Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odszedł kochany szczur,przyczyna
Autor Wiadomość
Natalie80's 


Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 10:22   Odszedł kochany szczur,przyczyna

Wczoraj moja kumpela dzwonila do mnie zaplakana ze szur odchodzi z tego swiata.
Natychmiast do niej pojechalam.Kumpela z ktorego forum dowiedzialas sie o dziewczynie ktora ma szczureczki i je rozmnozyla ;( ,i bylismy chetni a,kumpela je wziela.3 mlode szczurasy.Ma je troche wiecej niz rok,znajac zycie pewnie jakies chowy wsobne.
3 samce.


WSZYSTKO BYLO OK. Arizona jak zwykle jadl,bo one jesc kochaly ponad ponad ponad wszystko.I nagle,ok 21 babcia znalazla go lezacego w wolierze.Szczur jakby dusil sie bo charczal.Lezal i bardzo cierpial,w ogole sie nie ruszal.Zrobilismy mu inhalacje,wdychal ciepla herbate z miety,nie goraca.Nic nie pomoglo.
Umarl dzis w nocy.
To nagla jego smierc i co moglo byc jej przyczyna



;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
 
     
mrófka 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 1837
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 11:12   Zadławienie
   Zwierzątka: Kiki pan kot i 10 x <:3)~


Natalie80's, trudno jednoznacznie stwierdzić przyczynę zgonu stworzonka tylko z opisu. A i będąc świadkiem takiego zdarzenia nie często ma się pewność co było powodem zgonu. Inaczej jest jak zwierzątko od dłuższego czasu boryka się ze zdiagnozowaną chorobą, a inaczej kiedy wszystko jest w porządku i nagle odchodzi.

W takim przypadku Twoja koleżanka powinna udać się do weta na sekcje, która wyjaśni dokładną przyczynę śmierci. Jest to ważne tym bardziej, że są w stadzie jeszcze inne szczury i to z tego samego miotu. Dzięki temu będzie można łatwiej rozpoznać (w razie czego) schorzenia reszy osobników i odpowiednio je leczyć.
_________________
Ze mną: Magnolia, Fantazja, Grimma, Jadzia, Opal i Oksydroma, Adela SunRat's, Bethy of Caramelka i Iczka Kunia Iryczka <3
Za tęczą: Rudi, Tynia, Fiśka, Kropka ( ? 08.09-23.01.10) [*], Lola (? - 15.10.10) [*], Fela (? - 04.11.10) [*], Primera of Anahata (28.01.10 - 25.03.11) [*],
Ifryt (? - 18.02.12) [*], Quentipha EM (16.02.10 - 30.04.12)[*], Sotera of Anahata (07.04.10 - 16.05.12) [*], Lavenda ( 19.02.10 - 23.07.12 ) [*], Lucynka ( 05.10 - 19.08.12 ) [*], Euforia ( 19.04.10 - 02.10.12
[*]




"Czasem bywa, że jeszcze przed śniadaniem wierzę w sześć absolutnie niemożliwych rzeczy"
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Mar 09, 2012 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 12:57   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Natalie80's, a czy szczurek z pyszczka nie wydzielał śliny?taka gęsta,klejąca się troszkę żółta..
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 08:27   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


wygląda to tak jakby się zadławił.. :(
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Loryel 



Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 132
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 20:14   

Off-Topic:
Believe_86 a możesz coś bliżej napisać o tej ślinie? Co znaczy jak u szczurka takowa się pojawi?
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 21:37   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Loryel, Z tego co wiem( Od Olimpii).Też miałam ostatnio taką sytuację.Nasz Dumbo leżał na dole klatki nieruchomo.Wyglądał jak martwy.. z pyska leciała mu żółta klejąca się wydzielina.Szczurki nie mają odruchu wymiotnego,więc jak się zacznie dławić to kicha.Jemu utknęło coś w przełyku.Całe szczęście mógł oddychać.Robił takie "odkrztuszenia"-składał uszy do przodu i do tyłu,łapkami gmerał przy pyszczku i otwierał na całą szerokość paszczękę.Strzykawką wlewaliśmy mu wodę do pysia,odwracaliśmy głową w dół poklepując... koszmar.Całe szczęście,że się udało.Ale nikomu nie życzę :/
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:48   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


mój Pumba kiedyś mi się zakrztusił, z pysia leciała mu gęsta, czerwono-różowa ślina. minę miał jakby chciał wymiotować, właśnie tak gmerał przy pysiu, machał uszami.. ale właśnie, mógł oddychać. jedyne co mogłam zrobić to wycierać mu buzię i być przy nim, widać było, że bardzo tego potrzebuje. próbowałam też "wytrząsnąć" z niego to coś, żeby się poruszyło to może uda się to połknąć (jest gdzieś opisany na forum taki chwyt; ale trzeba z tym baaaaaardzo ostrożnie, żeby jeszcze bardziej nie narozrabiać).
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Loryel 



Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 132
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 15:52   

Ale się teraz przestraszyłam... mój Banjo też miał raz taką wydzielinę ale na szczęście po kilku minutach to zniknęło uf jaka ulga, że nic się nie stało. Dzięki za wyjaśnienie na przyszłość będę wiedziała co się dzieje.
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 16:31   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Loryel, to nie zawsze musi przebiegać tragicznie. Misia mi się któregoś dnia też zakrztusiła, ale szybko jej przeszło. niemniej jednak trzeba bacznie obserwować i odpowiednio reagować, bo bardzo często da się pomóc.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12