Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Czw Maj 19, 2011 15:23
Planowany miot kontrolny L Happy Feet - Luthien x Geralt
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 11:39   Planowany miot kontrolny L Happy Feet - Luthien x Geralt
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Miot kontrolny L

planowana data krycia - 04/05.2011
planowana data narodzin - 05/06.2011

Luthien Tinuviel Abraxas x Geralt of Anahata

(dumbo, fuzz, agouti, berkshire) x (standard, standard, beige, self)



spodziewamy się:
kolor - agouti, black, topaz, beige
uszy - dumbo, standard
sierść - standard, fuzz
znaczenia - self, irish, berkshire

cena szczurka - 55zł
metryka - http://www.happyfeet-rattery.pl/files/MetrykaL.pdf

zapisy na samiczki fuzz jedynie na listę rezerwową

uwagi na temat miotu:
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia bedzie minimum 8 chętnych
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia nie będzie żadnych problemów zdrowotnych u przyszłych rodziców
Hodowca nie gwarantuje, że samica zajdzie w ciążę - nie mamy na to za dużego wpływu ;)
Hodowca nie gwarantuje, że malce urodzą się w takich odmianach, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich chętnych - na to mamy jeszcze mniejszy wpływ ;)

Luthien to akrobatka. Uwielbia się wspinać i ma inżynierski umysł. Z doskonałą przebiegłością rozbraja moje zabezpieczenia poideł i karmniczków, za wszelką cenę próbując wydostać sie z klatki. Na wybiegach ostrożna i stanowczo jest to dziewczyna mająca własne kredki. Owszem, przyjdzie, przytuli się, pomizia, ale woli chodzić i ciągle iść do przodu. Z zachowania bardzo przypomina mi Dafne. Niestety nie ma tylko za grosz tendencji przywódczych, przez co nierzadko obrywa.

Geralt słowami właścicielki - mataforgany:
Cytat:
on się chyba najlepiej z całego miotu udał ;) nigdy nie miałam z nim problemów, fakt, że jest rozrabiaką i ma dość dominujący charakter, ale zachowuje jednak granice rozsądku. lubi rozstawiać niższych w hierarchii po kątach i rządzi twardą łapą, ale nigdy nie był ani trochę bezsensownie agresywny ani wobec szczurów, ani wobec ludzi. wzięty na ręce i "przymuszony" do czułości pozwala robić ze sobą wszystko. jest dość duży i ładnie zbudowany - typ umięśnionego pakera, ma przyjemne w dotyku futro. jedyne problemy zdrowotne jakie miał, to zapalenie pęcherza, które po leczeniu powróciło po 3 miesiącach, ale to wet ostrzegał, że takie infekcje mają niestety tendencje do upartego nawracania co jakiś czas. USG nie wykazało żadnych zmian w pęcherzu ani nerkach. poza tym nigdy nie miał nawet kataru ;) w tej chwili jest w pełni zdrowia i sił. no i ma już prawie 1,5 roku, sprawdzony i w pełni ukształtowany charakter.


Dziękuję mataforganie za gotowość użyczenia Geralta, oraz Ren i Zarządowi SHSRP za zgodę.

Miot we Wrocławiu.

Chętni proszeni są o wypełnienie ankiety http://www.happyfeet-rattery.pl/files/Ankieta.doc i odesłanie jej na adres hodowlahf@gmail.com . Mile widziane kilka słów od siebie ;)

Bardzo proszę o zapoznanie się z:
http://www.happyfeet-rattery.pl/pl/litters.php
http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t=1084

Aby nie było później żadnych niejasności, że coś zatajam, czy nie informuję. Wyjaśnienia dlaczego jest to miot kontrolny:
1. Niedawna wiadomość o włókniakomięsaku u Chiharu (brat matki Luthien) - dzięki członkom SHSRP (i nie tylko), którzy zasięgnęli opinii u swoich wetów, ustaliłam, że jest to faktycznie paskudny nowotwór, który raczej nie jest dziedziczny, a jeżeli już, to w linii prostej, dlatego odradzają rozmnażanie szczurów, które mają/miały włókniakomięsaka - czyli w tym wypadku samego Chiharu. Ostrożność jednak nie zawadzi.
2. Geralt sam w sobie ma stabilny i opanowany charakter, ale nie można powiedzieć tego o niektórych szczurach z jego rodzeństwa (m.in. Goofy). I tu zasięgnęłam opinii weterynaryjnej. Uzyskałam informację, że dziedziczna agresja dotyczy agresji samej w sobie - czyli problemów natury psychicznej, nie natury hormonalnej, i raczej dziedzina jest także w linii prostej. Niemniej i w tym przypadku ostrożności nigdy za wiele.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 15:06   

