Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[polecam] [Warszawa] MedicaVet
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 21:39   
   Zwierzątka: ogony


Doktor Kasia Kacprzak... gryzoniami zajmuje się już od co najmniej 2005 roku - operowała moją pierwszą szczurkę. A może i nawet wcześniej. Nie wiem.
Osobiście poznałam ją w Oazie wówczas właśnie. Ujęła mnie tym, że już wtedy, mimo iż stosunkowo niedawno skończyła studia i wówczas dobrych wetów od szczurów w Warszawie można by na palcach jednej ręki policzyć - a jeszcze by palców wystarczyło. Osobiście wówczas moje zaufanie zdobyła tylko dr Milena Wojtyś. No i doktor Kacprzak - potem jeździłam tylko do niej, bo miałam bliżej.
W porównaniu z innymi słynniejszymi wówczas wetami, reszta była niedouczona po prostu.

Od tego czasu doktor Kasia dużo czytała, jeździła na sympozja - zresztą, czyta i jeździ do dziś. Jedna z niewielu wetek, która na tekst "ratguide.com" nie wywaliła oczu, tylko powiedziała, że sama korzysta. Jak by kto nie wiedział, ratguide.com to chyba najlepsza witryna internetowa o leczeniu szczurów - tworzona przez czołowych weterynarzy amerykańskich. W świetle panującej w naszym kraju wiedzy o gryzoniach i praktycznym braku dobrych i wiarygodnych książek po polsku o ich leczeniu, czy choć o opiece nad nimi, ratguide.com to skarb i winno być, w mojej opinii, lekturą obowiązkową weterynarzy zajmujących się szczurami. Acz oczywiście, bez własnej wiedzy się nie obędzie, bo internet nie zdiagnozuje choroby, trzeba umieć przenieść leki "na polski grunt" (w Stanach na ogół używają innych preparatów) i umieć odfiltrowac wiadomości tak, aby dopracować właściwe leczenie małego pacjenta.
Doktor Kacprzak to wszystko prezentuje. A autentyczne zainteresowanie szczurami sprawia, że wie coraz więcej i więcej.

Jednocześnie, obok interny, zajęła się też chirurgią szczurów. Tu też ewoluowała w miarę upływu czasu - dopracowywała metody znieczulania, metody opieki nad zwierzęciem po operacji i zabezpieczania szwów (metoda zakładania kołnierzy szczurom wyszła z Oazy - a że główną i pierwszą wetką "szczurową" była tam doktor Kacprzak, to można powiedzieć, że to jej pomysł).
Potem zajęła się usg, dość szybko opanowała sztukę czytania "co ma zwierzątko w brzuszku". Teraz robi ponoć specjalizację z chirurgii.

Jako dodatkową rekomendację powiem może, że szeroko polecana na forum i w ogóle doktor Jałonicka wyszła spod jej ręki. Kiedyś zaczęła pracować w Oazie, uczyła się od Kacprzak - i w szybkim czasie stała się świetną wetką. Kiedy doktor Kacprzak odeszła na urlop macierzyński, miała świetną zastępczynię.
Kiedy jeszcze czasem obie pracowały razem, bywało, że się ze sobą konsultowały. Co bywało szczególnie cenne, bo wiadomo - co dwie głowy to nie jedna.
I dlatego też cieszy mnie fakt, że znów będą razem pracować.

Podsumowując przydługi wykład. Doktor Kacprzak to obecnie jedna z najlepszych weterynarzy od szczurów - zarówno w skali Warszawy, jak i w skali Polski.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 22:29   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Pk... to chyba ją odwiedzę :]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 23:18   

Off-Topic:
believe, nie obraź się za to co napiszę, ale skaczesz po wetach jak pszczoła po kwiatkach co wcale dobre nie jest, zwłaszcza dla zwierzaków, które są ciągle w fazie "eksperymentu" i co chwilę na nowo mają zakładaną historię choroby itd. Jeśli się leczy zwierzęta to bardzo ważne jest, by była zachowana ciągłość, a tak zmieniając co kilka tygodni weta nie ma ciągłości i zaczyna się wciąż od początku.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 23:30   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
Zgadzam się z Oli. Należy sobie obrać jednego zaufanego weta jako "prowadzącego", który by znał zwierzę, jego dolegliwości etc. I którego zwierzę też by znało - zawszeć to pewniej trafić w ręce, które się zna.
U mnie jest o tyle łatwiej, że jako wetów prowadzących uważam dwie panie doktor: pierwotnie była to doktor Kacprzak, gdy odeszła na urlop doktor Jałonicka. Akurat one we dwie, jak doktor Kasia mówiła, współpracują ze sobą, wymieniają doświadczeniami etc. i stąd np. doktor Kasia dowiedziała się szczegółów sekcji Iskierki wykonanej przez dr Anię.
Teraz, jak będę miała obie w jednym miejscu, współpraca będzie mogła być ściślejsza ;) A ja nie będę musiała się zastanawiać kogo wybrać: pójdę do doktor Kasi, to może doktor Ania potraktuje to jako swoistą zdradę? Pójdę do doktor Ani, to może doktor Kasia źle to odczuje, skoro ona osobiście do mnie dzwoniła chwalić się postępami w rozwoju swojej lecznicy? Teraz po prostu będę mogła pójść do kogo trafię ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 14, 2010 08:03   

