontakt tylko z jednym, a na skutek warunków jakie oferujesz swoim podopiecznym zaraziły się wszystkie?
Takie gadanie to gdybanie..
Nam naprawdę zależy na konkretach, by coś zmienić dla wszystkich, podczas gdy, co niektórzy nic poza czubkiem własnego nosa nie widzą.
_________________
Ze mną: Magnolia, Fantazja, Grimma, Jadzia, Opal i Oksydroma, Adela SunRat's, Bethy of Caramelka i Iczka Kunia Iryczka <3
Za tęczą: Rudi, Tynia, Fiśka, Kropka ( ? 08.09-23.01.10) [*], Lola (? - 15.10.10) [*], Fela (? - 04.11.10) [*], Primera of Anahata (28.01.10 - 25.03.11) [*],
Ifryt (? - 18.02.12) [*], Quentipha EM (16.02.10 - 30.04.12)[*], Sotera of Anahata (07.04.10 - 16.05.12) [*], Lavenda ( 19.02.10 - 23.07.12 ) [*], Lucynka ( 05.10 - 19.08.12 ) [*], Euforia ( 19.04.10 - 02.10.12
[*]




"Czasem bywa, że jeszcze przed śniadaniem wierzę w sześć absolutnie niemożliwych rzeczy"
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 06:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, dlaczego środki bezpieczeństwa na wystawach nie budziły wcześniej twoich wątpliwości? I tak, choroba waszych zwierząt, której szczerze wam i im współczuję, to PECH, jak pechem było u mnie krążące zapalenie mózgu, czy inne gówna, które naszym szczurom mogą się wszędzie zdarzyć. Impreza masowa z udziałem zwierząt to zawsze będzie ryzyko. Uważam, że zmiany w regulaminie wystaw są ok, są wręcz przesadne, ale rozumiem, że mają uspokoić lęki wystawców. Bo, nie oszukujmy się, to i tak się może zdarzyć. Strasznie mi źle się Ciebie Oli czyta, nie tylko tobie zachorowały szczury, a tylko ty przyjmujesz postawę roszczeniową. Ja osobiście uważam, że jak się chce uniknąć ryzyka, to się w ogóle na wystawy nie jeździ. SHSR ma swoje wady, ale tu nie widzę uchybień. Może poza jednym, ale to bardziej do wystawów: dlaczego NIKT nie zgłosił tego dzieciaka ze szczurem na ramieniu? Musicie być czujni wszyscy, dla wspólnego dobra.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 06:53   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Oli tego wirusa mogłabyś przynieść nawet z lecznicy, gdzie są leczone różne zwierzęta. I co, wtedy też byłaby to wina lecznicy? Przecież takie rzeczy mogą się zdarzyć. Jeśli zdarzałyby się na każdej wystawie, to wtedy można by było mieć pretensje i żądać odszkodowania. Ale to jest przypadek, że tak się stało. Nikt nie jest alfą i omegą żeby przewidzieć, że coś takiego się wydarzy...
_________________
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:03   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Oli napisał/a:
totalnie omijacie i umywacie ręce od obecnego tematu, czyli tego kto jest odpowiedzialny za fakt epidemii
Proszę każdego przed napisaniem posta o zerknięcie na temat: Bezpieczeństwo na przyszłych wystawach- dyskusja. Proszę nie odbiegać od tematu, zwłaszcza w uderzając w nieuprzejmy ton.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:45   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cytat:
dlaczego NIKT nie zgłosił tego dzieciaka ze szczurem na ramieniu? Musicie być czujni wszyscy, dla wspólnego dobra.


Bo każdy myślał, że zrobi to ktoś inny? Czasem trudno jest się przełamać. Ale warto pomyśleć o jakimś plakacie czy innym typie regulaminu, w sensie, żeby było na papierku. Mogłaby podchodzić np. sędzina lub ktoś z SHSRP i "opierając się na takim a takim regulaminie, jestem zmuszona poprosić, żeby to zwierzę opuściło teren wystawy" i ew. prosić o wsparcie ochronę/organizatora czy kogo uznacie za słuszne.

Ja dalej podtrzymuję swój pomysł: na wypadek roszczeń z tytułu różnych losowych wypadków pomyśleć o ubezpieczeniu, mowa o szczurach, więc kwota ubezpieczenia mogłaby się zamknąć np. w 10 000. Jeśli okaże się, że się nie da, trudno. Jeśli okaże się, że się da, moim zdaniem to krok do przodu. Szczurów nie można zaszczepić, ryzyko jest zawsze, każdą procedurę można ominąć, ale samo Stowarzyszenie powinno być finansowo zabezpieczone przed takimi sprawami.

Ja do wystaw byłam nastawiona sceptycznie, w trakcie epidemii negatywnie, ale nowe ustalenia pasują mi i przede wszystkim Michałowi, a to już coś znaczy. :) W takim sensie, że przekonać przeciwnika argumentami to chyba cenne, w moim odczuciu. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:50   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ok a skąd wziąć te 10 tysi? :shock: podnieść jeszcze bardziej koszt wystaw czy od forumowiczów co miesięczną składkę? :shock:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


believe_86, czy Ty wiesz, jak działa ubezpieczenie?

Za 60 złotych rocznie można mieć OC osobiste na 150 000 złotych. :roll:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:54   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


AngelsDream, nie orientuję się w ubezpieczeniach i nie musisz przez to oczami przewracać :? tylko chciałabym wiedzieć w takim razie jak ubezpieczyć szczury :]
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:55   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


AngelsDream napisał/a:
Za 60 złotych rocznie można mieć OC osobiste na 150 000 złotych.
AngelsDream, ok, ale właśnie o to chodzi kto miałby tą kilku-, kilkunasto złotową składkę płacić. Wystawcy?

edit: Każdy wystawca ubezpieczałby się na 10tyś czy to SHSRP byłoby na taką kwotę zabezpieczone od ewentualnych "nieszczęść"?
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
Ostatnio zmieniony przez karola Wto Cze 07, 2011 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:56   

karola napisał/a:
AngelsDream, ok, ale właśnie o to chodzi kto miałby tą kilku-, kilkunasto złotową składkę płacić. Wystawcy?

A w Stowarzyszeniu nie ma żadnych składek? :shock:
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:57   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Asmena, ale w stowarzyszeniu mają składki na swoje sprawy :] przecież udział w wystawach biorą osoby nie tylko związane ze stowarzyszeniem. I wyszło by na to, że Olimpia która chce się ubiegać od stowarzyszenia odszkodowania nie dostanie go bo nie jest zapisana i nie płaci składek ;)
btw. mi się wydaje to nie możliwe. Składki musiały by być uiszczane zawsze od tych samych osób a to nie realne ;) przecież nikt z nas nie jeździ na każdą wystawę.
Ostatnio zmieniony przez Bel Wto Cze 07, 2011 08:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:58   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Asmena, składki od członków stowarzyszenia zdaje mi się, że są. Ja mam na myśli składkę ubezpieczeniową ;)
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14