Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odżywki i mleka dla kociąt - dieta osesków
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 17:34   Odżywki i mleka dla kociąt - dieta osesków

Uwaga!

Jeśli szczurki są pod opieką samicy, zazwyczaj nie potrzebują dodatkowego dokarmiania w postaci tego typu odżywek lub mleka dla kociąt. Oczywiście, od około trzeciego tygodnia zaczynają jeść stały pokarm i powinny mieć jak najbardziej zróżnicowaną, bogatą w różne składniki dietę oraz możliwość spróbowania zarówno ziaren, jak i granulatów oraz warzyw i owoców.

Odżywki i mleka dla kociąt są przydatne w przypadku opiekowania się porzuconym przez samicę szczurkiem lub szczurami zbyt wcześnie oddzielonymi od matki. Część tego typu odżywek dobrze sprawdza się także dla szczurów w ciężkich chorobach lub w okresie rekonwalescencji po chorobie i/lub operacji.

AD
19.11.2012

-------------------------------------


Spotkaliscie sie kiedys z odzywka dla kociat Royal Canin?
dostepna u weta. same witaminki, dla kociakow ktore stracily matke, podawalismy Timonie kiedy przestala pic melko dla kociat (kolo 4tyg zycia) i zaczelismy podawac jej ta odzywke - bardzo dobry pomysl dla malych ogonkow za wczesniej oddzielonych od matki. (7zl za saszetke)

tak samo polecam mleko dla kociat, w przypadku gdy przyniesiemy z zoologa bardzo malego ogonka... taki zastrzyk witamin napewno mu pomoze :)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 14:22, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 01:46   

Dodam, ze "odzywka" nazywa sie Convalescence i ta ktora stosujemy u szczurow jest skierowana w strone kotow (convalesence support instant feline). Jest tez psie convalescence, ale ma nieco inny sklad, mozna psie kupic w wiekszych puszkach.

http://www.sklep.kar-ma.p...roducts_id=1014
Tu mozna ją zakupic internetowo, nie wiem czy gdzies jeszcze, zapewne rowniez :) .

Odzywka jest dla kotow (a takze szczurow oczywiscie) oslabionych choroba, wyglodzonych w doroslym i dzieciecym okresie zycia, zwierzat starych, z problemami z uzebieniem, dla kotow z achalazja przelyku.

Jedna saszetka to 50 gram odzywki, ktora po rozrobieniu w okolo 200 mililitrach wody (dla szczurow mleka 3% lub wody) zmienia sie w gesta "zupke".
Plyn w ktorym rozrabia sie convalescense musi miec temperature okolo 50 stopni celcjusza, nie wiecej i nie mniej (inaczej robia sie grudki i plyn nie gestnieje lub tez nie rozpuszcza sie wcale, nie zageszcza i osiada na dnie).
Saszetka starczy na jeden posilek doroslego kota, kociakom wystarczy na jakies 2, 3 posilki.

Dla szczurka (jednego) saszetka convalescence feline wystarczy na okolo tydzien.

Z czystym sercem polecam, dzieki tej odzywce dzieciaki Herci wygladaja juz jak szczury, poza dwoma malymi wyjatkami.. ;)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 16:05   Mleko dla kotów

Nie raz słyszało się aby zamiast zwykłego mleka, gdy szczurza matka odrzuci małe podawać kocie. Nie raz pisało się, że jest lepsze od zwykłego.

Ale mnie do załozenia owego tematu skusiło co innego.
Jak wiecie moja Yuki ma niedokrwistość, przyczyną tej choroby jest między innymi i najczęściej głównym nie dobór witaminy B12.
A z tą witaminą jednak jest problem, ponieważ z tego co wiem nie zawiera jej żadna roślina.
Dostępna jest w : wątrobie, mięsie wołowym, serach, żółtku z jajka, czy mleku.

I tu jest problem, ponieważ nie bede faszerować Yuki tylko podrobami, bo mają dużo cholesterolu, jajkiem tylko też jej karmic nie bede, wołowiny nie jadam. Więc może mleko ?

Przeglądając sklepy internetowe natrafiłam na nie jeden produkt pt. mleko dla kotów.
Na animalii znalazłam nawet porównanie. [ click ]
Zastanawiałam sie nad produktem wiskas, jednak bywa, iż ludzie mają do niego krzywiące podejscie. W oko więc wpadło mi
OSM Łowicz Klara "Mleko dla kotów i kociąt", ponieważ pisze jasno, że zawiera witaminę B12.

I tu chce się was spytac o rade i opinie.

co na ten temat myślicie i sądzicie ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pią Lip 20, 2007 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 21:51   

czy fakt ze nie jadasz wolowiny jest pzreszkoda w karmieniu nia szczurki?
ja tez wolowiny nie jadam- nie smakuje mi, ale dla szczurzastych moich kupuje. biore dla nich po 100g najlepszych wolowych kaskow.
mysle ze to bedzie dla nich zdrowsze, niz kocie mleko. szczur to nie kot, roznice sa dosc znaczne.

ja jestem generalnie zdania, ze doroslych zwierzat karmic mlekiem nie nalezy.wiekszosci z nich to zwyczajnie szkodzi.w naturze nigdy by takiej mozliwosci nie mialy, wiec maja prawo byc do tego nie przystosowane.
_________________

 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 22:48   
   Zwierzątka: kotka Puma


