Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Betadrin ??
Autor Wiadomość
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:35   Betadrin ??
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Witam moją mała chyba,któraś musiała dziabnąć albo o coś zahaczyła (tylko nie wiem o co mogła nic ostrego w kaltce nie ma) bo ma coś z oczkiem i widać gołym okiem ,że ma uszkodzone :( W domu znalazłam krople betadrin można je stosować po zabiegach operacyjnych oczu,czy ktoś to stosował i czy to nie zaszkodzi :( wydaje mi się ,że ona już na to oko nie widzi i nawet go nie zamyka ;(
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:41   

Martuha napisał/a:
bo ma coś z oczkiem i widać gołym okiem ,że ma uszkodzone
Co dokładnie ma z oczkiem? Trzeba lecieć do weterynarza, bo problemy z okiem mogą się niestety źle skończyć. Ja bym na własną rękę nie podawała kropli, bo pamiętam, że wetka długo szukała dostępnych w zielonogórskich aptekach kropelek do oczu, które można szczurom podawać. Tych akurat nie znam.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Badoha 



Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 3903
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:42   
   Zwierzątka: Romek


spróbuj z kroplami ze świetlika-bo tak na prawdę nie wiadomo co szczurkowi jest
najlepiej wybrać się do weta i to jak najszybciej
_________________
na zawsze w sercu: Dusia, Tosia, Klapuś, Tołdziaczek, Koka , Holly, Nez, Brydzia, Lusi, Xoli, Emi, Kola

Romek
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:44   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Devona, byłam u weta jakieś 3 dni temu :( napisałam w dziale leczenie cały przypadek,wraz ze zdjęciem : http://forum.szczury.biz/...=1397&start=495 ,ale na razie cisza ;( .Ja już nie wiem co robić nic jej nie pomaga,a wet to był priorytet,sama na własną rękę bym jej nie leczyła ;( .Już 5 razy byłam u weta z tym samym szczurem w ciągu ostatnich 2 miesięcy,nic nie pomaga,ja nie wiem co robić...Nie mogę pozwolić jej odejść...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:52   

Martuha, nie widziałam tamtego wpisu, ponieważ dwie podobne sytuacje za sobą, odpiszę pod tamtym postem.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Martuha, a wet sprawdził, czy ona ma to oczko uszkodzone. Bo jeśli nie, to można podać gentamycynę. Przynajmniej moje to dostają, jeśli rogówka nie jest uszkodzona (ale nie wiem, co by było gdyby rogówka była uszkodzona, a do tego mi się zdarzało bardziej mróżenie niż "wyłupianie" oczka).

Ja mam wacika z laba, który odkąd skończył pół roku (czyli już ponad rok) ma non stop oczka w porfirynie, grucha często, leki pomagają na krótko, ale jest w dobrej formie, płuca ma w porządku, serce też i żyje.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 15:01   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


quagmire, ona też nie wygląda źle tzn je normalnie,pije itd w sumie od początku jak ją dostałam była osowiała (to ten szczurek z tej pseudohodowli),ale jej siostra tak samo i jest zdrowa-widocznie taka natura.Ale ona właśnie prycha,no a teraz pojawiło się to oczko ;( wcześniej dostawała zastrzyki na przeziębienie,ale dalej prycha,może troche mniej ale mimo nadal.Co do oczka wet powiedział,że to może być jakiś uraz (któraś ją dziabnęła,zatarła trocinami,lub czymś ostrym) ja sama widzę gołym okiem,że oko ma uszkodzone takie małe wgłębienie?Zarysowanie?Nie wiem jak to ująć.Kazał podać jej jakieś krople z apteki na oko,to wszystko.No szlag mnie trafia,bo chcę jej pomóc a nie wiem czym.Zaparzyłam jej teraz herbatkę z rumianku i szałwii,no i w domu znalazłam te krople...
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12