Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
brak zęba, przerzedzanie się futerka, karłowatość, kichanie
Autor Wiadomość
jarecki 



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 15:45   brak zęba, przerzedzanie się futerka, karłowatość, kichanie
   Zwierzątka: szczurki


Mam pytanie, czy ktoś może się spotkał z takim zjawiskiem.

Mam roczną szczurzynkę z która od samego początku ma jakieś problemy zdrowotne. Tj zachowuje się 100% zdrowo, hasa nieziemsko, przylepa maksymalna do tego, ale kicha strasznieo i nie rośnie (220g waży). Po paru kombinacjach w tym serii zastrzyków baytrilu od którego zlazła jej sierść razem ze strupami, zauważyłem, że zamiast 1 zęba ma kikut (w górnej szczęce) stwierdzono, że pewnie to powodowało kichanie. Ogólnie panikara jest straszna, jeśli chodzi o zaglądanie w paszcze, czy zmuszanie do czegokolwiek (RTG szczęki mimo głupich jasiów to był 2 godzinny cyrk)

Niestety w ostatnim tygodniu ten kikut też zniknął, na dodatek strasznie jej się futerko przerzedziło na lapkach (kolanach? i łokciach?) nie są to placki ale meszek przez który widać róż ciałka. Pozostały 1 ząb też zaczyna mieć jakiś czarny nalot.

Myszasta się zachowuje bez większych zmian, bryka i kica jak trzeba, żywieniowo też nie widać by się coś zmieniło (orzeszki czy inne migdały znikają szybko i sprawnie i to w paszyczy a nie w spiżarnii)

wybiorę się do weta w weekend ale może ktoś ma jakieś doświadczenie

tu widać 1 zęba:
http://www.szczurki.com.p...mthumbnail=true
 
     
asia030984 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1828
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 15:58   
   Zwierzątka: labradorek Fifka :) i agama brodata, pytony królewskie i kolonia mrówek


no to masz problem... ja się nie spotkałam z takim przypadkiem! Moja była szczurzyczka często kichała, miała robione wszelkie badania, ale nic nie wykazały. Wetka dała tylko syrop na uspokojenie, jakby co. Tak się okazało, że jest zdrowa.
Daj znać co z Twoim ogonkiem, bo jestem ciekawa o co chodzi.
Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie :kciuki: :kciuki:
_________________
za tm: Whisky [*], Jamalka SunRat's [*], Kelmaa Abraxas [*], Kalyani Abraxas [*]
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 16:54   

jarecki, a gdzie się wybierasz do lekarza?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
jarecki 



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 17:15   
   Zwierzątka: szczurki


chyba do oazy na Potocką, ogonek na Klemensiewicza jest fajny ale tam to rengena nie mają
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 17:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


jarecki, mają rentgen - już mają :wink:
A zamiast Oazy to lepiej się wybierz do Animy, bo tam teraz przyjmuje doktor, która wczesniej pracowała w Oazie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
Ostatnio zmieniony przez quagmire Wto Lip 06, 2010 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 17:23   

Off-Topic:
a oaza się teraz nie przekwalifikowała na gady, płazy i inne tego typu stwory? :drap:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
jarecki 



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 19:56   
   Zwierzątka: szczurki


Byłem w Oazie z 0,5 roku temu nadal było dużo zajęczaków, ale patrze teraz na stronę www i faktycznie jakieś duże zmiany. Ostatnio bywałem w Ogonku ale z drobiazgami.

Wogóle to jakaś kicha jest na ochocie z gryzoniami. Kiedyś miałem pod bokiem "Białobrzeską" m. in, praktyki miał tam Kuba z Ogonka, mile wspominam dr. Ilonę (nie pamiętam francusko brzmiącego nazwiska), a jakiś czas temu miałem nagły wypadek i spławili mnie, kiedy indziej nawet odrobaczyć potworka z zoologa mi nie chcieli. Polazłem do innej przychodni na ochocie, a tam po zabiegu odwszawiania (jak do komputera wpisywał) to się dowiedziałem że mam mysz nie szczurka (ze wstydu chyba zabieg był w związu z tym bezpłatny, albo jakaś opłata absurdalnie niska była)
...mimo tego odrobaczanie było skutecznie...

Wyczytałem, że Anima zajmuje się stomatologią gryzoni, brzmi zachęcająco...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:50   

No ja polecam Animę :) Tylko pamiętaj, że mają dwie siedziby, ta na podleśnej jest chyba bardziej "szczurza", choć byłam kiedyś na różanej u okulistki
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
jarecki 



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:56   
   Zwierzątka: szczurki


wszędzie daleko...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 21:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


jarecki, czarny nalot na zębach widziałam raz - u szczura wyniszczonego antybiotykoterapią, pomogło uzupełnienie diety o minerały i tym podobne, ale na pewno bez lekarza się nie obejdzie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
jarecki 



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 21:55   
   Zwierzątka: szczurki


futerko też by o jakiś brakach witamin/minerałów świadczyło. Przeczy temu ogólna wesołość i zachowanie - kica w kangurzych podskokach, ogólnie jest skora do zabawy.

mają wapienko, jedzą sałatę, ogórki, podstawą sucha witaminizowana pasza, ale też i ziarenka. Dla urozmaicenia dostają też trochę "ludzkiego" żarcia: ziemniaczki, makaron, ryż, kasza, owoce (pomarańcze lubi!), warzywa (nieziemsko wygląda obrana ze skórki papryka), trochę nabiału (z umiarem), parówki itp "co się nawinie z talerza" (ale nie jest to podstawą diety)

Chowają się 2 w podobnym wieku u drugiej raczej dietę odchudzającą trzeba by jakąś zapodać bo d. się robi wielka. Wiem gruba to nie znaczy zdowo się żywi...

tutaj "nie śmiej się z mojej tuszy" przyklad
http://www.szczurki.com.p...mthumbnail=true

ogólnie ta o której rozawiamy od początku swojego życia mało szczurzo się zachowuje, w poprzednim wcieleniu psem była czy co... potrafi przyjść wyciągnąć się na plecach i "drap mnie po brzuszku", macha ogonkiem jak coś b. chce (na rączki), a upierdliwa jest jakby na jakieś gumce ją przymocować (baw się ze mną, zupełnie jak pies z patykiem)

"drap mnie"
http://www.szczurki.com.p...mthumbnail=true

"na rączki" (tu widać czemu Bikini się zowie)
http://www.szczurki.com.p...mthumbnail=true
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.5 sekundy. Zapytań do SQL: 11