Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anouk
Nie Mar 27, 2011 07:59
Pseudohodowcy, "rodowodowe" szczury na allegro
Autor Wiadomość
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Cze 02, 2010 20:24   

Bernadeta, teraz atakuje wrocław i warszawa...
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Cze 02, 2010 20:48   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Bernadeta, ta pani z Krakowa umieszczała również w opisie swoich aukcji nieprawdziwe informacje o szczurkach - więc nie wiem czy jej wiedza jest naprawdę taka duża. A o sposobie hodowli można pisać wszystko, gdy nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 01:21   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Akurat co do zdjęcia z psem to nie widzę w tym nic strasznego, zwłaszcza, ze sama ostatnio robiłam zdjęcia moim szczurom z psem. Ale co do reszty to szkoda gadać. Taka sama sprawa jak z tymi wszystkimi pseudohodowlami psów czy innych zwierząt :roll: Dobrze, ze jeszcze nikt nie wystawia szczurów reproduktorów :roll:
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 01:56   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


agacia,
agacia napisał/a:
:roll: Dobrze, ze jeszcze nikt nie wystawia szczurów reproduktorów :roll:
a tu się mylisz :]
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 09:03   

hehehe ja też widziałam kiedyś :) i znalazłam również ogłoszenia dotyczące poszukiwań samca :P
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 17:58   

Odpowiedź na moje pytanie czy dostanę jakiekolwiek potwierdzenie zawarcia transakcji (np rachunek lub fakturkę):

Witam
Potwierdzeniem przeprowadzenia tranzakcji jest sama w sobie aukcja z Allegro, obecnie nie moge wystawic Pani rachunku poniewaz sprzedaje nadwyzke hodowlana szczurkow z mojej amatorskiej domowej hodowli
Pozdrawiam
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:02   

moim zdaniem, Pani nie jest taka "głupia", jak może się wydawać :wink: nie zdziwiłabym się gdyby zaglądała na nasze forum, nawet w celach doszkolenia się w kwestii odmian i znaczeń, więc równie dobrze mogłaby śledzić ten wątek
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:25   

nadwyżka czy nie ale rachunki choćby zwykła KP obowiązuje :)
Hodowla to działalność zarobkowa jeśli nie jest zarejestrowana w żadnym stowarzyszeniu mającym na celu rozmnażanie zwierząt najlepszych ( pod względem zdrowia, psychiki i wyglądu [wg określonych wzorców]). Tak więc Pani musi mieć zarejestrowaną działalność.
Odpowiedź Pani brzmi pięknie i ładnie ale większość z nas tak potrafi pisać :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:37   
   Zwierzątka: 3 nimfy


O ile dobrze kojarzę, to całkiem niedawno, przez niektórych wychwalana pani z Krakowa po prostu próbowała się swoich szczurów, które już nie nadawały się do rozmnażania, pozbyć... Gdy zostało to odkryte nawciskała użytkownikom, że jej hodowla zawsze będzie lepsza, bo się ogłasza na allegro i jest tansza, więc trafia do szerszego zasobu odbiorców. Pokazała właśnie słynny tipsiarski poziom wtedy... :]
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:45   

eee... Tańsza? :| Sorry, mój brat dał za Oliwkę tyle pieniędzy, za ile miałby zdrowego rasowego szczura, a odebrał wygłodzonego malca, w dodatku prawdopodobnie w ciąży. Dodatkowo 'hodowczyni' poprosiła o to, żeby mała była trzymana na sianie, a nie granulkach, bo według niej tylko siano jest bezpieczne. W dodatku tak strasznie zapewnia w aukcjach że szuka odpowiednich domków dla swoich podopiecznych, a z bratem nie zamieniła ani słowa o warunkach, jakie jej zapewni.
Ostatnio zmieniony przez Anouk Pią Cze 04, 2010 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 20:40   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


To wszystko pic na wodę na tych aukcjach. Prowadzą ,,hodowlę" tylko dla zarobku i mają w nosie, co potem będzie się działo ze szczurkami. Przeglądając allegro zmroziło mnie, jak wiele ,,domowych hodowli szczurków" tam się reklamuje. Dodatkowo znalazłam jedną aukcję, gdzie źle są oznakowane szczurki (A niemal na wszystkich aukcjach zwierzaki są skulone, wyglądają na malutkie i wystraszone) zastanawiam się, czy mogę zgłosić to na allegro. Wiadomo, że niewiele to pomoże, ale zawsze coś. Linka chyba podać nie mogę, ale temat aukcji chyba nie jest zabroniony:) ,,Szczury 2 bardzo ciekawe samczyki PROMOCJA".

