Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta uboga w tłuszcze i białko - propozycje
Autor Wiadomość
Rafola 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 20:11   Dieta uboga w tłuszcze i białko - propozycje

Mam problem. Otóż moim szczuraskom otłuszcza się wątroba w wyniku złej karmy u poprzednich właścicieli.

Muszą być na diecie ubogiej w białka i tłuszcze. Czy jest karma, którą mogę w tym wypadku stosować? Obecnie jedzą VL Rat Complete.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 20:19   

VL Rat Complete jest wysokobiałkowa. Polecam VL Rat & Mouse Duo.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 16:43   

a nie lepiej pomyśleć o jakieś własnej mieszance ? Przynajmniej będziesz miała pewność co szczur je.
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 17:56   

jakaś karma warzywna, cukry z owoców ponoć oblepiają tłuszczem narządy wewnętrzne...
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 11:26   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Stary temat jak widzę ale w sumie moje pytanie pasuje. Moi dwaj destruktorzy dobili 1,5 roku i widać pierwsze oznaki, że to już nie te łapki, nie ta sprawność a Białas na lekach sercowych do końca życia będzie. Szukam karmy o niskiej zawartości tłuszczu i o niewysokim białku (najlepiej by było żeby wróciła karma wegetariańska Supreme Petfoods Science Selective Szczur). Urozmaicam chłopakom dietę na co dzień i dostają naprawdę sporo białka zwierzęcego i zaczęłam się bać, że nerki na starość będą "zmęczone" taka dietą. Na co dzień w misce jest albo mieszanka VL Rat Nature/Complite/Beaphar Care + lub VL Rat and Mouse w granulacie. Wszystkie te karmy mają wysokie białko a jaki jest w tym udział białka zwierzęcego to nie wiadomo. Szukam karmy która odciąży nieco chłopaków i nie pozwoli im obrosnąć w tłuszczyk. Najlepiej by było żeby był to granulat bo przebieranie mieszance opanowali do perfekcji. Może ktoś zna karmę która zastąpiła wyżej wymienioną Supreme ?
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 11:31   

Wilczek777, a porównywałaś składy tutaj? Z granulatów przychodzi mi do głowy tylko Hope Farms MOUSE/RAT SELECT (chyba tylko ja go testowałam) lub ewentualnie Labofeed B. Z musli może być Versele Laga Zero Classic, Vilmie albo Reggie Rat.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 12:59   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Hope Farms dobrze wygląda ale to trzeba robić ogromniaste zmówienie z nl... Tak samo kojarzy mi się niewypał z zamawianiem Laborfeed B do Szczecina ale przynajmniej wiem na czym się skupić :) Dziękuję Devona!
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 13:48   

Wilczek777, Vilmie jest bardzo chętnie zjadana przez szczury, to taka "lżejsza" wersja Timy, może warto spróbować. Labofeed jest bardzo tani, więc opłaca się podłączyć pod zamówienie z innego miasta, przesyłka paczkomatem ma sensowną cenę.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 19:53   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wilczek777, wydaje mi się, że dobry byłby granulat laboratoryjny Labofeed.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 22:21   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Też się zastanawiałam nad tą karmą bo aktualnie mam VL mice/rat pro i jak ogarnęłam wykres o karmach to wypada lepiej. Moja połowica kombinuje póki co na zagranicznych stronach coby coś innego jeszcze zdobyć ale zobaczymy. Czy jeśli karma będzie zawierała wyłącznie białko roślinne - myślę tutaj o Supreme Science Selective Rat to mimo zawartości białka 14,5% wypada chyba lepiej niż taka oparta również o białko zwierzęce? Dobrze myślę? Chodzi mi o obciążenie nerek..
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Lut 26, 2013 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 00:23   

Wilczek777, Pro ma bardzo dużo białka niestety, też o tym nie wiedziałam i beztrosko podawałam szczurom bardzo długo jako podstawową karmę.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 08:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wilczek777, nie. Białko roślinne (z wyjątkiem sojowego) jest dużo gorzej trawione niż zwierzęce, a tym samym bardziej obciąża nerki. Aczkolwiek z białkiem przetworzonym, jak w granulacie, może być inaczej. Przy ochronie nerek trzeba też uważać na ilość fosforu w diecie. Na warzywa, takie jak szpinak i brokuły, które zawierają go dużo. Ogólnie 12-15% to dobra ilość białka dla szczura. Selective ma wg mnie tylko jedną wadę - zbyt mało różnorodny skład. Ale dopóki był, to chętnie dodawałam go do mieszanki moich chłopaków.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 12:10   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Przepraszam za offtop
wilczek777 a będziecie ściągać może Supreme z zagranicznego sklepu? Bo jakby koszty przesyłki nie były zbyt wysokie, to byłabym chętna na współudział.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 12:25   

Izabela, tak, w dziale Pozostałe jest temat o zamówieniu ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
japro 


Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 6
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 18:24   
   Zwierzątka: 1 okrągłe i 3 normalne :)


Dla zainteresowanych zamówienie jest w tym temacie:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14159
_________________
Japro - różowa kluseczka... dla mnie jako przedstawiciela płci męskiej jest to uwłaczające.... Joke :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14