Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Nie Lis 07, 2010 20:59
Planowany miot 'rockowy' Emerald Moon :)
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 18:29   Planowany miot 'rockowy' Emerald Moon :)

Planowana jest powtórka miotu V w hodowli Emerald Moon. Temat miotu V: [zobacz]
Krycie obyłoby się w połowie sierpnia, prawdopodobnie po wystawie w Olsztynie.
Wszystko zależy od kondycji Sayuri :)
Powtórka miotu planowana jest ze względu na chęć powiększenia puli genetycznej z tego połączenia; rzadkie i niespodziewane odmiany kolorystyczne, które urodziły się w miocie V, a przy okazji duże zainteresowanie urodzonym już miotem tej pary.

Dlaczego miot o takiej tematyce? Po prostu wpadł mi do głowy taki pomysł :) Zależy mi nie tyle co na nazwach zespołów czy piosenek, a na imionach maluchów pod postacią imienia&nazwiska konkretnego artysty :) A czy to będzie wokalista, gitarzysta itd. jest mi szczerze obojętne.

Rodzicami zostaną:
SAYURI SHINJU Emerald Moon & BLUE BIRD Iletis (imp. Czechy)
standard (Dc) russian dove agouti self // dumbo standard russian blue self




Spodziewamy się:
uszy: 50% standard, 50% dumbo
sierść: standard
kolory: russian blue, russian dove, russian beige, russian topaz
znaczenia: self, irish

***
Kilka słów o samych rodzicach i ich przodkach

SAYURI SHINJU (Best In Show Młodzieży, nominacja do championa)
To odważna i pełna radości samiczka. Lubi eksplorować nie ważne czy to biurko czy bluzka pod którą właśnie siedzi. Kocha zabawy z ręką :) Do tego wszystkiego jest bardzo urocza.

Jej tatą jest Siergiej - za kilka dni skończy 2 lata i 3 miesiące. Jest w dobrej formie i humorze. Siergiej pochodzi z miotu wpadkowego po matce z hodowli karmowej (Standard Dc, rex, black) i ojcu z niemieckiego sklepu zoologicznego (Dumbo, beige, blazed).
Znane są losy części rodzeństwa Siergieja, jak i rodziców. Nie było przypadków nowotworów, ani chorób mogących mieć podłoże genetyczne. Tata Siergieja umarł ze starości, a mama ma coś ok. 2 lat i 6 miesiecy.

Natomiast mamą Sayuri jest Lavender EM. Lavender to dorodna i zrównoważona samiczka. Zarówno mama jak i tata Lavender pochodzą z finlandzkich hodowli. Mają się dobrze i żyją w zdrowiu.

BLUE BIRD (II miejsce Najlepszy Samiec Sierść Standard )
Urodzony 11.11.2008 w Czechach. Blue to spokojny i opanowany chłopak. Zgrany ze stadem idealnie, nigdy nie jest skory do bójek, zawsze łagodzi wszelkie konflikty. Ludzi uwielbia, pcha się na ręce i każe się miziać. Jak każdy młody szczur jest także ciekawski, bieganie i zwiedzanie otoczenia jest super. Jest ładnie zbudowanym samcem o puchatej jak na standarda i błyszczącej sierści.
Pochodzi z długo żyjącej linii.

Link do wzoru CV hod. Emerald Moon oraz kilka zasad, z którymi należy się zapoznać przed rezerwacją malca.[TUTAJ]

Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące miotu pozwolę sobie zacytować Nakashę :) z wprowadzeniem kilku własnym zmian.

