Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Śro Mar 28, 2012 14:33
Zabieranie szczurów na obozy/kolonie - dobry pomysł?
Autor Wiadomość
Costa 
Amore, Rex i Didi



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 26
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:34   Zabieranie szczurów na obozy/kolonie - dobry pomysł?
   Zwierzątka: Trzy oseski - Amore, Rex i Didi



Otóż mam pytanie... jak ze szczurami na koloniach ? Bardzo chciałabym wziąć wszystkie, ale nie wiem czy z innymi rówieśnikami to tak bezpiecznie. Jadę pod namioty, ale kluchy mogłyby być z bratem w domku, gdzie jest cieplutko. Jeśli mogą zostać w domku (jest osoba, która będzie się nimi zajmowała), to lepiej, żeby zostały ? A ogółem brał ktoś kiedykolwiek szczury na kolonie ?

Ponad to, jeszcze nie wiem na dokładnie jaki obóz będę jechała (byłam wcześniej na obu), jednak jeśli wybiorę konny, to bez problemu mogłabym wziąć ich klatkę.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Layla Śro Mar 28, 2012 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Costa, a myślałaś o tym, czy tam jest wet od gryzoni? Czy w każdym momencie możesz opuścić teren ośrodka by iść do weta? Kolonie to często całodniowe wycieczki - czy szczury będą mieć teren do wybiegów w pokoju?

Jestem zdecydowanie przeciwna, można zostawić komuś pod opieką szczury (na forum jest odpowiedni wątek).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


poza tym - wiadomo jakie bywają dzieciaki czy młodzież, ja bym się bała, że coś się moim pociechom stanie. a co jeśli ktoś zrobi jakiś głupi żart, np wypuści je na dwór? albo wrzuci coś trującego do jedzenia do klatki? Costa mając zwierzęta, jesteśmy jak rodzice mający dzieci - musimy mieć wyobraźnie i oczy dookoła głowy. nie dość, że jakieś naturalne zagrożenia, to trzeba mieć też na uwadze ludzi: ich (nie)odpowiedzialność, głupie pomysły czy niechęć do zwierząt.

wg mnie nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać - powinny zostać w domu z kimś odpowiedzialnym.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:56   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


Costa, ale masz pomysły, bez komentarza :shock:
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


kasia83, lepiej, że pyta wcześniej ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:02   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


Pewnie, że lepiej, tylko ciekawi mnie jak taki pomysł może się wogóle narodzić w głowie :wink:
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
Costa 
Amore, Rex i Didi



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 26
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:11   
   Zwierzątka: Trzy oseski - Amore, Rex i Didi


Jeśli idzie o inne osoby, gorzej z tymi, które są pod namiotami. Jeśli idzie o konny, tu się nie ma co bać - wszystkie dziewczyny (bo tylko takie osoby tam można znaleźć xP) są bardzo, bardzo porządne.

O weterynarzu nie pomyślałam, ale jeśli zostałyby w domu, też nie byłoby możliwości, żeby je ktokolwiek wziął.

Czytałam dużo o tym, jak inne osoby biorą ze sobą szczurki na dłuższe podróże więc pomyślałam o wzięciu ich ze sobą (nie potrafię bez nich więcej niż tygodnia wytrzymać).

Layla, w sumie chyba popytam na forum... o tym akurat wcześniej nie pomyślałam. Zostawiając je w domu bałabym się tak samo, jak biorąc je ze sobą na obóz konny. Jak tam byłam zdziwiłam się, że moje rówieśniczki są tak odpowiedzialne, miłe itd.
_________________
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Costa napisał/a:
też nie byłoby możliwości, żeby je ktokolwiek wziął.
No to czyli szczury nie będą pod właściwą opieką - co będzie, gdy zachorują? Może ktoś z forum ci je przechowa?
Costa napisał/a:
Czytałam dużo o tym, jak inne osoby biorą ze sobą szczurki na dłuższe podróże
Tak, ale dotyczy to głównie wyjazdów do rodziny lub przyjaciół, gdzie szczury mają spokój i opiekę jak w domu (z wetem włącznie).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Costa 
Amore, Rex i Didi



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 26
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:40   
   Zwierzątka: Trzy oseski - Amore, Rex i Didi


Cytat:
Może ktoś z forum ci je przechowa?

Właśnie byłam zapytać mamy, dopiero teraz się nad tym zastanawiałam. W sumie najbardziej by mi pasowała taka opcja.
_________________
 
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 15:21   
   Zwierzątka: szczury


Ja tam bym nie brała... Od kilku lat jeżdżę na kolonie, od zawsze miałam zwierzaki i nigdy nie ich nie brałam, obojętnie gdzie bym była.
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 15:22   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Costa, napisz skąd jesteś. Może akurat ktoś z Twojej miejscowości ma warunki na przetrzymanie ogonków;)
_________________
 
     
Costa 
Amore, Rex i Didi



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 26
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:01   
   Zwierzątka: Trzy oseski - Amore, Rex i Didi


Jestem z Piotrkowa Tryb., ale szczurki mogę dowieźć. Póki co muszę wszystko (niestety ;/ ) ustalić z mamą, jeśli dobrze pójdzie, pozwoli mi również wziąć pod opiekę jakieś szczurasy ;)
_________________
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:06   

poza tym obszary kolonijne objęte są zasadami sanepidu, a ten nie dopuszcza szczurów w takich miejscach. ja wiem, że to domowi pupile, ale jakby się ktoś uparł to mogą zrobić kontrolę i organizator może mieć nieprzyjemności :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 00:08   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Dobrze, ze pytasz aczkolwiek pomysł dziwny. Ja kiedyś co roku jezdzilam na rozne obozy i kolonie i nigdy nie przyszło mi do głowy by brać zwierzaki :roll:
 
 
     
scarlettee 


Dołączyła: 06 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 17:28   

Moja przyjaciółka od kilku lat jeździ ze swoimi ogoniastymi na obozy (właśnie konne) i nie ma większego problemu.. Pomysł namiotu natomiast mnie dziwi :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.88 sekundy. Zapytań do SQL: 13