Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[polecam] [Warszawa] MedicaVet
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 15:32   
   Zwierzątka: ogony


polonistka, doktor Kasia operuje na wziewce przez cały czas. Po prostu znieczulenie powierza innemu weterynarzowi z lecznicy (oczywiście, wszystkiego nadzoruje).

Doktor Kasia idzie rodzić w maju. Ale patrząc na to, jak szybko wróciła do pracy po urodzeniu Zosi i Jasia, to możemy liczyć, że i tym razem szybko wróci ;)

A ja chciałam polecić doktora Damiana. Bardzo dużo się nauczył w lecznicy, jest świetnym "szczurzym" internistą, a w sprawach, gdy nie jest pewien, zawsze radzi się doktor Kasi.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 18:17   
   Zwierzątka: świniątka


Nisia napisał/a:

A ja chciałam polecić doktora Damiana. Bardzo dużo się nauczył w lecznicy, jest świetnym "szczurzym" internistą, a w sprawach, gdy nie jest pewien, zawsze radzi się doktor Kasi.

Potwierdzam :) W ogóle to mi się zawsze w MV podobało - jeśli wet nie jest czegoś pewien, zawsze radzi się któregoś z kolegów/ koleżanek. Co dwie głowy to nie jedna, ja jako opiekun pacjenta czuję się pewniej widząc taką sytuację :)
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 19:14   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Nie zawsze tak było. Ale cieszę się, że to się zmieniło.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 19:26   
   Zwierzątka: ogony


quagmire, nie zawsze tak było, bo lekarze świeżo po studiach jeszcze niewiele umieli. Ale widzę, że sporo się zmienia :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Nisia napisał/a:
polonistka, doktor Kasia operuje na wziewce przez cały czas. Po prostu znieczulenie powierza innemu weterynarzowi z lecznicy (oczywiście, wszystkiego nadzoruje).
Swoją drogą ciekawe rozwiązanie, szczególnie, że narkoza podawana jest przez cały czas operacji (choć w różnym stężeniu), więc i podczas całej operacji wpływa na lekarza operującego i nie da się tego wyeliminować. We wszystkich materiałach dotyczących izofluranu jest zapis, że nie ma dostatecznych badań nad jego wpływem na ciążę. Rozumiem, że skala tego wpływu jest znacznie mniejsza przy operowaniu a nie przy byciu znieczulanym, ale za to częstotliwość wykonywania operacji może rzutować na efekt końcowy. Nie jestem lekarzem i nie wiem czy ja bym się zdecydowała. Ale to już spory offtop. I na pewno nie mi o tym decydować.
Ja swoje decyzje podjęłam znacznie wcześniej :wink:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:24   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
Pyl, myślę, że pani doktor doskonale wie co robi. W końcu jest lekarzem, a leki działają podobnie na zwierzęta, jak i na ludzi.
W ten sposób moja Śliwka była trzykrotnie operowana. Trochę tłumu przy stole, ale wszystko odbywało się z powodzeniem.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:29   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Nisia, oby obyło się bez wpływu, tego doktor Kasi życzę.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:29   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Off-Topic:
Nisia, ale jakie znaczenie wg Ciebie ma to, że znieczula ktoś inny? bo wg mnie żadne. jest w tym samym pomieszczeniu i oddycha tym samym powietrzem.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:34   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
susurrement, ja się na tym nie znam. Ale wierzę, że wszystko jest rozwiązane w jak najlepszy sposób.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 21:38   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Off-Topic:
Nisia, to nie moja sprawa i zupełnie mnie to nie dotyczy, zatem nie chcę się w żaden sposób wypowiadać, sugeruję tylko, że w takim wypadku to nie ma znaczenia ile osób jest na sali i kto czym się zajmuje ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 23:05   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Myślę, że poproszę o zakończenie offtopu.

Pani doktor ma wiedzę i wie na ile sobie może pozwolić.
Ma specjalną maseczkę gazową nie przepuszczającą izofluranu ze specjalnymi filtrami, więc nie trzeba się martwić. :)
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Lek.wet. Kasia 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 00:55   

Witam, ze względu na tak żywe zainteresowanie moją ciążą pozwolą Państwo, że zabiorę głos. Otóż dla niewtajemniczonych :) tak jestem w ciąży bliżniaczej spodziewam się dwóch dziewczyn Marysi i Helenki :) i prosze mi wierzyć, że bezpieczeństwo znieczulania wziewnego jest tak samo ważne dla zwierzaka jak i dla osoby operującej. Ze względu na mój stan zmuszona jestem operować z użyciem specjalistycznych sprzętów do filtracji substancji wziewnych, których z powodzeniem tez używam.
Gryzonie i zajęczaki operuję od 10 lat i nic w tej kwestii nie zamierza się zmienić przede wszystkim dlatego, że przynosi mi to ogromną satysfakcje zawodową :) ))
Podobnie jak i przy poprzednich ciążach pracowałam niemalże do końca i wracałam do Państwa ulubieńców kilkanaście dni po porodzie. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie a mamą jestem już doświadczoną :)
W najbliższej akcji sterylizacji operacje wykonuje osobiście.
Ps. Natomiast faktem jest, iż w lecznicy od dłuższego czasu przyjmują lekarze godni Państwa uwagi a są nimi dr. Judyta Garczyńska, dr. Ewelina Rachtan i dr. Damian Deluga o dr. Małgosi Dziubińskiej nie wspomnę. Wszyscy lekarze z naszej lecznicy dysponują ogromną wiedzą z zakresu diagnostyki i leczenia szczurów. Zarówno dr. Judyta jak i dr. Ewelina i dr. Damian zdobywali doświadczenie pod mym czujnym okiem. Nie są nam obce konsultacje między lekarzami a wręcz uważamy, że wnoszą one bardzo dużo do rozpoznania, diagnostyki i leczenia wielu chorób.
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na adres
kasia.kacprzak@wp.pl
lub
vet@medicavet.pl
Jeszcze raz zapraszam na AKCJE STERYLIZACJI i serdecznie wszystkich pozdrawiam :) ))
Lek.wet. Kasia Kacprzak-Kamińska
:lol1:
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 08:02   
   Zwierzątka: córka


Lek.wet. Kasia, ogromne gratulacje :) Dobrego samopoczucia życzę!

Swoją drogą zastanawiam się w ramach akcji nad profilaktyczną sterylką... Wszystkie moje dziewczyny odchodziły przez guzy, zwykle zaczynające się przy gruczołach sutkowych. Westa już wysterylizowana, też przy okazji usuwania guza zresztą. Chodzi mi po głowie ciachnięcie Ledy, jeśli to mogłoby ją uchronić przed częścią chorób.
Ktoś sterylizuje baby profilaktycznie? Jakie doświadczenia?
Pyl?
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 08:25   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Off-Topic:
Lek.wet. Kasia, bliźniaki? o rety :serducho:
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 11:27   

Off-Topic:
polonistka, Badoha kastruje profilaktycznie swoje panny.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 12