Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak często szczur powinien robić kupki?
Autor Wiadomość
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:35   Jak często szczur powinien robić kupki?
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Jak często szczur powinien robić kupki? wczoraj zauważyłam że Rudisiowi wystaje spod ogona kawałek kupy, tak jakby chciał ją zrobić ale w połowie się rozmyślił. Pochodził chwilę po wybiegu i nadal jej nie zrobił.Wsadziłam do klatki-wciąż nic. W końcu go wzięłam i jakby wysunęłam ją z niego przesuwając palcem w dół przy nasadzie ogona od dołu. Dziś rano było podobnie tyle że wystawał mniejszy kawałek kupki. Wstawiłam go na godzinę do kociego transportera i zrobił tylko jedna kupkę złożoną z jakby trzech kuleczek. Potem wzięłyśmy go z mamą do transporterka i chwilę powoziłyśmy licząc że może zrobi jakąś stresową kupkę ale niestety-brak :( . Jutro idę do weta, na razie podałam mu pół ampułki Lakcidu-mogę coś jeszcze dla niego zrobić? Podawać ten Lakcid czy to bez sensu? Mam jeszcze pomysł żeby na noc wsadzić go do transportera i zobaczyć ile kupek zrobi w nocy. Na szczęście ma apetyt.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:40   
   Zwierzątka: kot


kociarnia, może jakieś zatwardzenie?
ma twardy brzuszek?
_________________
mam kota.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:43   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Lakcid to chyba bardziej na biegunkę, więc nie wiem, czy pomoże w tym przypadku.
Ale co dalej, nie wiem.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:49   
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Cola, obmacałam go i nie wydaje mi się żeby był twardszy niż u Cypiska. Jeszcze mi się przypomniało że wczoraj kilka razy pisnął przy silniejszym dotknięciu brzuszka.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:54   
   Zwierzątka: kot


to może jednak coś tam stoi. coś na kupkanie powinien jeść, nie wiem co ma dużo błonnika... jabłka?
no i masuj mu delikatnie brzuszek okrężnymi ruchami jak możesz, to zawsze jakoś wzmaga perystaltykę jelit.

i włóz do klatki kota, to sie sfajda ze strachu :P
_________________
mam kota.
 
 
     
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:16   
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Cola, Mam trzy więc duża szansa na powodzenie :lol: Dobra to idę masować paskuda :(
 
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:46   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


kociarnia, jeśli masz, to możesz podać mu trochę (ok.1ml - jeśli jest duży to nawet więcej) płynnej parafiny. Pomaga ona zmniejszyć tarcie i rozmiękcza masę kałową. :) Nie ma to smaku ani zapachu, więc trzeba podać z czymś, np. gerberkiem, nutridrinkiem. Do kupienia w każdej aptece. Stosuje się ją u ludzi i zwierząt właśnie na zatwardzenie. Można ją stosować długotrwale dodając do posiłków, nie da się przedawkować. :)
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:54   
   Zwierzątka: kot


właśnie. parafina jest słodka więc będzie chciała zlizać.
ja jak miałam szczurkę z chorym sercem to jej strzykaweczką do dupeczki odrobinę parafinki dawałam, i do pyszczka. zaraz jej ulżyło.
_________________
mam kota.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 22:33   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


kociarnia, ja też bym poleciła parafinę. A ile miesięcy ma ogonek?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 22:49   

Z drugiej strony szczury czasem chodzą z taką kupą, która im wystaje :mrgreen: więc istnieje możliwość, że szczurkowi nic nie dolega
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 11:08   
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Ma 8 miesięcy. Noc spędził w transporterku połączonym z chorobówką i dziś znalazłam tam całkiem sporo kup :jupi: To co mnie troszkę martwi to to że przedwczoraj piszczał przy dotykaniu brzuszka. Kupię jeszcze na wszelki wypadek tę parafinę i mu podam. W tej sytuacji iść z nim do weta?
edit:
Byłam świadkiem zrobienia czterech ładnych kupek do kuwetki :mrgreen: więc myślę że już ok i bardzo wszystkim dziękuje za pomoc.
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 01:25   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


maris, można "przedawkować" parafinę. sama to ostatnio zrobiłam. szczura dostała takiej biegunki, że szkoda gadać.. 1 ml to dla szczurka za duża ilość parafiny.

kociarnia, ja bym poszła, bo może przyczyną jest coś kompletnie innego. lepiej, żeby wet go obmacał.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 20:21   biegunka

Witam serdecznie,
Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę wybaczcie jeśli się wtryniłam nie tam gdzie trzeba.
W niedzielę moja Mańka zaczęła krwawić z dróg rodnych pojechaliśmy szybko do weta i okazało się że to zapalenie macicy (nie wiadomo skąd?). Lekarz zrobił usg i podał antybiotyk w zastrzyku, następnego dnia było duzo lepiej pojechałam na kolejny zastrzyk i kolejne usg i tak aż do wtorku, od środy lekarz zalecił podawanie antybiotyku euroxil doustnie i po godzinie podać lakcid. Wszystko byłoby ok poza biegunką która pojawiła się w czwartek rano i trwa cały czas.
Mam pytanie, czy to może być od antybiotyku albo od lakcidu? Mańka nigdy nie dostawała jogurtów ani innych mlecznych wyrobów, mogła tak zareagować na lakcid? Co ewentualnie mogę jej podać na żeby kupki wróciły do normy? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 22:03   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Truskiew, biegunka jest od antybiotyków. Lakcid ma za zadanie regulować florę bakteryjną jelit, czyli zatrzymać poantybiotykowe biegunki. Oprócz Lakcidu moze dawać po czubeczku łyżeczki od herbaty kefiru, jogurtu lub maślanki. Nie dużo. Ewentualnie poprosić u weta preparat, który silniej działa na zwierzęta. Takie pasty są, tylko nie pamiętam jak się zwą.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 22:34   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Cegriiz napisał/a:
Oprócz Lakcidu moze dawać po czubeczku łyżeczki od herbaty kefiru, jogurtu lub maślanki. Nie dużo


jeśli nigdy wcześniej nie dostawała nabiału, to może to być wylanie dziecka z kąpielą - być może nie trawi mleka i nawet, jeśli jogurtowe bakterie dobrze jej zrobią na florę bakteryjną, to laktoza z nabiału spowoduje kolejne problemy.
_________________
think big, start small
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11