Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:38
Miot K Happy Feet - 28.01.2011 - ponad dwa lata!
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 14:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


La, skontaktuj się z Ebia, ona ma dobrego weta w Łodzi.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
La 


Dołączyła: 10 Kwi 2011
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 15:10   

za późno ;( nie zdążyłam z nim dojechać. masakra ;( .Sekcja chyba dopiero w poniedziałek. Raz tylko robiłam, podzwonię i się dowiem. Głupia wetka a ja jeszcze głupsza, że zaufałam ;/ Straszne wyrzuty sumienia! ;( Mimo wszystko dzięki za rady.
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 20:30   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


La, nie Twoja wina, nie zadręczaj się. Zrobiłaś wszystko co mogłaś. Przykro mi bardzo :glaszcze:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
bajgraf 



Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 119
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 13:51   
   Zwierzątka: szczurki


Niestety nie mam teraz już dobrych wiadomości odnośnie Kumiczki. Jeszcze miesiąc temu była w świetnej kondycji, mocno się jednak miesiąc temu przeziębiła (zapalenie płuc), udało nam się ją wyleczyć (już na drugi dzień była widoczna poprawa) i myśleliśmy, że najgorsze za nami, jednak ponad 2 tygodnie temu kiedy jeszcze brała antybiotyki, pojawił jej się ropień na policzku, który szybko rósł, vetka najpierw chciała podleczyć jej tamto zapalenie, zanim zrobiła zabieg, aby nie obciążać płuc. Potem w znieczuleniu nacięła jej ten ropień, przez 2 tygodnie podajemy jej w zastrzykach (bo ropień przeszkadza jej jeść) antybiotyki (zmieniane były) i przeciwbólowe, oraz kroplówkę (sól fizjologiczną) ... do rany była jodyna, a potem inny odkażający, jednak jej stan się pogarsza, bardzo schudła, bo nie może jeść - tylko płynne, ale i z tym jest coraz gorzej ... :( ((( jej żuchwa jest przesunięta i przez to nie może jeść (nawet ciężko jej pić wodę, czy Nutridrink) - mamy podejrzenia, że to może być coś poważniejszego niż ropień (np. nowotwór), a ropa to tylko początek - od kilku dni ma też coś z okiem (tak jakby było martwe) od strony opuchlizny (ropnia) - ropień także sięga ucha (lewa strona łebka) ...

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację ze szczurkiem, czy w tym miocie zdarzyły się podobne przypadki? Wcześniej nie miałam sytuacji z czymś takim u szczurka :(
Zrobimy jej prześwietlenie łebka, ale jej stan jest tak ciężki, że zastanawiamy się nad udzieleniem ostatniej przysługi Kumiko, moim zdaniem ona już bardzo cierpi. Nie wiemy co z tym dalej robić, ona ma też już "swoje lata", ale jeśli jest szansa aby jej pomóc, na razie leczenie nie przynosi efektów :(
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 14:09   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


bajgraf, tego typu zmiany jest bardzo trudno wyleczyć, często właśnie, po wielu próbach i długim leczeniu i tak się to kończy uśpieniem.
A przesunięcie szczęki i trudności w jedzeniu na pewno jej nie pomagają. Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że gdzieś tam pojawił się nowotwór i stąd problemy :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
bajgraf 



Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 119
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 16:00   
   Zwierzątka: szczurki


quagmire tego się właśnie obawiam, że to nowotwór ... a leczymy ją na to 2 tygodnie i jakoś nie widzę poprawy :/
 
     
bajgraf 



Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 119
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 23:52   
   Zwierzątka: szczurki


stan Kumiko na razie stabilny, tzn. nie pogarsza jej się, może jest ciut lepiej ... wg. prześwietlenia nie wygląda to, aby był tam nowotwór (wg 2 vetów - tego co robił przeswietlenie i naszej Pani weterynarz) - trzymajcie za nią kciuki :kciuki: , aby wyszła z tego!
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 07:25   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


bajgraf, to mocno trzymam za nią kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 07:43   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


:kciuki: :kciuki: :kciuki: dla siostry.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
bajgraf 



Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 119
Skąd: Kraków
  Wysłany: Pon Cze 24, 2013 12:53   Kumiko odeszła
   Zwierzątka: szczurki


Wczoraj bardzo późnym wieczorem zdecydowaliśmy się pomóc Kumiczce przejść za "Tęczowy Mostek" - pomimo, że policzek z ropniem wyglądał dużo lepiej, udało nam się oczyścić ranę to jednak skutki bytności tam ropnia dla samego szczurka były bardzo złe, nie potrafiła już utrzymać równowagi - pełzała bokiem (ropień był bardzo blisko ucha i mógł tam coś uszkodzić, np. błędnik, także żuchwa została przesunięta, co przeszkadzało jej jeść i pić - tak więc ogólny jej stan się pogarszał, do tego upały i jej wiek - zdecydowaliśmy jej nie męczyć dłużej - a jeszcze parę tygodni temu Kumiko nie wyglądała na swoje 2 lata z hakiem :( - była bardzo silna i była w bardzo dobrej kondycji - byle zapalenie płuc jej nie zabiło, więc musiało ją powalić coś bardziej upierdliwego :(

PS. ponieważ na skutek śmierci Kumiko został nam tylko jeden szczurek, postanowiliśmy dać domek starszemu szczurkowi, aby Quentina nie była sama (ona jest tylko miesiąc młodsza od Kumiko) - jeśli ktoś zna kogoś kto chciałby oddać starszego szczurka do adopcji to proszę o kontakt :!:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 12:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


bajgraf, bardzo mi przykro :glaszcze:

Nie znam niestety żadnego staruszka do oddania.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 12:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


bajgraf, współczuję straty. :glaszcze:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
bajgraf 



Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 119
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 13:37   
   Zwierzątka: szczurki


Dziękuję :cry2: :przytul:
Szukam jeszcze ogonka do adopcji przez VIVA GRYZONIE, oni szukają domków dla szczurków, może będzie tam jakaś informacja odnośnie adopcji odpowiedniego towarzysza dla naszej Q
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 15:44   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Przykro nam :glaszcze:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Nie Lip 28, 2013 21:51   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


2 i PÓŁ !!! :)

Komix









:)

Pozdrawiamy!
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12