Wie ktoś, czy można tą aukcję zgłosić, jako wprowadzającą w błąd? Kiedys pamiętam była o tym dyskusja, ale nie jestem pewna, czy aby na pewno dotyczyła allegro.
_________________
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 20:53   

Sysa, tak, sprawa toczyła się na forum SPSu, osobą która zwęszyła nr gg byłam ja, chciałam adoptować babcię Aurelkę która podobnież zmarła, Pani z Krakowa ma lat 17 i została szczęśliwą mamą.
Lavi, zgłoś nieprawidłowość nazewnictwa barwy, ja również zgłoszę i niech każdy zgłasza :)
black husky zawsze będzie robił się szary a Pan tak go już nazwał... Czarny to Husky a nie hooded czy też kaptur jak Pan pisze :)
4 tygodnie to za wcześnie by szczury wydać. Drugi na moje niewprawione oko to szampanek z blazedem... Można również dodać że zmyślając nazewnictwo kolorów sprzedający oszukuje allegrowiczów :)
W żadnym państwie nie ma takich umaszczeń we wzorcach wystawowych... Allegro się nie zna więc można sobie pozwolić :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
Ostatnio zmieniony przez Anouk Pią Cze 04, 2010 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 21:00   

Wydzielone z "Rasowy czy z zoologa?".
 
 
     
miednica 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 23:24   

Jeżeli chodzi o tą Panią z Krakowa to bodajże przedwczoraj trafiłam na jej aukcje na allegro. Zdziwiona w ogóle byłam, że na allegro dopuszczona jest sprzedaż żywych zwierząt, ale tylko kwestia mojego nieobycia w świecie :roll:
Sprzedawała piękna samiczkę na aukcji o wdzięcznym tytule 'SZCZUREK DUMBO SKY BLUE'. (odmiana sky? przecież takiej chyba nie ma..) Napisałam do niej z czystej ciekawości, czy mogłaby mi napisać o szczurku coś więcej, wysłać jeszcze parę bardziej aktualnych zdjęć i czy jest możliwy zakup bez pośrednictwa allegro, ale z podpisaniem stosownej umowy zakupu. Odpisała dokładnie tak:
Cytat:
Witam
Tak możliwe jest zakupienie szczurkow w cenie kup teraz sky blue to 60zl jezeli jest Pani zainteresowana prosze o wiadomosc.
Pozdrawiam

I tyle, zero odpowiedzi na większość pytań.(+ zero interpunkcji :wink: ) Już ten jeden mail ukazał całe jej podejście do sprawy i lekko nadgiął jej wizerunek kochającego hodowcy, który tak dba małe ogonki, na którego kreuje się w swoich aukcjach.
Napisałam jej, że na stronie aukcji nie ma podanej żadnej ceny kup teraz, ani tez ceny minimalnej i myślałam, że szczurki są dostępne za tyle, za ile uda się wylicytować. Otrzymałam taką odpowiedź:
Cytat:
Witam
szczurek sky blue zostal juz sprzedany za kwote 70zl, a ceny ktore sa na allegro sa cenami wyjsciowymi wiec za ile wylicytujesz za tyle wygrasz aby kazdy mial rowne szanse na zakup szczurka, ceny kup teraz sa cenami dla osob ktore bardzo chca kupic zwierzakaa od reki, gdyz za ta cene mam pewnosc ze szczurek pojdzie w dobre rece.
Pozdrawiam

Po tej wypowiedzi spasowałam. Dobre podejście to podstawa. Faktycznie, im więcej ktoś da za szczura, tym lepsze warunki mu zapewni, szczurem się nie znudzi i będzie o niego dbał. Zdecydowanie. :roll:
_________________
Szumi, szura i szeleści
Oddech szczura ściany pieści
I podnosi w górę Ziemię
Szczurze plemię, szczurze plemię
Nogi, nogi, setki nóg, tupią, tupią, tup, tup, tup
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 23:31   

Odpisałam Pani, że skoro nie ma rachunku, rodowodu ani zarejestrowanej działalności to rozumiem, że prowadzi pseudohodowlę. Oto jej odpowiedź:

Witam
Potwierdzeniem zakupu tak jak pisalam wczesniej jest aukcja na Allegro(regulamin Allegro opisuje dokladnie), jezeli interesuja Pania szczury z rodowodem wtedy jest mozliwosc zakupu z rachunkiem. Rachunek a zarazem rodowod jest wystawiony przez hodowle nie bedaca w polsce i nie zrzeszona w SHSR jednak z tego co mi wiadomo polskie stowarzyszenie akceptuje rodowody z innych Panstw, chodziaz z tym naszym zwiazkiem to nigdy nic nie wiadomo jak czytam na forum......:). Szczury z rodowodem i dokumentem zakupu sa dostepne tylko na zamowienie kierowane poprzez moja strone internetowa.
Prowadze hodowle amatorska a nie pseudo hodowle.
Pozdrawiam


:/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 13