Nisia napisał/a:
Kojarzysz taki ciąg sklepów/magazynów przy Grenadierów
jasne.. to 5 minut ode mnie.. idę popłakać. ;(
believe_86 napisał/a:
Ok a czy ta dr.Kasia jest dobrym lekarzem?
jest równie dobra jak Wojtyś, moim zdaniem te dwie są de best, no i Jałonicka ale z ciut krótszym choć może nie mniejszym doświadczeniem. Nie znam osoby, ktora nie kocha dr Kasi. ;)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 08:06   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, dziękuję Ci serdecznie za troskę ale nikt nie powiedział,że przy obecnym wecie nie pozostanę :] swoją drogą kto jak kto ale chyba Ty powinnaś wiedzieć,że konsultacja z dwoma różnymi weterynarzami jest jak najbardziej wskazana :] szczury są cały czas leczone u dr.Ani(ona prowadzi ich od początku choroby) a skoro ma pracować w lecznicy,którą rekomenduje Nisia to przepraszam bardzo co w tym złego?Zapoznaj się może najpierw z tym co robię,zapytaj a potem się wypowiadaj :]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 10:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


A ja proszę o nie offtopowanie: to nie jest temat o tym, do ilu wetów chodzi believe (może sobie chodzić i do 100), ale o lecznicy MedicaVet.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 11:01   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nisia napisał/a:
Mile też są widziane ekg od Kurskiego z opisem - do celów edukacyjnych również.
mam tego stos?! Nawet szczura umierającego który nagle okazał się zdrów jak ryba. Potwierdzone badaniami.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 16:14   
   Zwierzątka: ogony


wuwuna napisał/a:
Nisia napisał/a:
Mile też są widziane ekg od Kurskiego z opisem - do celów edukacyjnych również.
mam tego stos?! Nawet szczura umierającego który nagle okazał się zdrów jak ryba. Potwierdzone badaniami.

To pójdź z tym do doktor Kasi, pewnie się ucieszy :)
One literaturę dopiero kompletują (wiadomo, początki), a takie serduszkowe historie już zdiagnozowane (prawidłowo - przez dra Kurskiego na przykład) i leczone są szczególnie cenne, aby ta od badań serca miała się na czym uczyć leczenia szczurków ;) Oczywiście, jak pani doktor mówiła, do Kurskiego ją wyślą, żeby się uczyła, ale wiadomo - każde źródło wiedzy cenne.
Fajnie by było, gdyby ta dziewczyna się nauczyła badać i leczyć gryzonie, bo przy obecnych cenach w Elwecie....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 12:11   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Byliśmy dziś i nawet spotkaliśmy wunię :D
Pani Kasia jest na prawdę fajnym weterynarzem.Wiedzę ma bardzo dużą( co mnie zdziwiło,że wie co to takiego klebsiella bo niestety mało weterynarzy o niej wie),gabinet wygląda bardziej jak salon spa :D
Nie zgodzę się jednak co do informacji w sprawie przeniesienia kliniki... powiedziała,że nie ma mowy o żadnym przeniesieniu... no i żadnych "promocji" rtg też nie.. mimo wszystko skoro dr.Ania będzie miała tu konsultacje a do weta mamy bardzo blisko to się przenosimy ;)
 
     
vedzion 



Dołączyła: 04 Lip 2008
Posty: 578
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 21:38   
   Zwierzątka: Vinio Wilk, Kocia Lusia, Kitka , Mikuś oraz 9 ogonków.


Wow! Taka lecznica, z takim personelem i super sprzętem to wprost marzenie. Bardzo się cieszę, bo jeżdżę do Animy do dr Rzepki, którą uważam za najlepszą doktor od Szczurków, a tu będzie i dr Rzepka i dr Kacprzak. Rewelacja!!! Zwłaszcza, że teraz mam kłopot z Elmikiem i leczę go u dr Rzepki. Na Bohdanowicza będę miała bliżej, bo do Animy dojeżdżam ok. 40 km.
_________________
Vinio, Lusia, Kitka, Kocia Mama i Mikuś, Aza, Cezar, Mycha, Blinio, Blanio, Cookie oraz synkowie Elmika : Frodo, Frotek, Fryderyk, Filuś i Feluś a także Gucio, Iktorn i Ildefix - najsłodsze Szczuraski pod słońcem.
Elsik (przesłodki Kiwanio), Elfik, El Diablo (Mój Dziabunio) i Elmik Szelmik oraz Franio - Kiwaczek w rozmiarze 5XL- za Tęczowym Mostem na zielonej łące i na zawsze w moim sercu.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 01:15   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


spędziłam dziś 4 godziny w przychodni. Było warto. Chociaż i tak nie zdążyłam o wszystko zapytać.

Dr. Kasia myśli o przenosinach, jednak się nie łudzi, ponieważ już 4 miesiące szukała bezskutecznie...może dlatego powiedziała, że wątpi w przeniesienie.

Polecam!
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 19:59   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ok mój błąd źle się z panią doktor dogadałyśmy ;) promocja rtg jest ;)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 21:54   
   Zwierzątka: ogony


wuwuna napisał/a:
Dr. Kasia myśli o przenosinach, jednak się nie łudzi, ponieważ już 4 miesiące szukała bezskutecznie...może dlatego powiedziała, że wątpi w przeniesienie.

Bo to nie takie hop-siup znaleźć odpowiedni lokal.
believe_86 napisał/a:
promocja rtg jest

Tak, ino to taka chwilówka.
wuwuna napisał/a:
spędziłam dziś 4 godziny w przychodni.

Ja dziś 1,5 godzinki. Miło nam się pogadało o szczurach, ich leczeniu, książkach i innych źródłach wiedzy na temat leczenia i psychiki szczurów... takie tam. Pogaduszki, jakie lubię ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 00:16   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nisia napisał/a:
Ja dziś 1,5 godzinki.
buuu i nie spotkałyśmy się.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13