polecam dzieciarnię po Geralcie ludziom lubiącym nieustraszonych odkrywców :) gdyby Geralt umiał mówić, założę się, że jego ulubionym powiedzonkiem było by 'JESTEM KRÓLEM ŚWIATAAAA' :D on kocha zdobywać - niedostępne zakamarki, zakazane tereny. jest nieustraszony, uwielbia przeganiać psa z kanapy czy łóżka ;) taki szczurzy Indiana Jones ;) nosi swoje potargane ucho z dumą, jakby to jakiś medal za odwagę był ;)

fakt faktem, ostatnio nieco zwolnił i zaczął doceniać uroki leniwych drzemek na regale z książkami, ale to dopiero kiedy upewni się, że całe obejście zostało odpowiednio spatrolowane ;)

fajny z niego facet, lubię go. jest raczej duży (postaram się go zważyć jeszcze przed kryciem), ale właśnie umięśniony i nabity - a nie tłusty. i robi śmieszne miny, kiedy już go dorwę i zadręczam czułościami, zawsze wtedy jest tak uroczo zdegustowany i zniesmaczony, jakby miał do mnie pretensje, że każę mu marnować cenny czas na jakieś babskie fanaberie :D ale ja wiem, że on tak naprawdę strasznie to lubi, zwłaszcza drapanie po pleckach, tylko nie może się przyznać głośno przy stadzie, bo nie daj boziu straciłby swój wizerunek maczo ;]

taki ci to Geralt... :)
 
     
anaa 



Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 300
Skąd: Wrocław, Jawor
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 15:16   

już nie mogę się doczekać :] a jeszcze tyle czasuu ;(
fuziki ach fuziki
mataforgana to tatkę będą mięć fajnego :]
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9246 moje ratki 

Rastka, Myszka, Memba, Kiełcia, Loa, Morelka, Kayomi, Lili, Etynka, Emba [*]

Łatwe i szybkie wrzucanie zdjęć na forum z google picasa :]
 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 15:23   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


Zabiję ;( :P
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 16:14   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Azi szalejesz, a ja nie mogę się doszczurzać :( ech... pozostaje mi się tylko zachwycać i trzymać kciuki z oba mioty :kciuki: :)
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Mika29 
Zakochana w ogonach



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 704
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 17:03   
   Zwierzątka: Pies, 2 koty i 2 <:3 )


Udało się :serducho:
_________________
Księżniczki: Hannah, Ora :serducho:
Za TM:
Biała, Nela, Czarna, Mafia, Kropka, Ruda, Czort, Animka, Ariana, Rose, Re Re Qm Qm SR, Kagura, Goofy, Jadzia, Nirvana (*) ;(
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 18:24   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Mucha321, nie zabijaj, tylko na maila odpowiedz :P

zapisy na samiczki fuzz jedynie na listę rezerwową.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 19:22   

Kurcze !!!!!! Pół roku czekam na miot z dumbo fuzzami i jak tylko jakiś jest to już nie ma miejsc :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 19:33   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


Odpiszę i zabiję. :lol:

LalaAla, są miejsca, ale rezerwowe. :P zapisuj się, a nuż się uda. :)
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 22:33   

Taaaaak ale ten opis "na wszelki wypadek" troszkę mnie odstraszył. Poczekam na inny miot ;)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 22:44   

a ja tam bardzo Azi cenię za taką szczerość ;) i na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń mogę tylko powiedzieć, że szczury to zawsze ruletka, bo i po najzdrowszych rodzicach bez żadnych teoretycznych 'problemów' może się urodzić miot 'beznadziejny'... :P
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 23:17   

LalaAla napisał/a:
"na wszelki wypadek" troszkę mnie odstraszył.
każdy miot kontrolny jest na wszelki wypadek, od tego są kontrolne. :roll:
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 23:29   

LalaAla, tak jak napisały dziewczyny to jest ruletka. Ważne, że Azi wszystko napisała i się dowiedziała co i jak, to bardzo ważne by niczego nie zatajać. Warto zobaczyć czy problemy się poniosą czy nie, właśnie od tego są mioty kontrolne. Zapisując się na każdy miot trzeba być przygotowanym na to, że coś się może stać, a przy kontrolnych tym bardziej.
mata, chyba wszystkie Gietki są na swój sposób wyjątkowe. :)
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 09:57   

Ej ale ja nie mówię, że to coś złego, że napisała prawdę i wiem po co są mioty kontrolne.. Po prostu napisałam czemu się nie zapisuję.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 10:07   

LalaAla, spoko, tylko nie chciałabym, żeby na przykład nowi użytkownicy się 'przestraszyli' bądź wyrobili sobie niewłaściwy osąd :)

Magnes napisał/a:
chyba wszystkie Gietki są na swój sposób wyjątkowe.

noooo :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12