Podawanie mleka jest dobrym pomysłem w wypadku niedoboru B12, bo wapń pomaga wchłaniać tą witaminę. L., a może masz możliwość podawania ryb? nie wymieniłaś ich. Co do mleka dla kociąt to jest ono pozbawiane laktozy, czyli cukru którego nie trawi większość dorosłych ssaków (uogólniam), więc nic po takim mleczku nie powinno się dziać (mam na myśli biegunki). Można stosować, ale chyba nie jako jedyne źródło, też jajka, jogurt, ryby, mięso (też chude, w sumie każde w jakiejśtam ilości zawiera B12). Za granicą podają też skorupiaki, ale u nas to niestety luksus.
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 10:16   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Z tego co się orientuję to na niedokrwistość najlepsza jest wątróbka. Co do samego mleka dla kociąt to podawaliśmy je naszym maluchom przede wszystkim odkarmiając małe herciowe. Z doświadczenia wiem, że niektóre szczury [jak Eldir] mają tendencje do przebiałczenia i zbyt długie podawanie produktów mlecznych bardzo negatywnie odbija się na ich zdrowiu. Dlatego jednak jako źródło witaminy B12 proponuję wątróbkę i mięso bardziej niż mleko. Eldirowi i Cidowi podawaliśmy także mleko zagęszczone takie jak do kawy. Ma większą zawartość laktozy przez co jest bardziej niebezpieczne od mleka dla kociąt ale bardzo dobrze podnosi na wadze niedożywione szczury lub takie po chorobie. Cid skoczył z 212 na 370g jednak trzeba bardzo uważać na przebiałczenie.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 16:40   

Falka, zapomniałam o rybach.
Wiesz w sumie nie wiem, bo jakoś szczurom im nie podawałam, ale moge zacząć tylko jakie ryby wtedy mozna dawać?

Asaurus, wątróbka jak najbardziej :D Dziewczyny ją już szamały i baaardzo smakowała :D wiec jak w domu bedzie to sie ugotuje.

gijane, u mnie w domu nie ma wołowiny, bo nikt nie jada, szczególnie ja jej nie tykam (mam swoje teorie) i nie bede w stanie podać jej szczurom z powodu tych teorii.


Tylko i wyłącznie owym mlekiem nie mam zamiaru karmić Yukaśnej, ale pomyślałam o nim bo chciałabym jakoś urozmaicić jej diete w dużą zawartość (oczywscie w granicach normy) witaminy B12, a jak juz wspomniałam nie chce aby to składało sie tylko na jajka, mieso, ryby itd. Bo uważam, że czym większa różnorodność tym chętniej bedzie jeść :)

szczurOM, nie szczurĄ (: mod. Juni
_________________

Ostatnio zmieniony przez Śro Maj 16, 2007 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 16, 2007 16:44   

L., wg. mnie to, że Ty nie jadasz wołowiny nie znaczy, że szczury nie mogą jej jeść. Dla mnie trochę dziwne. Ja osobiście nie jem ani mięsa czerwonego, ani kurczaków, ani ryb ale Młoda dostaje czasem trochę ugotowanego.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 16:53   

Off-Topic:
Juni, tu nie chodzi o teorie wołowina - szczur, tylko wołowina - ja. I po prostu nie kupie. Nie chce sie na ten temat rozwlekać, bo to nie ma sensu.

Ps. Nie mogłaś na zielono :P czuje sie jak na lekcji polskiego :lol1:
- ależ wstyd za ten byk :roll: :(
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 16:55   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


L., ale wołowinka na pewno im nie zaszkodzi ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 17:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Koniec tematu wołowinki proszę :)

Mleko dla kociąt lekko podgrzane slicznie pachnie i Todd w końcu się skusił :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
joku raja 



Dołączyła: 12 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: WrocLove
  Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:41   Dokarmianie 3tygodniowego Jamala
   Zwierzątka: szczurek Jamal <3


Jak mi poradzono na tym forum 3tygodniowego szczurka powinnam dokarmiać mlekiem dla kotów. Zakupiłam dziś whiskas.
Nalałam do pojemniczka (z wodą rowniez wisi) ale nie chce pić.
Mam mu to jakos podawać czy coś? Bo naprawde nie wiem co robic O.o
_________________
Krzyś i Jamal <3 :falover:
 
 
     
Eruntale 
Herr Siersc



Dołączyła: 23 Gru 2006
Posty: 180
Skąd: Dublin/Krakau
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:43   

mleko dla kociat(w proszku) zazwyczaj kupujesz u weterynarza, lub w specjalistycznym sklepie dla zwierzat- 'mleko whiskas' nie jest suplementem dla kociat, jest powiedzmy czyms w rodzaju smakowego urozmaicenia, ale nie ma skladu mleka kotki.
Co do sposobow karmienia, najczesciej jest to dawanie szczurkowi, aby mogl spokojnie zlizywac kropelki z pipetki.
Ale to moze ktos bardziej doswiadczony potwierdzi ;-)
 
 
     
joku raja 



Dołączyła: 12 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: WrocLove
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:47   
   Zwierzątka: szczurek Jamal <3


aj, nie wiedziałam O.o' to trzeba zamienic (; ale dzieki ^^ a skąd pipetke mozna zdobyc?
_________________
Krzyś i Jamal <3 :falover:
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:51   

joku raja - prosze Cie, czytaj dokladnie posty. W temacie o Twoim Jamalu jedna z dziewczyn wyraznie napisala ze to mleko sie nie nadaje (oprocz informacji o krowim mleku).

o pipetke spytaj w aptece.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14