Cytat:

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu. CV, w których ktoś napisze, że maluszek będzie sam lub będzie rozmnażany w ogóle nie będą rozpatrywane (!!). Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcę znaleźć dla moich szczurzych wnuków jak najlepsze domki. :)

Szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :)

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :D

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce kończą 14 dni i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej przeze mnie kolejności ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.
_________________

 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 18:42   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Zabije Cię za ten miot! Jak nic Cię zabije xD
_________________
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 18:49   

Ja też : (

Ja chcę małą Anouk Stotijn-Teeuwe, russian topaz dumbo : (

I nie mogę ;(
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 19:17   

L., Ty chodząca zarazo!!
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
PATY$$ka 
Giermek Króla Artura :]



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 366
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 19:35   
   Zwierzątka: Piecho, 2 kotki,rybki i 3x szczur<3 )~


Heh., to może jeszcze raz się zapiszę na ten miot. I może tym razem trafie na dumbo russian blue lub chociaż russian dove agouti self :P
Już nawet imię wymyśliłam, a właściwie to jest mój ulubiony wokalista, który już nie żyje- Rysiek Ridel :serducho:
CV oczywiście już wysłane :P
_________________
Ze mną:
Emro(dumbo, standard, topaz, irish) :serducho:
Verin(standard, russian beige, self) :serducho:
Rongo Matame(dumbo,standard,russian blue, self) :serducho:
Za TM:
Lodzio[*], Luśka i Orlando(chomiczki)[*], Arnold(papuga)[*], Geronimo [*]
Ostatnio zmieniony przez PATY$$ka Śro Cze 16, 2010 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 20:34   

temat miotu boski :lol: a i maluchy pewnie będą cudowne jak w miocie V :falover:
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
Leksana 


Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 22:07   
   Zwierzątka: całe stado... i wciąż ich przybywa


nie no!! ja chce blue :serducho:
_________________
ferajna i ja
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 22:18   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


L., jak mogłaś ;(
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 22:26   

Leksana, ledwo wyszłam a Ty oblegasz ten temat :D czuję się chodzącą informacją :P
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
mrófka 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 1837
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 01:12   
   Zwierzątka: Kiki pan kot i 10 x <:3)~


Leksana, i nie tylko Ty :P

L. widzisz ile chętnych, nie próżnuj tylko ruski produkuj ;)
_________________
Ze mną: Magnolia, Fantazja, Grimma, Jadzia, Opal i Oksydroma, Adela SunRat's, Bethy of Caramelka i Iczka Kunia Iryczka <3
Za tęczą: Rudi, Tynia, Fiśka, Kropka ( ? 08.09-23.01.10) [*], Lola (? - 15.10.10) [*], Fela (? - 04.11.10) [*], Primera of Anahata (28.01.10 - 25.03.11) [*],
Ifryt (? - 18.02.12) [*], Quentipha EM (16.02.10 - 30.04.12)[*], Sotera of Anahata (07.04.10 - 16.05.12) [*], Lavenda ( 19.02.10 - 23.07.12 ) [*], Lucynka ( 05.10 - 19.08.12 ) [*], Euforia ( 19.04.10 - 02.10.12
[*]




"Czasem bywa, że jeszcze przed śniadaniem wierzę w sześć absolutnie niemożliwych rzeczy"
 
     
Leksana 


Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:14   
   Zwierzątka: całe stado... i wciąż ich przybywa


Shy.. a co ja mogę że ty same niebieskie news'y mi sprzedajesz :D jeju... 1 niebieska dziewuszka... :serducho:
_________________
ferajna i ja
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:19   

Leksana, możesz (a nawet musisz) wysłać CV :DD
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Leksana 


Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 12:36   
   Zwierzątka: całe stado... i wciąż ich przybywa


... myślisz?? może to że nawet mie mamy z Kubą wybrane dla małej niebieskej rockowej kulki z ogonem jest powodem do wysyłania CV?? :lol: OKI Shy :mrgreen: przekonałaś mnie :mrgreen:
_________________
ferajna i ja
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 12:38   

Leksana, imię będzie jak będzie szczur :P jak zobaczysz swój nick na liście rezerwacji :D
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Leksana 


Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 12:55   
   Zwierzątka: całe stado... i wciąż ich przybywa


taaa ale pomarzyć se wolno co nie ?? :) przecież ja wiem jakbym córkę nazwała a mam jedynie 6 letniego syna i nic nie planuje :D :D :D :

[ Komentarz dodany przez: Hally: Sro Cze 23, 2010 16:15 ]
Leksana, zwracaj uwagę na pisownie i ortografię.
_________________
ferajna i ja
Ostatnio zmieniony przez H. Śro Cze 23, 2010 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13